Powiązane leki
(opisy)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Angix miód i cytryna

Ozone Trachisept Miód i Cytryna

Strepsils z naturalnym miodem i cytryną (Alcohol 2,4-dichlorobenzylicus, Amylmetacresolum)

Herbapurif

ProLady Detoksykacja

Ziołowe oczyszczanie Detox

Tagi

zoltaczka cytryn cytryna kuracja michu starszy kamien zolciowy babcia zjesc

Fora dyskusyjne

zobacz mam 17 lat i mam problem (7)

zobacz Cytryna, a zęby. (2)

zobacz Cytryna i zęby (2)

zobacz Problem kamienie (2)

zobacz nadmiar cytryny (2)

zobacz ZARAŻENIE SIĘ ŻÓŁTACZKĄ (1)

zobacz Niewydolność żylna u starszej osoby (4)

zobacz otyłość osoby starszej (1)

zobacz Ciśnienie powyżej 220 (górne) (3)

zobacz Słaba pamięć po udarze. (9)

zobacz Utraty świadomości u osoby starszej. (3)

zobacz Dziwne zachowanie babci (3)

zobacz bilirubina (8)

zobacz kamienie woreczka żółciowego (0)

zobacz Bóle po operacji pęchęrzyka żółciowego (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » kamienie żółciowe i cytryny

kamienie żółciowe i cytryny

michu, 24-11-2005, 22:55

Moja babcia ma kwalifikujący się do usunięcia 9 milimetrowy kamień żółciowy, zabieg miała mieć 28 listopada, ale ze względu, że jest akurat przeziębiona i z powodu niewykrycia w jej krwi przeciwciał na żółtaczkę (była chora 50 lat temu) zabieg został przełożony na 24 stycznia (musi się zaszczepić na tą żółtaczkę). Dzisiaj powiedziała mi, że zastosuje na sobie jakąś imo dziwną kurację o której wyczytała w jakiejś książce czy gazecie - spożywanie dużych ilości soku z cytryn co ma niby rozpuścić lub zmniejszyć kamień. Ma wypić dziś sok z 5 cytryn, jutro z 10, pojutrze z 15, następnie z 20, potem z 25, znów z 25, 20,15,10,5. W sumie ma w ciągu 10 dni zjeść 150 cytryn. Według mnie to jakaś paranoja, niech ktoś powie, że spożycie takiej ilości cytryn w tym czasie jest conajmniej nieszkodliwe dla zdrowia to dam jej spokój niech sobie je co chce, albo pomoże mi wybić babci ten pomysł z głowy dopóki zjadła na razie tylko 5 cytryn :( michu

Re: kamienie żółciowe i cytryny | michu, 25-11-2005, 12:41

Ludzie niech ktoś coś napisze, babcia zabiera sie za następne 10 cytryn i nie reaguje na moje uwagi, że wprowadzanie do żołądka takich ilości kwasu cytrynowego jest niekonieczne dobre dla zdrowia michu

Re: kamienie żółciowe i cytryny | Piotr, 25-11-2005, 15:21

Skuteczność takich eksperymentów jest co najmniej dyskusyjna.

A wpływ na zdrowie... Zdrowy, młody człowiek mógłby sobie pozwolić na takie dziwactwa bez większego zagrożenia, ale u starszej osoby wprowadzenie takiej ilości kwasów do organizmu może być szkodliwe, a przy niewydolnych nerkach wręcz niebezpieczne.

Nie wiem ile w tej chwili kosztują cytryny, ale taki wybryk musi być chyba dość drogi ;-).

Starsi ludzie bywają uparci, więc jeśli się nie da inaczej, to może zaproponuj babci przedłużenie "diety" o tydzień ale spożycie codziennie tylko 5 cytryn.

Pozdrawiam Piotr

Re: kamienie żółciowe i cytryny | Kaja, 26-11-2005, 04:43

Fri, 25 Nov 2005 10:41:33 +0100, *michu* napisał(a):

Ludzie niech ktoś coś napisze, babcia zabiera sie za następne 10 cytryn i nie reaguje na moje uwagi, że wprowadzanie do żołądka takich ilości kwasu cytrynowego jest niekonieczne dobre dla
Jeśli toleruje cytryny, to nie ma żadnych kamieni w pęcherzyku żółciowym, albo dostanie takiego ataku, że ją szybko karetka do szpitala na operację zawiezie. Zanim mnie zoperowano to mogłam jeść tylko chleb z masłem ( od czasu pierwszego, a zarazem ostatniego ataku, po którym mi usg wykazało kamienie).

Kaja

Re: kamienie żółciowe i cytryny | Kaja, 26-11-2005, 04:45

Fri, 25 Nov 2005 13:21:13 +0100, *Piotr* napisał(a):

Starsi ludzie bywają uparci, więc jeśli się nie da inaczej, to może zaproponuj babci przedłużenie "diety" o tydzień ale spożycie codziennie tylko 5 cytryn.
Jak może jeść te cytryny, to niech je :-) Widocznie jej organizm potrzebuje tej witaminki.

Kaja

Odp: kamienie żółciowe i cytryny | nasze zdrowie, 28-11-2005, 16:09

To jest kuracja wg dr Małachowa.Opis na str.www.paramed.waw.pl NLD Użytkownik michu w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:dm55re$kis$1 [at] inews.gazeta.pl...
Moja babcia ma kwalifikujący się do usunięcia 9 milimetrowy kamień żółciowy, zabieg miała mieć 28 listopada, ale ze względu, że jest akurat przeziębiona i z powodu niewykrycia w jej krwi przeciwciał na żółtaczkę (była chora 50 lat temu) zabieg został przełożony na 24 stycznia (musi się zaszczepić na tą żółtaczkę). Dzisiaj powiedziała mi, że zastosuje na sobie jakąś imo dziwną kurację o której wyczytała w jakiejś książce czy gazecie - spożywanie dużych ilości soku z cytryn co ma niby rozpuścić lub zmniejszyć kamień. Ma wypić dziś sok z 5 cytryn, jutro z 10, pojutrze z 15, następnie z 20, potem z 25, znów z 25, 20,15,10,5. W sumie ma w ciągu 10 dni zjeść 150 cytryn. Według mnie to jakaś paranoja, niech ktoś powie, że spożycie takiej ilości cytryn w tym czasie jest conajmniej nieszkodliwe dla zdrowia to dam jej spokój niech sobie je co chce, albo pomoże mi wybić babci ten pomysł z głowy dopóki zjadła na razie tylko 5 cytryn :( michu

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Domowe uzdrowisko Domowe uzdrowisko

Zdrowi Stulatkowie Zdrowi Stulatkowie

Kamica żółciowa Kamica żółciowa

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

100 metod samoleczenia w medycynie naturalnej 100 metod samoleczenia w medycynie naturalnej