Powiązane leki
(opisy)

Eyevit

Lutezan Omega-3

Ocuvite Reti-Nat

Poli-Kosanol

Clexane (Enoxaparinum natricum)

Helason (Heparinum, Hyaluronidasum)

Heparizen (Heparinum natricum)

Lipohep (Heparinum natricum)

Cytotec (Misoprostolum)

DNA Protect

Tagi

laser pola zauwazyc twoj uszkodzic szpital widzenie heparyna zapobiec siatkowka

Fora dyskusyjne

zobacz Dziwne zamglenia w czesci pola widzenia (0)

zobacz Badania neurologiczne (1)

zobacz odwarstwienie siatkówki (15)

zobacz Ubytki w polu widzenia (0)

zobacz do kogo z takimi wynikami? (prl, testosteron, fsh itp) (0)

zobacz Proźba o wytłumaczenie (2)

zobacz Ubytek pola widzenia (4)

zobacz Strasznie dziwne zaburzenia pola widzenia (1)

zobacz Bardzo dziwne zaburzenia pola widzenia. (0)

zobacz perymetria w Łodzi (0)

zobacz Jaskra (11)

zobacz Ostrość pola widzenia. (2)

zobacz zanika mi mały fragment z pola widzenia (4)

zobacz zaklocenie pola widzenia (0)

zobacz ograniczenie pola widzenia (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » uszkodzenie siatkówki

uszkodzenie siatkówki

blues50, 19-10-2005, 12:37

W moim prawym oku, a dokładnie na siatkówce nastapiło uszkodzenie, spowodowane zaskrzepem jednego z naczyń krwionośnych, doprowadzajacych krew do siatkówki. Stało sie to bezurazowo. Po prostu jakieś 3 tygodnie temu zauważyłem, że w środku pola widzenia prawego oka mam jakieś "zmetnienie", które bardzo utrudnia mi czytanie gdy zamykam lewe (sprawne) oko. W szpitalu przez tydzień podawali mi heparynę dla zmniejszenia krzepliwości krwi. Potem mnie wypisali i od tygodnia biorę juz tę heparynę w domu. I teraz pytanie - czy to jest do "naprawienia"? Bo jak dotad mój stan sie nie zmienia. Ograniczenie pola widzenia jest takie samo, jak wtedy gdy to zauważyłem po raz pierwszy. W szpitalu mają mi zrobić za 2 tygodnie "laserowanie oka" Rozumiem, że jest to rodzaj "wypalania ramki" wokół uszkodzonego fragmentu siatkówki, aby zapobiec ewentualnemu rozwojowi niekorzystnych zmian w śiatkówce, spowodowanych tą "niedokrwioną pozostałością". I znów pytanie - czy ten zabieg laserowy nie moze zaszkodzić oku? Moze jest jakiś inny sposób? Większość lekarzy mówi mi, że tych zmian nie da sie odwrócic, że można tylko próbować zapobiec dalszej degeneracji siatkówki. Miałem robione wszystkie badania krwi - i wszystko jest w normie. Czy ktoś zetknał sie z przypadkiem podobnym do mojego? Będę wdzieczny za wszelkie rady i informacje pozdrawiam blues50

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: uszkodzenie siatkówki | casus, 19-10-2005, 17:46

W moim prawym oku, a dokładnie na siatkówce nastapiło uszkodzenie, spowodowane zaskrzepem jednego z naczyń krwionośnych, doprowadzajacych krew do siatkówki. Stało sie to bezurazowo. Po prostu jakieś 3 tygodnie temu zauważyłem, że w środku pola widzenia prawego oka mam jakieś "zmetnienie", które bardzo utrudnia mi czytanie gdy zamykam lewe (sprawne) oko. W szpitalu przez tydzień podawali mi heparynę dla zmniejszenia krzepliwości krwi. Potem mnie wypisali i od tygodnia biorę juz tę heparynę w domu. I teraz pytanie - czy to jest do "naprawienia"? Bo jak dotad mój stan sie nie zmienia. Ograniczenie pola widzenia jest takie samo, jak wtedy gdy to zauważyłem po raz pierwszy. W szpitalu mają mi zrobić za 2 tygodnie "laserowanie oka" Rozumiem, że jest to rodzaj "wypalania ramki" wokół uszkodzonego fragmentu siatkówki, aby zapobiec ewentualnemu rozwojowi niekorzystnych zmian w śiatkówce, spowodowanych tą "niedokrwioną pozostałością". I znów pytanie - czy ten zabieg laserowy nie moze zaszkodzić oku? Moze jest jakiś inny sposób? Większość lekarzy mówi mi, że tych zmian nie da sie odwrócic, że można tylko próbować zapobiec dalszej degeneracji siatkówki. Miałem robione wszystkie badania krwi - i wszystko jest w normie. Czy ktoś zetknał sie z przypadkiem podobnym do mojego? Będę wdzieczny za wszelkie rady i informacje pozdrawiam blues50

witam Twoj przypadek nie jest odosobniony, spotykamy to w praktyce okulistycznej. Prawda jest, ze obszar siatkowki na dzien dzisiejszy uszkodzony raczej nie odbuduje swojej funkcji, ale trudno wyrokowac bez badania. Tu nalezy oprzec sie na zdaniu lekarzy, ktorzy Cie prowadza i badaja. Co do lasera - na pewno nie zaszkodzi Twojemu oku, dobrze rozumujesz i masz wiedze, dlaczego ma byc zrobiony. Leczenie miales prawidlowe. Generalnie nie ma innego sposobu kontynuacji leczenia, tylko laser i farmakologia.

pozdr.

casus

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia

Widzę bez okularów wyd. 3 Widzę bez okularów wyd. 3

Zmienne pola magnetyczne w stomatologii i okulistyce Zmienne pola magnetyczne w stomatologii i okulistyce

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Fizykoterapia, medycyna uzdrowiskowa i SPA Fizykoterapia, medycyna uzdrowiskowa i SPA