Tagi

palce pekac zapalic zdjac paznokiec skora opuszka peknac skory egzema

Fora dyskusyjne

zobacz pęknięcia skóry na opuszkach palców (6)

zobacz egzema (0)

zobacz Pękanie dłoni do krwi (19)

zobacz pękajaca skóra (1)

zobacz zmiany skórne u 10 latka (0)

zobacz problem ze skórą na opuszkach palców (12)

zobacz białe bąbelki na opuszkach palców (1)

zobacz Problem z opuszkami palców. (0)

zobacz Zimne bolące dłonie, drętwiejące opuszki palców (1)

zobacz sucha pękająca skóra (11)

zobacz pękająca skóra na dłoniach (4)

zobacz Pękająca skórka na penisie (10)

zobacz PĘKAJĄCE i POFAŁDOWANE PAZNOKCIE (11)

zobacz Dziwna choroba skóry dłoni (22)

zobacz Pękająca skóra pomiędzy palcami stóp (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Pękająca skóra (egzema??) przy paznokciach na opuszkach palców pomocy !!!!!

Pękająca skóra (egzema??) przy paznokciach na opuszkach palców pomocy !!!!!

jaca, 24-11-2005, 23:33

Witam Mam taką rzecz jak w temacie, średnio pojawia się dwa razy na rok przez okres 2-4 miesięcy i samo znika. Kiedyś mieałem tak mocno że miełem pęknięcia na zgięciach lini papilarnych i na stopach, ale smarowałem jakąś maścią i zniknęło na zawsze na szczęście. Robiłem badania w laboratorium na grzybicę (zeskrobywali złuszczoną skórę) ale nic nie wyszło.

Dodam że jestem alergikiem (atopikiem czy coś takiego) i leczyłem się ok 7 lat w poradni alerg.

Objawy: - pękacjąca skóra (opuszki palców przy paznokciach, czsami po wewnęcznej stronie dłoni) - odchodzące płaty suchej skóry, a pod spodem żywa tkanka (nie wiem czy to się tak nazywa :) - szczypi i boli jak pęknie - lekko zniekształcone paznokcie - paznokcie z takimi jakby małymi dziurkami

mogę podesłać zdjęcia rąk

Proszę o pomoc bo mam już tego dość

pozdrawiam JAcek

Re: Pękająca skóra (egzema??) przy paznokciach na opuszkach palców pomocy !!!!! | Stilgar, 25-11-2005, 16:52

Atopowe zapalenie skóry? Witaj w klubie :) W sumie aż takich strasznych objawów nie masz ;) Proponuję dermatologa. Poza tym często natłuszczaj sobię skórę np cutibazą czy nawet kremem nivea i aby nie żadnym kosmetykiem. Teraz zimą skóra lubi pękać częściej a sucha skóra jest na to bardziej narażona... Trzym się :)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Jak radzić sobie z chorobami skórnymi Jak radzić sobie z chorobami skórnymi

ABC Akupresury ABC Akupresury

Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu

Jak radzić sobie z egzemą. Przyczyny, objawy, testy, leczenie Jak radzić sobie z egzemą. Przyczyny, objawy, testy, leczenie