Tagi

rozciagac ruch jesc rozgrzewka polubic skladnik smazyc staw strzykac przetwor

Fora dyskusyjne

zobacz prosze o pomoc! (0)

zobacz Straszny ból w kolanie i strzykanie (1)

zobacz trening na wyskok (5)

zobacz Ból nadgarstków (3)

zobacz złamanie 4 kość śródręcza (0)

zobacz Strzykanie kolan (1)

zobacz "Strzykanie" kolana (1)

zobacz Tężyczka? Choroba na tle reumatycznym? (1)

zobacz BOLĄCE I STRZYKAJĄCE STAWY (13)

zobacz bóle stawów, parestezje, drętwienie (0)

zobacz Strzykanie w stawach (1)

zobacz Kamienie w woreczku żółciowym - metody usunięcia? (6)

zobacz Wyrostek robaczkowy (3)

zobacz Wzdęcia (1)

zobacz Dziwny zapach w jamie ustnej (z żołądka?) po panierce (0)

lamb new zealand

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Strzykanie w stawach

Strzykanie w stawach

szymek, 18-10-2005, 12:38

Mam problem od pewnego czasu coraz bardziej zaczyna mi strzykac w stawach podczas wykonywanego ruchu. Bardzo mi dokucza strzykanie w barkach, jednym biodrze, kolanie a teraz ostatnio nawet w krzyzu. Mam dopiero 28 lat i nie potrafie zdiagnozowac przyczyny. Od 15 lat systematycznie uprawiam sport (bieganie, basen, rozciaganie, pompki, podciagnia, hantelki ) w umiarkowanym oczywiscie wymiarze. Czyli oczywiscie sie nie przeciazam a tez nie mam odczucia "niedotrenowania" Czy to moze byc jakies schorzenie czy efekt jednak wykonania tysiecy ruchów ktore nadwyrezały stawy? Czy tez moze brakuje mi jakis skladnikow w pozywieniu..? Słyszałem ze moze pomoc glukozamina bądź spozywanie galaretek... Co Wy sadzicie na ten temat? Szymon

Re: Strzykanie w stawach | Sławek SWP, 18-10-2005, 15:13

W: news:dj2c72$b2v$1 [at] inews.gazeta.pl Od: szymek Było:
Mam problem od pewnego czasu coraz bardziej zaczyna mi strzykac w ... Czy to moze byc jakies schorzenie czy efekt jednak wykonania tysiecy ruchów ktore nadwyrezały stawy?
A kiedy trenujesz? Rano czy wieczorem? Robisz rozgrzewkę przed wysiłkiem? Pamiętam, że po rozgrzewce należało się porozciągać, potem ćwiczenia i na koniec ponownie, rozciąganie "używanych" mięśni.

Czy tez moze brakuje mi jakis skladnikow w pozywieniu..?
Najlepszy sposób to niestety spróbować potraw, których do tej pory nie jadłeś - chodzi oczywiście o składniki. Nie jadłeś ryb to zacznij i sprawdź czy gwałtownie ich nie polubiłeś, sery i inne przetwory mleczne, mięso wołowe, cielęce, drób ale nie smażone! Upiecz, ugotuj na parze czy w wodzie ale nie smaż. Z drugiej strony może potrzebne ci są warzywa strączkowe... pomidory, kalafior, kapusta w większych ilościach. Do dzisiaj podziwiam mojego lekarza prowadzącego, który zapytał mnie czy ostatnio jem więcej śledzi... Po moim przytaknięciu dał skierowanie na badanie żelaza i wykrył jego brak!

Słyszałem ze moze pomoc glukozamina bądź spozywanie galaretek... Co Wy sadzicie na ten temat?

Sławek SWP - Przy odpowiedzi na priv usuń 2 nadwyżki Ekspert to człowiek, który przestał myśleć - on wie :-)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby reumatyczne Choroby reumatyczne

Patologia narządu ruchu Patologia narządu ruchu

Testy kliniczne w badaniu kości stawów i mięśni Testy kliniczne w badaniu kości stawów i mięśni

Polubić astmę Polubić astmę

Domowe przetwory Domowe przetwory