Powiązane leki
(opisy)

Colocynthis-Homaccord (iniekcje)

Colocynthis-Homaccord (krople)

Febrofen (Ketoprofenum)

Dafalgan Codeine (Paracetamolum, Codeini phosphas)

Ibalgin Maxi (Ibuprofenum)

Spirytus mrówczany (Spiritus formicicus)

Berberis Complexe Nr 83

Capsigel N (Camphorum, Capsaicinum, Eucalypti oleum, acidum salicylicum, Terebinthinae oleum)

Profenid (iniekcje) (Ketoprofenum)

Rhododendron Complexe Nr 42

Tagi

terapia ulatwiac ulozeniowe chodzic rehabilitacja rezonans zastrzyk kulszowy kregoslup mowa

Fora dyskusyjne

zobacz Rwa kulszowa? (25)

zobacz Rwa-kulszowa (9)

zobacz zastrzyki Clexane 40 (7)

zobacz Rwa kulszowa (100)

zobacz Cz to moze być rwa kulszowa (3)

zobacz Rwa kulszowa -stopień bólu i jak leczyć? (2)

zobacz Badanie RTG kręgosłupa lędźwiowego (4)

zobacz rwa kulszowa (6)

zobacz Nieustępujące pieczenie w plecach (0)

zobacz Śpiączka... (0)

zobacz rwa kulszowa, dyskopatia? (7)

zobacz Rwa kulszowa - objawy, leki, jak leczyć? (50)

zobacz Złamanie 2,3,4 kości śródstopia (33)

zobacz rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego (5)

zobacz Ból nogi (9)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Rwa kulszowa - jak pomóc?

Rwa kulszowa - jak pomóc?

kris, 14-12-2005, 20:28

Witam

2 miesiące temu doznałem kontuzji, bolał mnie kręgosłup-po zastrzykach trochę przestał. Ale zaczęła mnie "rwać" noga - okazało się że to rwa kulszowa.

Chodzę co tydzień do neurologa i przepisuje mi zastrzyki Profenid i tabletki Olfen i Mydocalm. Prawde mówiąc nic to nie pomaga tylko tyłek od zastrzyków boli.

Chodzę b.ostrożnie ale po 10 min muszę usiąść bo ból chce mi rozerwać udo.

Czy są jakieś metody leczenia i wyleczenia tej przypadłości a nie tylko leczenia objawowego (dawanie ciągle środków przeciwbólowych jest bez sensu).

Czy jest jakas skuteczna terapia (ćwiczenia fizyczne, masaże, medycyna naturalna - cokolwiek co może pomóc)?

Pozdrawiam

Krzysiek

Re: Rwa kulszowa - jak pomóc? | Jagoda, 15-12-2005, 02:06

Czy jest jakas skuteczna terapia (ćwiczenia fizyczne, masaże, medycyna naturalna - cokolwiek co może pomóc)?

Hello. Polecam wizyte u dobrego fizjoterapeuty. Dobrze prowadzona rehabilitacja (w tym przypadku zestaw dobrze dobranych cwiczen), moze dac naprawde dobre efekty. Poki co nawet w ostrym stanie, jaki zdajesz sie prezentowac na chwile obecna, zaleci odpowiednie pozycje ulozeniowe, ktore zapewne juz ulatwia Ci zycie. Zabierz ze soba zdjecie rtg, bo o rezonansie pewno nie ma mowy. Uzupelnieniem moze byc jak najbardziej fizykoterapia. Powodzenia i zdrowka :)

Pozdrawiam cieplutko Jagoda

Re: Rwa kulszowa - jak pomóc? | Marek Bieniek, 15-12-2005, 11:01

On Thu, 15 Dec 2005 00:06:41 +0100, Jagoda wrote:

[...] Zabierz ze soba zdjecie rtg, bo o rezonansie pewno nie ma mowy.
Może jest mowa, a może nie. Jeśli są wątpliwości co do charakteru zespołu bólowego badź wskazania do operacji - to mowa jest, a jeśli mamy do czynienia z typową rwą kulszową, to nie ma.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Odp: Rwa kulszowa - jak pomóc? | nasze zdrowie, 18-12-2005, 21:03

Zawsze jest jeszcze terapia manualna kregosłupa u lekara ortopedy lub mgr rehabilitacji.Gdzie mieszkasz ? Może ci kogoś polecę. Dr Rada

Użytkownik kris w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:186fosw3u3fer.143e5uvp9r4fn.dlg [at] 40tude.net...
Witam

2 miesiące temu doznałem kontuzji, bolał mnie kręgosłup-po zastrzykach trochę przestał. Ale zaczęła mnie "rwać" noga - okazało się że to rwa kulszowa.

Chodzę co tydzień do neurologa i przepisuje mi zastrzyki Profenid i tabletki Olfen i Mydocalm. Prawde mówiąc nic to nie pomaga tylko tyłek od zastrzyków boli.

Chodzę b.ostrożnie ale po 10 min muszę usiąść bo ból chce mi rozerwać udo.

Czy są jakieś metody leczenia i wyleczenia tej przypadłości a nie tylko leczenia objawowego (dawanie ciągle środków przeciwbólowych jest bez sensu).

Pozdrawiam

Krzysiek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany

Język a myślenie. Terapia osób z zaburzeniami mowy Język a myślenie. Terapia osób z zaburzeniami mowy

Autyzm i zespół Aspergera Autyzm i zespół Aspergera

Terapia trzeciego tysiąclecia Terapia trzeciego tysiąclecia

Naturalna terapia bólu kręgosłupa Naturalna terapia bólu kręgosłupa