Powiązane leki
(opisy)

Clobex (Clobetasoli propionas)

Encorton (Prednisonum)

Elosalic (Mometasoni furoas, Acidum salicylicum)

Momarid (Mometasoni fuoras)

Seretide (Fluticasonum, Salmeterolum)

Alendran (Acidum alendronicum)

All In One

100% ABDOS Men

Alenato (Acidum alendronicum)

Alendrogen (Acidum alendronicum)

Tagi

masa enkortonu steryd wyrosnac wlos uboczny zaczynac enkorton encorton przyjmowac

Fora dyskusyjne

zobacz Pilnie potrzebna pomoc POLCORTOLON (5)

zobacz Encorton (15)

zobacz sterydy (18)

zobacz bóle stawów (1)

zobacz Claritine, Encorton a testy alergiczne (2)

zobacz Peter pomóż!!!! (3)

zobacz Ciaza i sterydy ??? (1)

zobacz skutki uboczne hydrocortyzonu i encortonu (1)

zobacz Zespół urojeniowy, paranoidalny + Encorton (0)

zobacz maloplytkowosc (5)

zobacz Hashimoto , a lek Encorton. Brać czy nie ??? Pomocy! (0)

zobacz Odstawianie Encortonu. (1)

zobacz brak wlosow po prawej stronie (1)

zobacz bole po sterydach (1)

zobacz CHCE WKOŃCU PRZYTYĆ (21)

enkorton

mierzwoj, 09-11-2005, 18:32

czesc

moja zona ma przeciwciala antyjadrowe - jaks odmiane tocznia ale bez zadnych objawow. Lekarze przed ew ciaza sugeruja branie enkortonu na oslabienie autoimmunologii organizmu. Slyszelismy straszne historie o skutkach ubocznych enkortonu. Czy ktos moglby to potwierdzic?

pzdr

w

Re: enkorton | Piotr, 09-11-2005, 20:14

Nie demonizujmy. Jest faktem, że sterydy należą do leków o dość licznych i nasilonych działaniach niepożądanych, ale są sytuacje, kiedy ich stosowanie jest konieczne i w zasadzie nie ma wyjścia.

Dobranie najniższej skutecznej dawki pozwala zminimalizować działania niepożądane.

Nie spodziewaj się, że z Twoją żoną podczas przyjmowania leku zaczną się dziać jakieś przerażające rzeczy. Najbardziej prawdopodobny jest wzrost masy ciała (zwykle parę kilo) i większa skłonność do infekcji.

Działania niepożądane sterydów zaczynają się ujawniać dopiero po pewnym czasie ich stosowania. W przypadku, kiedy stan pacjenta wymaga krótkotrwałego podawania leku, występują rzadko.

Pozdrawiam Piotr

Re: enkorton | Iwona_s, 10-11-2005, 01:03

Użytkownik "mierzwoj" napisał w wiadomości

moja zona ma przeciwciala antyjadrowe - jaks odmiane tocznia ale bez zadnych objawow. Lekarze przed ew ciaza sugeruja branie enkortonu na oslabienie autoimmunologii organizmu. Slyszelismy straszne historie o skutkach ubocznych enkortonu.
....nie ma chyba takiego leku, ktory nie powodowalby skutkow ubocznych. Przy Encortonie najbardziej widocznym "skutkiem" jest przyrost masy ciala (charakterystyczna cecha jest tzw. szyja Nerona), ale tez nie w kazdym przypadku. Zalezy od ilosci i dlugosci przyjmowania leku. Ja zaczynalam od 60mg/dzien, bralam przez dwa lata. Przytylam i to sporo, ale w tamtym momencie nie bylo to dla mnie istotne. Moga takze przejsciowo troche wypadac wlosy. Po odstawieniu leku wlosy wracaja do normy. Przy dluzszym leczeniu moze odczuc to watroba i zoladek.

Pozdrawiam Iwona // Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego - w bledzie trwac / / Cyceron

Re: enkorton | weronika, 11-11-2005, 15:12

moja zona ma przeciwciala antyjadrowe - jaks odmiane tocznia ale bez zadnych objawow. Lekarze przed ew ciaza sugeruja branie enkortonu na oslabienie autoimmunologii organizmu. Slyszelismy straszne historie o skutkach ubocznych enkortonu. Czy ktos moglby to potwierdzic?

hej! mój brat po encortonie wyrósł 195cm, dobrze i żle ;) dostawał encorton jako mały chłopiec pozdro

Re: enkorton | Kaja, 12-11-2005, 03:41

Fri, 11 Nov 2005 13:12:43 +0100, *weronika* napisał(a):

hej! mój brat po encortonie wyrósł 195cm, dobrze i żle ;) dostawał encorton jako mały chłopiec
Sporo facetów nigdy nie brało encortonu i wyrosło na 2 metry.

Kaja

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Możesz rzucić palenie - zrób to teraz. Prosta metoda Możesz rzucić palenie - zrób to teraz. Prosta metoda

Naturalne metody leczenia bólu głowy Naturalne metody leczenia bólu głowy

Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków

Co jeść. Dla mężczyzn Co jeść. Dla mężczyzn

Jedz zgodnie z grupą krwi.Nowa formuła zdrowia Jedz zgodnie z grupą krwi.Nowa formuła zdrowia