Powiązane leki
(opisy)

Snoreeze (listki doustne)

Engerix B (Vaccinum hepatitidis B)

Gamma Anty D (Immunoglobulinum humanum anty RhD)

Staloral

Zenapax (Daclizumabum)

Intraglobin F (Immunoglobulinum humanum normale ad usum intravenosum)

Partobulin-Inject (Immunoglobulinum humanum anti-D)

Subcuvia (Immunoglobulinum humanum)

Jeanine (Ethinylestradiolum, Dienogestum)

Kontracept (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Tagi

ciaza listek konflikt matka serologiczny konflik dziecko grupa antygen przeciwcialo

Fora dyskusyjne

zobacz noworodki a produkcja anty-Rh (2)

zobacz ciąża konflikt serologiczny (1)

zobacz Grupa krwi (39)

zobacz konflikt serologiczny? (1)

zobacz Bardzo proszę o ocenę ryzyka konfliktu serologicznego WYNIKI (3)

zobacz KONFLIKT SEROLOGICZNY-neutropenia (1)

zobacz konflikt serologiczny (3)

zobacz konflikt serologiczny,2poronienia i szansa na zdrową ciążę (0)

zobacz Grupy krwi (2)

zobacz konflikt serologiczny (0)

zobacz konflikt grupy krwi - ojcostwo. (3)

zobacz Konflikt grup głównych - pytanie (0)

zobacz krew (6)

zobacz ustalenie grupy krwi (1)

zobacz Problemowy konflikt serologiczny bardzo prosze o opinię (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Konflikt grupy krwi

Konflikt grupy krwi

Listek, 27-08-1999, 14:39

Witam. Mam pytanie, czy ktos z grupowiczow moze wyjasnic mi na czym polega konflikt serologiczny grup krwi. Jakie grupy krwi sa ze soba w konflikcie, tzn. jaka grupe krwi powinna miec kobieta i mezczyzna aby konfliktu nie bylo.

-- Pozdrowienia Jarek

Re: Konflikt grupy krwi | Mała Mi, 27-08-1999, 16:45

Listek napisał(a) w wiadomości:

Mam pytanie, czy ktos z grupowiczow moze wyjasnic mi na czym polega
konflikt
serologiczny grup krwi. Jakie grupy krwi sa ze soba w konflikcie, tzn. jaka grupe krwi powinna miec kobieta i mezczyzna aby konfliktu nie bylo.
Konflikt ma miejsce wtedy, gdy kobieta ma Rh (-), a mężczyzna Rh(+). Odwrotnie już nie! To czy są to grupy A, B, AB czy "O" nie ma żadnego znaczenia.

Mirka

Odp: Konflikt grupy krwi | SG, 28-08-1999, 02:35

Użytkownik Listek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:7q5q68$ql3$1 [at] korweta.task.gda.pl...
Witam. Mam pytanie, czy ktos z grupowiczow moze wyjasnic mi na czym polega
konflikt
serologiczny grup krwi. Jakie grupy krwi sa ze soba w konflikcie, tzn.
jaka
grupe krwi powinna miec kobieta i mezczyzna aby konfliktu nie bylo.

Pozdrowienia Jarek

Chodzi ci zapewne o konflik serologiczny podczas ciazy. Konflikt ten ma miejsce w obrebie ukladu osoczowego Rh. Jesli oboje rodzice maja ten sam Rh, czyli dodatni i ujemny to konfliktu nie ma. Jest, a raczej ,moze sie zdazyc gdy matka jest Rh- a dziecko Rh+ ( czyli ojciec musi byc Rh+, z drugiej strony ojciec Rh+ z matka Rh- moga miec dziecko Rh- , dziedziczenie tej cechy jest dosc skomplikowane ). Konflik zwykle nie wystepuje w pierwszej ciazy, gdyz w warunkach prawidlowych nie ma takiego kontaktu pomiedzy ukaladami krwionosnymi matki i dziecka, ktory umozliwilby wyprodukowanie przez matke przeciwcial przeciw plodowi. Kontak taki ma natomiast dosc czesto miejsce wtrakcie porodu. Aby zapobiec mozliwosci wyprodukowania przez matke przeciwcial, podaje sie jej syntetyczne, ktore jednorazowo usuwaja z jej krwi antygeny Rh. Idea jest taka, ze jesli szybko usunac antygeny to organizm matki po prostu nie zdarzy wytworzyc przeciwcia i po problemie. Jeszcze raz konflikt serologiczny zachodzi tylko wtedy gdy matka jest Rh+, a dziecko Rh-, odwrotnie nie ma problemu. Pozdrowienia Slawek

Odp: Konflikt grupy krwi | Jarosław Maj, 28-08-1999, 21:31

Gwoli ścisłości konflikt seologiczny nie dotyczy tylko grup Rh -- może dotyczyć , choć bardzo rzadko grup podstawowych ABO lub innych np. Kelly . Dlatego w ciąży oznacza się miano przeciwciał wszystkich. Jarek Maj Użytkownik Listek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:7q5q68$ql3$1 [at] korweta.task.gda.pl...
Witam. Mam pytanie, czy ktos z grupowiczow moze wyjasnic mi na czym polega
konflikt
serologiczny grup krwi. Jakie grupy krwi sa ze soba w konflikcie, tzn.
jaka
grupe krwi powinna miec kobieta i mezczyzna aby konfliktu nie bylo.

Pozdrowienia Jarek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży

Dieta przyszłej matki. Poradnik dla kobiet w ciąży Dieta przyszłej matki. Poradnik dla kobiet w ciąży

Odżywianie w ciąży Odżywianie w ciąży

Zdrowa ciąża Zdrowa ciąża

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Dla kobiet w ciąży Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Dla kobiet w ciąży