Tagi

soczewka kupic plyn antyrefleksem zielony redtown dawac woda roznica okular

Fora dyskusyjne

zobacz antyrefleksy (1)

zobacz Soczewki (27)

zobacz SOCZEWKI ; krzywizna oka (7)

zobacz Soczewki - jak długo? (13)

zobacz Soczewki i pudełka (0)

zobacz Przejeście z okularów na szkła kontaktowe. (10)

zobacz soczewki kontaktowe (1)

zobacz okulary a soczewki (3)

zobacz jaka soczewka dla mnie będzie dobra ? (0)

zobacz SOCZEWKI, OKULARY A ASTYGMATYZM (0)

zobacz Dobór soczewek. (0)

zobacz Szkła (0)

zobacz ból gardła (3)

zobacz jak myć okulary? (10)

zobacz Czy moge ze sobia mieszac takie leki na odchudzanie (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Okulary z antyrefleksem - co one daja?

Okulary z antyrefleksem - co one daja?

EI, 22-12-2005, 14:05

Znajmy kupił sobie nowe okulary z soczewki z antyrefleksem. Mam podobną wadę wzroku, przymierzałem te jego okulary i szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy między swoimi okularami ze zwykłymi soczewkami, a tymi jego z antyrefleksem.

Na czym polega działanie soczewek z antyrefleksem? Co dają te soczewki?

Re: Okulary z antyrefleksem - co one daja? | Notif, 22-12-2005, 13:21

EI napisał(a):

Nie następuje zjawisko częściowego wewnętrznego odbicia, ... dzięki temu nie wydaje Ci się szczególnie w nocy, że z naprzeciwka nadjeżdża samochód z podwójnymi światłami. Różnica widoczna głównie w nocy.

pozdrawiam Notif

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Okulary z antyrefleksem - co one daja? | Redtown, 22-12-2005, 16:38

Najwazniejsza różnica jest taka, że te szkła o wieele lepiej wyglądają, i sa duzo mniej "widoczne" :) polecam

Re: Okulary z antyrefleksem - co one daja? | AWJ, 23-12-2005, 11:51

Użytkownik "Redtown" napisał w wiadomości news:doeaa4$f0i$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Najwazniejsza różnica jest taka, że te szkła o wieele lepiej wyglądają, i sa duzo mniej "widoczne" :) polecam
A jak się pięknie i szybko się brudzą:( nie polecam

Re: Okulary z antyrefleksem - co one daja? | Redtown, 23-12-2005, 14:09

Co za pomysły... Każde szkło się brudzi tak samo! Do mycia antyrefleksów należy uzywać mydełka w płynie i ciepłej wody. Po krótkim myciu przecieramy chusteczką papierową by nie zostwić wody. Otrzymujemy odealnie czyste szkła. Bez jakichś zabobońskich poglądów- że się ta zielona warstwa zmyje :)

Re: Okulary z antyrefleksem - co one daja? | Marek Li, 23-12-2005, 19:34

Użytkownik "Redtown" napisał w wiadomoci news:doglvg$8f2$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Co za pomysły... Każde szkło się brudzi tak samo! Do mycia antyrefleksów należy uzywać mydełka w płynie i ciepłej wody. Po krótkim myciu przecieramy chusteczką papierową by nie zostwić wody. Otrzymujemy odealnie czyste szkła. Bez jakichś zabobońskich poglądów- że się ta zielona warstwa zmyje :)
Dokładnie. Poza tym antyrefleks podnosi kontrast widzenia. I nie musi być zielony (co moim zdaniem jest nie koniecznie tego estatyczne mieć zielone wory pod oczami. S bardzo fajne soczewki o prawie niewidocznym antyrefleksie Carla Zeissa. Tzn jak kto bardzo stara się dojrzeć ten antyrefleks, to zobaczy delikatnie złot powiatę. A czyszcz się mam wrażenie lepiej niż zwykłe

Re: Okulary z antyrefleksem - co one daja? | blackmoon, 24-12-2005, 00:46

Redtown napisał(a):

ZIMNEJ WODY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i detergentu (NIE MYDŁA!~!!!!!) - czyli płynu do naczyń... albo specjalnych płynów na alkoholu do kupienia u optyka...

Re: Okulary z antyrefleksem - co one daja? | Redtown, 24-12-2005, 01:06

ZIMNEJ WODY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i detergentu (NIE MYDŁA!~!!!!!) - czyli płynu do naczyń... albo specjalnych płynów na alkoholu do kupienia u optyka...

Uzywamy wody ciepłej - i detergentu (mydło tez się do niego zalicza). Wyższa temperatura sprzyja lepszemu wiązaniu cząsteczek tłuszczów czy coś takiego... było w ósmej klasie Szkoły podstawowej na chemii - trzeba było uważać. Mydło w płynie do kupienia w każdym markecie.

Re: Okulary z antyrefleksem - co one daja? | Robert P., 24-12-2005, 14:45

Użytkownik "EI" napisał w wiadomości news:doe1bu$5tj$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Znajmy kupił sobie nowe okulary z soczewki z antyrefleksem. Mam podobną
wadę
wzroku, przymierzałem te jego okulary i szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy między swoimi okularami ze zwykłymi soczewkami, a tymi jego z antyrefleksem.

Po 5 latach noszenia soczewek a antyrefleksem, zrobilem sobie do czytania zwykle, bez antyrefleksu. Pomyslalem, ze po co mam przeplacac, jak zakladam je tylko od czasu do czasu. I mam wrazenie , ze caly czas sa brudne, obraz jest mleczny i jakby za mgla. Podsumowujac , antyrefleks poprawia kontrast i przepuszczalnosc swiatla przez soczewke, jak przyjamniej dostrzegam roznice i juz nie chce zwyklych soczewek.

Robert P.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu

Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi

Życie bez pasożytów Życie bez pasożytów

Problemy zdrowia psychicznego Problemy zdrowia psychicznego

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody