Powiązane leki
(opisy)

Celebrex (Celecoxibum)

Ultracod (Paracetamolum, Codeini phosphas)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Eyevit

Naturapia Menopauza (Calcium, Cimicifuga racemosa, Colecalciferolum, Glycine soja, Magnesium)

OsteoKompleks K2

Calpol (zawiesina doustna) (Paracetamolum)

Reumogel

Colocynthis-Homaccord (iniekcje)

Colocynthis-Homaccord (krople)

Tagi

szyjny potyliczny kosc kregoslup powazny dolegliwosc wzrok ucisk glowa florence

Fora dyskusyjne

zobacz kłujący ból głowy (3)

zobacz Wyrośl Kostna. (1)

zobacz Ból głowy, ucisk w oku, szum w uchu (10)

zobacz Ból tyłu głowy (4)

zobacz kręgosłup szyjny? (4)

zobacz czy to moze byc od szyjnego odcinka kregoslupa (2)

zobacz Bół głowy (1)

zobacz chwilowa utrata wzroku, bole glowy (3)

zobacz zawroty głowy, gorszy słuch i wzrok (5)

zobacz Ból głowy (0)

zobacz kręgosłup (7)

zobacz ból kręgów szyjnych przy przełykaniu (3)

zobacz Ból głowy (1)

zobacz odwrócenie lordozy szyjnej (5)

zobacz Dyskopatia C5/C6 i L5/S1 a ciagly bol przedniej czesci glowy (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » ból w okolicy kości potylicznej

ból w okolicy kości potylicznej

Florence, 19-10-2005, 21:03

Witam. Czym może być spowodowany ból głowy (kłucie, uczucie mocnego ucisku) w okolicy kości potylicznej (nie jestem specjalistką, mam na myśli obszar z tyłu głowy tuż nad szyją i wyżej). Ból jest jednostronny, tylko po prawej stronie. Zaczął występować nagle, około miesiąc temu po przeprowadzce (zmiana klimatu? Polska-Niemcy) i zmianie stylu życia. Czy to może być migrena? A może ma to coś wspólnego z guzem mózgu (występował przypadek guza mózgu w rodzinie - wój lub dziadek). Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam Florence

Re: ból w okolicy kości potylicznej | Florence, 19-10-2005, 21:21

Witam ponownie. Zapomniałam dodać, że występuje także stosunkowe poczucie zmęczenia i chęć dużej ilości snu, ale skojarzyłam to z tematem dopiero po przeczytaniu wątku "Ból z tyłu głowy" z dnia 24.05.2005 godz 11:33. 3 razy występowały w trakcie bólu problemy ze wzrokiem (gwiazdki lub coś podobnego...)

pozdrawiam Florence

PS Czy opisywany w tamtym poście ucisk w kręgosłupie w odcinku szyjnym jest poważną dolegliwością?

Re: ból w okolicy kości potylicznej | Kaja, 19-10-2005, 22:17

Wed, 19 Oct 2005 19:21:50 +0200, *Florence* napisał(a):

Witam ponownie. Zapomniałam dodać, że występuje także stosunkowe poczucie zmęczenia i chęć dużej ilości snu, ale skojarzyłam to z tematem dopiero po przeczytaniu wątku "Ból z tyłu głowy" z dnia 24.05.2005 godz 11:33. 3 razy występowały w trakcie bólu problemy ze wzrokiem (gwiazdki lub coś podobnego...)
PS Czy opisywany w tamtym poście ucisk w kręgosłupie w odcinku szyjnym jest poważną dolegliwością?
Prześwietl kręgosłup szyjny, bo pewnie masz dyskopatię. To jest poważna dolegliwość, tego się nie wyleczy, trzeba szczególnie unikać przeciągów (nawet jak są upały).

Kaja

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Codzienność bez bólu Codzienność bez bólu

Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany

Migrena - praktyczny poradnik Migrena - praktyczny poradnik

Refleksologia w leczeniu bólów kręgosłupa Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się dolegliwości pleców Refleksologia w leczeniu bólów kręgosłupa Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się dolegliwości pleców

Żywienie w migrenowych bólach głowy Żywienie w migrenowych bólach głowy