Powiązane leki
(opisy)

Vitagyn C

Albothyl (Policresulenum)

Vagothyl (Policresulenum)

Gyno-Travogen (Isoconazoli nitras)

Sinuspax

Clotrimazolum GSK ( tabletki dopochwowe) (Clotrimazolum)

Gyno-Pevaryl (krem) (Econazoli nitras)

Gyno-Femidazol (Miconazoli nitras)

Dafnegin (Ciclopiroxum)

Calendulin (Calendula officinalis)

Tagi

powiklac grzybica zapalny hanna alkohol nadzerka pochwa ochota hania burdon

Fora dyskusyjne

zobacz krew w sluzie, w moczu, szybki spadek wagi itp (1)

zobacz STAN ZAPALNY, NADŻERKA, GRZYBICA, CLOTRIMAZOLUM A STOSUNKI? (9)

zobacz nadżerka i przewlekły stan zapalny (15)

zobacz Częste stany zapalne (5)

zobacz Bol stawow i miesni a alkohol (1)

zobacz nadżerka... gojenie po kriokoagulacji (zamrażaniu) (2)

zobacz Niewrażliwe ścianki pochwy?! (+nadżerka) (0)

zobacz suchośc pochwy (10)

zobacz ureaplasma - tępić czy nie? (0)

zobacz Upławy, nadżerka i pytanie o lek (2)

zobacz Infekcje pochwy-nieustanne (10)

zobacz podczas stosunku bul (1)

zobacz duża ilość śluzu w pochwie (4)

zobacz PROSZĘ O POMOC (5)

zobacz Wydzielina. (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Stan zapalny pochwy

Stan zapalny pochwy

bvp, 17-10-2005, 19:40

Witam

Mam takie pytanie - ginekolog wykryl stan zapalny pochwy, przepisal lek o nazwie Gynalgin. Jak w takiej sytuacji wyglada sprawa sexu ? Czy trudno jest wyleczyc cos takiego ?

Pozdrawiam

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Stan zapalny pochwy | bvp, 17-10-2005, 19:44

Aha jeszcze jedno, czy podczas kuracji mozna pic alkohol ? W ulotce nic nie ma na temat alkoholu, w internecie natomiast jest sporo sprzecznych opinii.

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Stan zapalny pochwy | Emi, 17-10-2005, 22:08

bvp napisał(a):
Witam

Mam takie pytanie - ginekolog wykryl stan zapalny pochwy, przepisal lek o nazwie Gynalgin. Jak w takiej sytuacji wyglada sprawa sexu ? Czy trudno jest wyleczyc cos takiego ?
z tego co mi wiadomo to przy wszelkich problemach tego typu (stan zapalny, grybica, nadżerka itp) obowiązuje całkowita abstynencja...

aczkolwiek ja na szczęście (tfu tfu) jeszcze nie miałam tego typu paskudstw ;)

E_m_i_

"Ci co poznali mrok, światło kochają, Oczekują świtu, nocy się lękając" D.R.Koontz

Re: Stan zapalny pochwy | Hanna Burdon, 17-10-2005, 22:51

In news:dj0pbc$3ko$2 [at] news.onet.pl, Emi wrote:
z tego co mi wiadomo to przy wszelkich problemach tego typu (stan zapalny, grybica, nadżerka itp) obowiązuje całkowita abstynencja...
Skąd takie informacje? A zwłaszcza w przypadku nadżerki?

Hania

Re: Stan zapalny pochwy | Katrinos, 17-10-2005, 23:34

stosowałam gynalgin, ale nic mi nie wiadomo o spożywaniu alkoholu w tym czasie-jakie reakcje itd ja stosowałam lek wieczorem przed pójściem spać i wkładka na cały dzień obowiązkowo w czasie 10 dni jak przyjmujesz lek dopochwowo, to abstynencja jest wskazana dla Twojego dobra szybciej wyzdrowiejesz a poza tym czasem lepiej poczekać, wyleczyć ... a potem jaka ochota na sex... :D

zdrówka życzę !

