Tagi

homeopatyczny czysty drozszy przepisac kaszel placebo dowod badac kupic przepisywac

Fora dyskusyjne

zobacz Ból gardła i krtani (0)

zobacz Atak krtaniowy i suchy kaszel (1)

zobacz Clindacne a Zindaclin (0)

zobacz Protest przeciw homeopatii w Belgii (20)

zobacz Homeopatia (3)

zobacz Homeopatia u dziecka 3 lata (2)

zobacz Czy to błędnik? (7)

zobacz BioHarmonex (1)

zobacz leki homeopatyczne i alkohol (0)

zobacz Pulneo a testy alergiczne (4)

zobacz bakterie w wymazie z gardła i nosa (3)

zobacz Przewlekłe objawy, kaszel, katar. (1)

zobacz Uciążliwy kaszel..odczucie zalegania prawa strona (1)

zobacz Kaszel (0)

zobacz 2,5 latek (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Leki homeopatyczne

Leki homeopatyczne

Robert Wolinski, 11-08-1999, 09:20

mam takie pytanie. zalozmy taka sytuacje. czy zdrowa osoba zazywajaca leki homeopatyczne przykladowo na kaszel moze zachorowac na ta dolegliwosc?

Re: Leki homeopatyczne | , 11-08-1999, 16:38

mam takie pytanie. zalozmy taka sytuacje. czy zdrowa osoba zazywajaca leki homeopatyczne przykladowo na kaszel moze zachorowac na ta dolegliwosc?
Leki homeopatyczne dzialaja tak samo jak czysta woda. Nie ma zadnego dowodu, ze ci na cos pomoga lub zaszkodza. Mozesz to sprawdzic w medycznych bazach danych, szukajac wynikow badan na temat skutecznosci homeopatii versus placebo. Uwazaj tylko na ludzi, ktorzy na tym zarabiaja :)

Piotr Z. pziel [at] amg.gda.pl

Archiwum listy dyskusyjnej pl-sci-medycyna www.newsgate.gliw...i-medycyna/

Re: Leki homeopatyczne | TP SA, 11-08-1999, 19:38

Mogą powstać objawy tej choroby

Robert Wolinski wrote in message news:ev9s3.10768$X3.146746 [at] news.tpnet.pl...

Re: Leki homeopatyczne | PiotrCF, 12-08-1999, 22:47

Piotr Zielinski napisał(a) w wiadomości: ...
Leki homeopatyczne dzialaja tak samo jak czysta woda. Nie ma zadnego
dowodu,
ze ci na cos pomoga lub zaszkodza. Mozesz to sprawdzic w medycznych bazach danych, szukajac wynikow badan na temat skutecznosci homeopatii versus placebo. Uwazaj tylko na ludzi, ktorzy na tym zarabiaja :)

No właśnie. Dlaczego lekarz usiłuje przepisać leki homeopatyczne - w dodatku bardzo drogie? Tzn. przepisuje, ale jeszcze nie udało mu się przekonać mnie, żebym je kupił... Często też w aptece słyszę, jak na pytanie o skuteczny syrop na kaszel proponuje się lek homeopatyczny (oczywiście też kilka razy droższy od "zwykłego" Tussipectu).

PF

Re: Leki homeopatyczne | , 13-08-1999, 03:37

On Thu, 12 Aug 1999 20:47:22 +0200, "PiotrCF" wrote:

No właśnie. Dlaczego lekarz usiłuje przepisać leki homeopatyczne - w dodatku bardzo drogie? Tzn. przepisuje, ale jeszcze nie udało mu się przekonać mnie, żebym je kupił... Często też w aptece słyszę, jak na pytanie o skuteczny syrop na kaszel proponuje się lek homeopatyczny (oczywiście też kilka razy droższy od "zwykłego" Tussipectu).
Biorąc pod uwagę fakt, że efekt placebo (który jest chyba jedyną wymówką lekarza przepisującego specyfik homeopatyczny na niegroźne schorzenie) stosuje się do praw tzw. dysonasu poznawczego (bardzo wiele badań na ten temat przeprowadzono zwłaszcza w latach '70 w Stanach), to im droższy lek tym lepsze efekty (...placebo).

Inną rzeczą jest to, że ktoś w końcu za te leki płaci i jedyny kto na tym zyskuje na czysto to spasiony producent gdzieś we Francji. Jeżeli trafia na kogoś komu "homeopatyczny" nic nie mowi, to - ufając swojemu lekararzowi - jest po prostu nabijany w butelkę.

Pewien mój przyjaciel, człowiek bardzo niezamożny i kochający swoje dzieci sprzedał kiedyś ... encyklopedię (na którą dłuższy czas oszczędzał), żeby móc kupić wszystkie leki przepisane jego dwóm małym córkom przez lekarza. Jak zobaczyłem, że to to były homeopatyki to naprawę chciało mi się wyć (a następnie poprawić temu lek. med. uzębienie).

--- Pozdrawiam

Michał Kulczycki AKA Ronan

Badanie dot. m.in. seksualnosci Polakow IP UWr www.kki.net.pl/ro...i/index.htm

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Homeopatyczne leczenie chorób przeziębieniowych Homeopatyczne leczenie chorób przeziębieniowych

Triumf życia. Możesz mieć przewagę nad rakiem Triumf życia. Możesz mieć przewagę nad rakiem

A co jeśli wszystko co wiesz o AIDS to nieprawda? A co jeśli wszystko co wiesz o AIDS to nieprawda?

Homeopatia Homeopatia

Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST