Tagi

zawodowy przebywac pomieszczenie okno serwerownia sprzet napromieniowac pracowac szkodliwy wilgotnosc

Fora dyskusyjne

zobacz patrzenie na pc/tv (0)

zobacz Jakie krople? (3)

zobacz interpretacja wyników (0)

zobacz chORA MAMA (1)

zobacz poparzenie oczu lampami tuv (0)

zobacz Zaćma z komputera (0)

zobacz nerwica deprsja i brak akceptacji (17)

zobacz Niezdolnośc do pracy (0)

zobacz Bardzo trudny przypadek. (4)

zobacz Zboczenie zawodowe? (0)

zobacz grube łożysko (0)

zobacz Nieszkodliwe tabletki nasenne (3)

zobacz dawka promieniowania (1)

zobacz Szczypie po stosunku (1)

zobacz Fobia dot. wilgotności skóry rąk (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Szkodliwe warunki pracy.

Szkodliwe warunki pracy.

zwi, 02-11-2005, 14:23

Witam serdecznie wszystkich grupowiczow. To moja pierwsza wiadomosc na tej grupie. Chcialem zapytac jaki wplyw moze miec przebywanie okolo 8 godz dziennie w malym pomieszczeniu wypelnionym sprzetem elektronicznym. Jest to pomieszczenie ok 6 x 3m w ktorym stoja dwie szafy wypelnione sprzetem. Sa to serwery, urzadzenia sieciowe. Wszystko non stop pracuje. Poza tymi szafami stoji jeszcze pare komputerow ktore pracuja. Jest klimatyzator ktory troche schladza temperature ale tylko w nocy. W ciagu dnia wylanczam klimatyzator i otwieram okno nawet kiedy jest zimno. Przy zamknietym oknie jest dosyc cieplo i nie da sie wysiedziec. Kiedy sie wchodzi rano do tego pomieszczenia czuje sie zaduch, trzeba odrazu otwierac drzwi i okno. Informowalem juz swojego szefa o tym stanie i prosilem o przydzielenie innego pomieszzczenia. Narazie nadal pracuje w serwerowni. Troche sie niepokoje o stan swojego zdrowia. Bez problemu moglbym pracowac w innym pomieszczeniu (praca zdalna) a tylko w wyjatkowych sytuacjach przychodzic do serwerowni. Jak przekonac pracodawce i co mi grozi jesli bede nadal przebywal w tym pomieszczeniu. Pracuje juz tak okolo 3 lat a sprzetu przybywa. Dziekuje za wszelkie informacje.

Re: Szkodliwe warunki pracy. | Bartus, 02-11-2005, 20:45

Użytkownik "zwi" napisał w wiadomości news:dka7mu$d9o$1 [at] inews.gazeta.pl...

Witam!

Podpinam się. Pracuje podobnie i też mnie to ciekawi, może ktoś napisze coś rzeczowego. Wiem, że można zmierzyć poziom napromieniowania ale nijak się to ma do mojej wiedzy na temat konsekwencji przebywania w takim pomieszczeniu 250 godzin miesięcznie.

Pozdrawiam Bartus

Re: Szkodliwe warunki pracy. | moscal moscal, 05-11-2005, 23:11

No a co niby ma wam grozić? Napromieniowanie czym? Bo z tego co wiem o serwerowniach to monitorów tam mało a co inne trudno mi wymyśleć żeby promieniowało szkodliwie na tyle żeby się martwić. Może hałas przeszkadzać. No i klima może.

A może pracodawce przekonać że w serwerowni powinna być np temp 18 st non stop a w takiej sie cięzko pracuje. Stałe wietrzenie pomieszczenia robi
hm.. masz pojecie o sprzecie elektrycznym?, polu i "takich innych" rzeczach? bo sorrki wydaje mi sie ze niewielkie... oprocz tego, ze umiesz wlaczyc tv;)

pozdrawiam

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Szkodliwe warunki pracy. | pawelj, 06-11-2005, 00:00

Podpinam się. Pracuje podobnie i też mnie to ciekawi, może ktoś napisze coś rzeczowego. Wiem, że można zmierzyć poziom napromieniowania ale nijak się to ma do mojej wiedzy na temat konsekwencji przebywania w takim pomieszczeniu 250 godzin miesięcznie.
No a co niby ma wam grozić? Napromieniowanie czym? Bo z tego co wiem o serwerowniach to monitorów tam mało a co inne trudno mi wymyśleć żeby promieniowało szkodliwie na tyle żeby się martwić. Może hałas przeszkadzać. No i klima może.

A może pracodawce przekonać że w serwerowni powinna być np temp 18 st non stop a w takiej sie cięzko pracuje. Stałe wietrzenie pomieszczenia robi dobrze twojemu organizmowi ale chyba mniej dobrze maszynom - zwłaszcza skoki temp. i wilgotności. Więc może tego użyj jako argumentu do zmiany pokoju.

