Tagi

wierzbicki usuwac alkohol organizm waga ipartners metabolizm wypic wydalac przyspieszyc

Fora dyskusyjne

zobacz Klacid Uno a alkohol (1)

zobacz Jak przyspieszyc matabolizm? (3)

zobacz fluoksetyna (1)

zobacz prosze o podpowiedz TSH-FT3-FT4 (35)

zobacz Ostry 60 minutowy bol brzucha (13)

zobacz Bardzo złe samopoczucie po alkoholu (6)

zobacz Alkohol + omdlenia (1)

zobacz Alkohol i Ciśnienie (10)

zobacz powinnam schudnąć mam 22 lata 171 cm a warzę od 71-79 kg (56)

zobacz Nie chudne, mimo diety i ćwiczeń, co mam robić ? (11)

zobacz MERIDIA 15MG CHYBA NA MNIE NIE DZIALA (5)

zobacz wielki brzuch (2)

zobacz Co jest antybiotykiem? I czy po tym można się napić? (7)

zobacz Azimycin (4)

zobacz Cipronex czas metabolizmu (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Usuwanie alkoholu z organizmu

Usuwanie alkoholu z organizmu

Marek Wierzbicki, 01-12-2005, 16:07

Celowo pisze usuwanie, bo interesuje mnie zmniejszenie zawartości alkoholu we krwi a nie leczenie kaza czy podobne.

Już dwa razy zdarzyło mi się, że musiałem jechać samochodem (prowadzić) 5-6 godzin po wypiciu pół butelki wina. Teoretycznie jest to w granicach końca obecności alkocholu we krwi, ale nie za bardzo mam czym to zbadać. Stąd pytanie:

Jak przyspieszyć wydalanie alkoholu z organizmu - czy picie dużej ilości wody i siusianie pomaga (ile alkoholu wydalamy z moczem, pomińmy kwestię ubytku elektrolitów itp)? Ile trzeba wypić (na wagę ciała), żeby zmniejszyć zawartość o 0.1 promila. Czy spożywanie cukru pomaga na przyspieszenie metabolizmu? I znów ile na wagę na 0.1 promila (i w jakim czasie). Cos jeszcze da się zrobić?

Marek

Re: Usuwanie alkoholu z organizmu | ekki, 01-12-2005, 16:13

Użytkownik "Marek Wierzbicki" napisał w wiadomości news:dmmsin$2i79$1 [at] news2.ipartners.pl...
Celowo pisze usuwanie, bo interesuje mnie zmniejszenie zawartości alkoholu we krwi a nie leczenie kaza czy podobne.

Już dwa razy zdarzyło mi się, że musiałem jechać samochodem (prowadzić) 5-6 godzin po wypiciu pół butelki wina. Teoretycznie jest to w granicach końca obecności alkocholu we krwi, ale nie za bardzo mam czym to zbadać. Stąd pytanie:

Jak przyspieszyć wydalanie alkoholu z organizmu - czy picie dużej ilości wody i siusianie pomaga (ile alkoholu wydalamy z moczem, pomińmy kwestię ubytku elektrolitów itp)? Ile trzeba wypić (na wagę ciała), żeby zmniejszyć zawartość o 0.1 promila. Czy spożywanie cukru pomaga na przyspieszenie metabolizmu? I znów ile na wagę na 0.1 promila (i w jakim czasie). Cos jeszcze da się zrobić?

Marek

Jak masz możliwosć przed wyjazdem wziąśc gorącą kąpiel, goraca woda rorzszerza naczynia krwionośne co powoduje szybsze krążenie krwi i szybsze wydalanie alkoholu. Wystarczy 15 minut bardzo gorącej kąpieli. Polecam.

Re: Usuwanie alkoholu z organizmu | Emi, 01-12-2005, 16:51

Marek Wierzbicki napisał(a):

Już dwa razy zdarzyło mi się, że musiałem jechać samochodem (prowadzić) 5-6 godzin po wypiciu pół butelki wina. Teoretycznie jest to w granicach końca obecności alkocholu we krwi, ale nie za bardzo mam czym to zbadać.
hm.. zawsze myślałam, ze alk utrzymuje się w organizmie nawet do 24 godzin...

E_m_i_

"Ci co poznali mrok, światło kochają, Oczekują świtu, nocy się lękając" D.R.Koontz

Re: Usuwanie alkoholu z organizmu | colargol, 01-12-2005, 16:55

wiesz to zalezy ile sie wypije - czasami to moze byc i pow 24 godz..

pozdr marcin

Re: Usuwanie alkoholu z organizmu | Marek Wierzbicki, 01-12-2005, 17:00

Mogę się mylić, ale chyba to zależy od generalnie od ilości alkoholu oraz wagi i płci opitego delikwenta (oraz innych czynników). Gdzieś czytałem o około 1 gramie czystego alkocholu na 10 kg zywej wagi na godzinę (szybkość spalania).

