Powiązane leki
(opisy)

RotaTeq (Rota virus vaccinum)

Agenerase (Amprenavirum)

Retrovir (Zidovudinum)

Epivir (Lamivudinum)

Intelence (Etravirinum)

Invirase (Saquinavir)

Emtriva (Emtricitabinum)

Erazaban (Docosanolum)

Compeed plaster na opryszczkę

Cusiviral (Aciclovirum)

Tagi

przebywac rotawirusa pytac sierpien przedszkole chodzic ania wirus przedszkolny rotawirus

Fora dyskusyjne

zobacz żywienie w przedszkolach (0)

zobacz Wysięk w uchu (0)

zobacz Wartość CK (Kinaza kreatynowa) prawie 49000? (0)

zobacz Ospa (3)

zobacz gorączka (2)

zobacz Dodatnie Przeciwciała ANA u 3 latki. (1)

zobacz CYTOMEGALIA U 2LATKA (1)

zobacz częste anginy +wymaz zgardła prośba o interpretację (27)

zobacz Czy to dalej grypa jelitowa? (2)

zobacz Kostka! pomocy (0)

zobacz Ginekomastia jak długo widoczne ślady po operacji? KRAKÓW (1)

zobacz Kaszel - udręka - unikat (3)

zobacz Chwilowy powracający ból głowy (5)

zobacz Nieśmiałość, przygnębienie (1)

zobacz zielony stolec (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Rotawirus - kilka pytań

Rotawirus - kilka pytań

AS, 02-12-2005, 21:52

Witam. Moje dziecko chodzące do przedszkola złapało rotawirusa. Poczytałam o nim trochę ale nadal nie wiem kilku rzeczy. 1. Czy jest mozliwe aby w przeciągu 4- ch m-cy dziecko powtórnie miało rotawirusa (wg mnie miała go w sierpniu br. - chodziła wtedy ze mną do przedszkola - konieczność- jestem wychowawcą przedszkolnym). 2. Czy jest możliwe aby w przedszkolu przez kilka m-cy krążył ten sam rotawirus? 3. Czy jest jakaś możliwość uchronienia się przed tym wirusem przebywając w jednym mieszkaniu - w sierpniu przeszliśmy go wszyscy (mąż przy okazji też) ale wtedy ja i moje dwie córeczki chodziłyśmy do przedszkola?

Pozdrawiam Ania

Używam programu pocztowego Opery: www.opera.com/mail/

Re: Rotawirus - kilka pytań | Ania B-J, 02-12-2005, 23:04

Użytkownik "AS"
1. Czy jest mozliwe aby w przeciągu 4- ch m-cy dziecko powtórnie miało rotawirusa
U nas sytuacja powtórzyła sie po ok.m-cu. Przy czym drugi raz obyło się bez szpitala. Mała zachorowała na rotawirusa w wieku 3,5 roku, po m-cu od rozpoczęcia edukacji przedszkolnej.

pzdr. Ania i Monika (6 lat)

Re: Rotawirus - kilka pytań | Olga, 02-12-2005, 23:17

Użytkownik "AS" napisał w wiadomości news:op.s056piv6860hay [at] ranczer-oywitkd...
Witam. Moje dziecko chodzące do przedszkola złapało rotawirusa. Poczytałam o nim trochę ale nadal nie wiem kilku rzeczy.
Skąd wiesz, że to "rotawirus" czy jakkolwiek to zwiesz? Ktoś go oznaczył? Mi gastrolog powiedział, ze wirusów typu "biegunka-wymioty -gorączka" w róznych kombinacjach jest bardzo wiele.

1. Czy jest mozliwe aby w przeciągu 4- ch m-cy dziecko powtórnie miało rotawirusa (wg mnie miała go w sierpniu br. - chodziła wtedy ze mną do przedszkola - konieczność- jestem wychowawcą przedszkolnym).
Może to nie był ten sam wirus?

3. Czy jest jakaś możliwość uchronienia się przed tym wirusem przebywając w jednym mieszkaniu - w sierpniu przeszliśmy go wszyscy (mąż przy okazji też)
Nam się to nie udało ...

O.

Odp: Rotawirus - kilka pytań | nasze zdrowie, 05-12-2005, 22:08

Może być to zakażenie odzwierzęce.Wyjaśni to test elektroniczny. Niestety się przenosi wśród wspólmieszkańców.

Użytkownik Olga w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:dmq9hr$c3m$1 [at] opat.biskupin.wroc.pl...
Użytkownik "AS" napisał w wiadomości news:op.s056piv6860hay [at] ranczer-oywitkd...
nim
Skąd wiesz, że to "rotawirus" czy jakkolwiek to zwiesz? Ktoś go oznaczył? Mi gastrolog powiedział, ze wirusów typu "biegunka-wymioty -gorączka" w róznych kombinacjach jest bardzo wiele.

Może to nie był ten sam wirus?

przebywając
Nam się to nie udało ...

O.

Re: Rotawirus - kilka pytań | ape, 06-12-2005, 01:13

Użytkownik "nasze zdrowie" napisał w wiadomości news:dn231b$qu$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Może być to zakażenie odzwierzęce.Wyjaśni to test elektroniczny. Niestety się przenosi wśród wspólmieszkańców.
apage spamerae!

pozdro ape

Ne noceas, dum vis prodesse, memento! (Ovidius)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Rak szyjki macicy Rak szyjki macicy

Opiniowanie sądowo-lekarskie w sprawach roszczeń z tytułu zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B i C Opiniowanie sądowo-lekarskie w sprawach roszczeń z tytułu zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B i C

Anatomia człowieka 1500 pytań testowych Anatomia człowieka 1500 pytań testowych

Po co facetom sutki? Setki pytań, które zadalibyście lekarzowi dopiero po kilku głębszych Po co facetom sutki? Setki pytań, które zadalibyście lekarzowi dopiero po kilku głębszych

100 pytań i odpowiedzi na temat raka gruczołu krokowego 100 pytań i odpowiedzi na temat raka gruczołu krokowego