Re: Stan zapalny pochwy | siliana, 17-10-2005, 23:45

Użytkownik " bvp" napisał w wiadomości news:dj0nm5$4uk$1 [at] inews.gazeta.pl...

a jakie masz objawy, bo lek dostalas na grzybice - powinno cie potwornie swedziec, szczypac i piec, a sex byc ostatnia rzecza, o jakiej pomyslisz:) grzybice niestety lubia wracac, ale wystarczy stosowac sie do paru wskazowek i nie wroca.

np. - jesc 2 jogurty naturalne dziennie - prac majtki w platkach mydlanych - podmywac sie tylko mydlem glicerynowym bezzapachowym np. firmy cd czy persavon - nie uzywac tamponow, niestety:( wkladek tez nie

Re: Stan zapalny pochwy | Hanna Burdon, 18-10-2005, 03:02

In news:dj1auj$13q$1 [at] news.onet.pl, Emi wrote:
od koleżanek

PS: zwłaszcza w przypadku nadżerki
Tylko że to nieprawda. Nadżerka jest bardzo powszechną dolegliwością, jeśli jest niewielka i nie występują żadne powikłania, to czasem wcale się jej nie leczy, zwłaszcza u kobiet, które jeszcze nie rodziły (to zależy od lekarza). Skoro z leczeniem czeka się do porodu, to chyba naturalne, że w tym czasie można współżyć? Może twoja koleżanka miała dużą nadżerkę albo jakieś powikłania. Na pewno nie jest tak, że obecność nadżerki automatycznie oznacza konieczność rezygnacji ze współżycia.

Pewnie nie uwierzysz mi na słowo, więc wklejam poniżej wypowiedź ginekologa.

Zresztą z grzybicą pochwy też można współżyć, choć faktycznie trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś ma na to ochotę, jak go swędzi i piecze.

Hania

Dzień dobry! Mam 20 lat i biorę tabletki Cilest od dówch lat. Moim problemem jest nadżerka. Lekarz ją wykrył, gdy byłam wczoraj na badaniu. Gdy zapytałam, jak będziemy to leczyć, powiedział, że jeśli wynik cytologii będzie dobry, to nie będziemy z tym nic robić poza obserwacją. Czy taka diagnoza jest dobra? Większość moich znajomych miała nadżerkę wypalaną albo zamrażaną. Teraz nie wiem, co mam myśleć na ten temat? Nadżerka jest duża. Bardzo proszę Pana o poradę. Proszę mi powiedzieć, czy można żyć z nadżerką i czy to nie prowadzi do jakiegoś typu infekcji, itp? Pozdrawiam! Patrycja

Pani Patrycjo! Zdania są podzielone, ale zgadzam się ze stanowiskiem Pani lekarza.

www.zdrowemiasto....&alt=85

Re: Stan zapalny pochwy | Emi, 18-10-2005, 03:09

Hanna Burdon napisał(a):

Skąd takie informacje? A zwłaszcza w przypadku nadżerki?
od koleżanek

PS: zwłaszcza w przypadku nadżerki

E_m_i_

"Ci co poznali mrok, światło kochają, Oczekują świtu, nocy się lękając" D.R.Koontz

Re: Stan zapalny pochwy | Emi, 19-10-2005, 17:32

Hanna Burdon napisał(a):

Tylko że to nieprawda.
mażna wiedzieć na jakiej podstawie to piszesz???

Nadżerka jest bardzo powszechną dolegliwością, jeśli jest niewielka i nie występują żadne powikłania, to czasem wcale się jej nie leczy, zwłaszcza u kobiet, które jeszcze nie rodziły (to zależy od lekarza). Skoro z leczeniem czeka się do porodu, to chyba naturalne, że w tym czasie można współżyć? Może twoja koleżanka miała dużą nadżerkę albo jakieś powikłania. Na pewno nie jest tak, że obecność nadżerki automatycznie oznacza konieczność rezygnacji ze współżycia.
nie było powikłań, przeszło po lekach, całe leczenie trwało kilka tygodni..

Pewnie nie uwierzysz mi na słowo, więc wklejam poniżej wypowiedź ginekologa.
hm... tam, jest pytanie o to czy mozna żyć z nadżerką, a nie czy można wsółżyć w trakcie leczenia nadżerki... to po pierwsze...

u młodych kobiet często jest tak, że organizm sam sobie radzi z tą przypadłością, czasami wystarczą leki...

E_m_i_

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby zapalne stawów Choroby zapalne stawów

Stany zapalne Stany zapalne

Kliniczna endoskopia przewodu pokarmowego - tom 1 Kliniczna endoskopia przewodu pokarmowego - tom 1

Zapalne choroby reumatyczne w wieku rozwojowym Zapalne choroby reumatyczne w wieku rozwojowym

Chrapanie Chrapanie