I pytanie dotyczy jak przyspieszyć wydalanie lub spalanie

Marek

Re: Usuwanie alkoholu z organizmu | K, 01-12-2005, 19:05

Użytkownik "Marek Wierzbicki" napisał w wiadomości news:dmmsin$2i79$1 [at] news2.ipartners.pl...
Celowo pisze usuwanie, bo interesuje mnie zmniejszenie zawartości alkoholu we krwi a nie leczenie kaza czy podobne. Jak przyspieszyć wydalanie alkoholu z organizmu - czy picie dużej ilości wody i siusianie pomaga (ile alkoholu wydalamy z moczem, pomińmy kwestię ubytku elektrolitów itp)? Ile trzeba wypić (na wagę ciała), żeby
zmniejszyć
zawartość o 0.1 promila. Czy spożywanie cukru pomaga na przyspieszenie metabolizmu? I znów ile na wagę na 0.1 promila (i w jakim czasie). Cos jeszcze da się zrobić?
Według obecnej wiedzy nauki (jestem akurat w temacie, bo mam cwiczenia z toksykologii) nie ma skutecznej metody przyspieszenia eliminacji alkoholu z krwii obwodowej.

Etanol nie jest eliminowany przez mocz, tylko przez jego metabolizm w wątrobie przez enzym dehydrogenazy alkoholowej (oraz niewiele przez kaskadę enzymów związanych z cytochromem P450). Jest to osobniczo specyficzne, jak szybko ktoś zmetabolizuje etanol. Jedyna sprawdzona metoda to "trening", czyli regularne picie.

K.

Re: Usuwanie alkoholu z organizmu | Marek Wierzbicki, 05-12-2005, 12:06

Według obecnej wiedzy nauki nie ma skutecznej metody przyspieszenia eliminacji alkoholu z krwii obwodowej. Etanol nie jest eliminowany przez mocz, tylko przez jego metabolizm w wątrobie przez enzym dehydrogenazy alkoholowej
O to mnie ździwiło - zawsze myslałem, że choć trochę tego alkoholu jest w moczu. Co do enzymu - ciekaw jestem, czy jakaś firma już pracuje nad tabletkami na przyspieszanie trawienia alkoholu. Wiesz jaki byłby popyt?

Jest to osobniczo specyficzne, jak szybko ktoś zmetabolizuje etanol. Jedyna sprawdzona metoda to "trening", czyli regularne picie.
Żartujesz czy mówisz poważnie? Rozumiem, że ten trening to tylko do pewnego stopnia? Były prowadzone jakieś badania?

Marek

Re: Usuwanie alkoholu z organizmu | Neo, 05-12-2005, 12:34

wagi i płci opitego delikwenta (oraz innych czynników
Od płci?? Na ile??

Re: Usuwanie alkoholu z organizmu | Marek Wierzbicki, 05-12-2005, 19:20

Od płci?? Na ile??
ano na tyle, że kobieta o tej samej wadze co facet ma mniej krwi. Nie wiem dokładnie ile, bo w medycynie nie stosuje sie normalnych wzorów, które pozwoliłyby sobie coś (choćby statystycznie) policzyć

Marek

Odp: Usuwanie alkoholu z organizmu | nasze zdrowie, 05-12-2005, 21:43

Metabolizm alkoholu przyspiesza kwas bursztynowy - tabletki Jantavit ze Wschodu. Polecam.NLZ Użytkownik Marek Wierzbicki w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:dn0vve$1mj6$1 [at] news2.ipartners.pl...
O to mnie ździwiło - zawsze myslałem, że choć trochę tego alkoholu jest w moczu. Co do enzymu - ciekaw jestem, czy jakaś firma już pracuje nad tabletkami na przyspieszanie trawienia alkoholu. Wiesz jaki byłby popyt?

Żartujesz czy mówisz poważnie? Rozumiem, że ten trening to tylko do
pewnego
stopnia? Były prowadzone jakieś badania?

Marek

Re: Usuwanie alkoholu z organizmu | Mietek, 06-12-2005, 02:06

Jak przyspieszyć wydalanie alkoholu z organizmu - czy picie dużej ilości wody i siusianie pomaga (ile alkoholu wydalamy z moczem, pomińmy kwestię ubytku elektrolitów itp)?
zapamietaj raz na zawsze:

alkohol pity z UMIAREM nie szkodzi nawet w największych ilościach !

Re: Usuwanie alkoholu z organizmu | Marek Wierzbicki, 07-12-2005, 15:17

Metabolizm alkoholu przyspiesza kwas bursztynowy - tabletki Jantavit ze Wschodu.
Ale z tego co czytam, wynika że tan kwas usuwa objawy kaca (czyli związki aldechydowe) a nie alkohol, a to zupełnie co innego

Marek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dieta z owoców cytrusowych Dieta z owoców cytrusowych

Nerki. Bakterie atakują Nerki. Bakterie atakują

Oczyszczanie organizmu (okładka zielona) Oczyszczanie organizmu (okładka zielona)

Metoda naturalnej kontroli wagi ciała Metoda naturalnej kontroli wagi ciała

Trening czystości małego dziecka Trening czystości małego dziecka