PawełJ

Re: Szkodliwe warunki pracy. | pawelj, 06-11-2005, 01:05

hm.. masz pojecie o sprzecie elektrycznym?, polu i "takich innych" rzeczach? bo sorrki wydaje mi sie ze niewielkie... oprocz tego, ze umiesz wlaczyc tv;)
Powiedzmy że nie mam. Więc może ktoś kto ma mnie troche oświeci. W jaki sposób może na mnie wpłynąć siedzenie w pokoju z powiedzmy 3 szafami hubów i powiedzmy 3 serwerami?

serwer - urządzenie w obudowie zakranowanej, uziemionej. Jak wpływa na człowieka? Szybkość procesora 2 GHz - moc pobierana przec procesor przyjmijmy 150 Wat - oddawana w postaci "szkodliwej" 80%. Długość fali mała ale moc za mała aby była odczuwalna - poza tym jest obudowa -ekranująca. Hub? Moc urządzenia - 50Wat z czego niechby 70% było wypromieniowane w powietrze. Częstotliwość przetwornicy w zasilaczu ok 100 kHz - długość fali zbyt duża przy tej mocy aby była odczuwalna. Proszę rozjaśnij mi jak to szkodliwe wpłynie na mój organizm?

PawełJ

Re: Szkodliwe warunki pracy. | wacek, 06-11-2005, 21:25

Powiedzmy że nie mam. Więc może ktoś kto ma mnie troche oświeci. W jaki sposób może na mnie wpłynąć siedzenie w pokoju z powiedzmy 3 szafami hubów i powiedzmy 3 serwerami?
chyba źle podchodzisz do sprawy, zapomniałeś (albo nie masz pojęcia) jakie warunki klimatyczne panują w takim pomieszczeniu, a dokładniej chodzi o wysoką temperaturę połączoną z bardzo niską wilgotnością (raj dla maszyn, ale piekło dla człowieka), jakie dolegliwości mogą z tego wyniknąć? mogę się domyślać że jakieś problemy z szeroko pojętym układem oddechowym (płuca, zatoki), mam nadzieję że twórca wątku nie pracuje na czarno i ma ubezpieczenie zdrowotne, wypadkowe i nie wiem jakie, i w razie choroby zawodowej dostanie odszkodowanie i rentę, tak myślę ale z praktyką może być różnie,

pozdrawiam.

Re: Szkodliwe warunki pracy. | pawelj, 07-11-2005, 00:09

chyba źle podchodzisz do sprawy, zapomniałeś (albo nie masz pojęcia) jakie warunki klimatyczne panują w takim pomieszczeniu, a dokładniej chodzi o wysoką temperaturę połączoną z bardzo niską wilgotnością (raj dla maszyn, ale piekło dla człowieka),
Żeby było jasne to zacytuje co napisałem wcześniej: "Może hałas przeszkadzać. No i klima może." Bartos napisał: " Wiem, że można zmierzyć poziom napromieniowania " I stąd był mój post o promieniowaniu. Bo po co mierzyć poziom napromieniowania tam gdzie go nie ma albo jest pomijalnie małe. Nadal jestem zdania że najlepiej szefa przekonać argumentem o niskiej temp. Np18 st - człowiek w tym nie wysiedzi a maszyny będą miały jak w raju. Poza tym jeżeli pomieszczenie jest wietrzone tak jak pisze kolega to wilgotnośc w nim raczej ma sie dobrze (jeżeli chodzi o warunki dla człowieka). Natomiast bezsensowne staje się używanie klimatyzacji w takim pomieszczeniu.

jakie dolegliwości mogą z tego wyniknąć? mogę się domyślać że jakieś problemy z szeroko pojętym układem oddechowym (płuca, zatoki),
Ale to może wystąpić tak samo u pracowników którzy pracują w jakimkolwiek klimatyzowanym pomieszczeniu i niekoniecznie serwerowni.

mam nadzieję że twórca wątku nie pracuje na czarno i ma ubezpieczenie zdrowotne, wypadkowe i nie wiem jakie, i w razie choroby zawodowej dostanie odszkodowanie i rentę, tak myślę ale z praktyką może być różnie,
Choroby zawodowej? Od niedawna pogorszenie wzroku u księgowej czy chory nadgarstek nie jest chorobą zawodową a ty chcesz żeby informatyk miał uznaną chorobę zawodową za przebywanie w serwerowni? Nie ma szans. Niestety. Też jestem informatykiem.

pozdrawiam.
ja również

PawełJ

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby zawodowe Choroby zawodowe

Ochrona zdrowia pracujacych Ochrona zdrowia pracujacych

Cztery pory smaku Cztery pory smaku

Domowe przetwory Domowe przetwory

Jak nie wpaść w depresję. 40 szkodliwych przesądów, które zatruwają nam życie Jak nie wpaść w depresję. 40 szkodliwych przesądów, które zatruwają nam życie