Powiązane leki
(opisy)

Apinorm (Alo sp., Carum carvi, Pimpinella anisum)

Coldrex na gardło (Hexylresorcinolum, Benazlkonii chloridum)

Cholinex (Cholini salicylas)

Strepsils Intensive (Dolointensive) (Flurbiprofenum)

Homeogene 9

Herbitussin Gardło

ProAngin

Salvigol (aerozol)

Herbitussinek

Lanceticum (Plantago lanceolata)

Tagi

przeciwbolowy poradzic lekarka pluco gardlo marmisia skierowac dolegliwosc przeswietlic flegma

Fora dyskusyjne

zobacz Flegma w gardle (0)

zobacz Problem z gardłem (2)

zobacz dziwne bóle głowy (1)

zobacz ból płuc i gardła (2)

zobacz Interpretacja wyników (2)

zobacz Problem z gronkowcem złocistym (3)

zobacz Proszę o diagnozę - pilne! (4)

zobacz prześwietlenie zatok (18)

zobacz Kolek w gardle,bol ucha,dezorientacja,zaburzenia widzenia (2)

zobacz Suchość w ustach i w gardle. (6)

zobacz Nolicin w leczeniu anginy?! (37)

zobacz kaszel, łaskotanie w gardle (3)

zobacz miesiączka. (9)

zobacz ZMIANY GUZKOWO - WŁÓKNISTE !!! PROSZE O ODPOWIEDZ (4)

zobacz Trudna do zidentyfikowania dolegliwość (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Flegma w gardle ??

Flegma w gardle ??

marmisia, 27-12-2005, 15:37

Witam wszystkich

Ze dwa lata temu zaczely mi sie problemy z gardłem.

Mam stale uczucie wystepowania jakiejs przeszkody w gardle i probuje to odchrzakiwac,

Ale to nic nie daje, tylko gardlo bardziej podrazniam co powoduje jeszcze wieksze chrzakanie.

Mam wrazenie ze flegma sie przykleila do gardla i zaschla.

Kurcze wkurzajace to jest i nie moge sie tego pozbyc.

Nieraz uda mi sie na tyle odchrzaknac,

Ze moge wypluc te flegme (zwykle nie moge jej wyrzucic z siebie) i widze wtedy,

Ze jest gesta i zielonkawa, chociaz czasami,

Jak jestem przeziebiony to jest zaczerwieniona od krwi chyba.

Moze byscie mi cos poradzili?? Moze sa jakies leki na tego typu dolegliwosci??

Ludzie podpowiedzcie jak tego sie pozbyc !!

Plizzzz

Z gory dzieki za porady

Pozdrawiam wszystkich

Re: Flegma w gardle ?? | Iwona_s, 27-12-2005, 15:49

Użytkownik "marmisia" napisał w wiadomości

Mam wrazenie ze flegma sie przykleila do gardla i zaschla. Kurcze wkurzajace to jest i nie moge sie tego pozbyc. Nieraz uda mi sie na tyle odchrzaknac, Ze moge wypluc te flegme (zwykle nie moge jej wyrzucic z siebie) i widze wtedy,Ze jest gesta i zielonkawa, chociaz czasami,Jak jestem przeziebiony to jest zaczerwieniona od krwi chyba. Moze byscie mi cos poradzili?? Moze sa jakies leki na tego typu dolegliwosci?? Ludzie podpowiedzcie jak tego sie pozbyc !!
Nie bylas z tym jeszcze u lekarza? Idz.

P.s. jesli palisz papierosy, to IMHO moga byc przyczyna twoich klopotow.

Pozdrawiam Iwona // Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego - w bledzie trwac / / Cyceron

Re: Flegma w gardle ?? | marmisia, 27-12-2005, 16:02

Nie bylas z tym jeszcze u lekarza? Idz.

P.s. jesli palisz papierosy, to IMHO moga byc przyczyna twoich klopotow.

Bylem raz i wlasnie z flegamina lekarka wyskoczyla. Troszke jakby wtedy pomoglo na krociutko (albo mialem tylko takie wrazenie) Jakos wczesniej nie przeszkadzalo mi to, jak teraz. Papierosow nie palilem i nie pale.

Re: Flegma w gardle ?? | Iwona_s, 27-12-2005, 16:22

Użytkownik "marmisia" napisał w wiadomości

Bylem raz i wlasnie z flegamina lekarka wyskoczyla. Troszke jakby wtedy pomoglo na krociutko (albo mialem tylko takie wrazenie) Jakos wczesniej nie przeszkadzalo mi to, jak teraz. Papierosow nie palilem i nie pale.
Idz jeszcze raz. Jesli lekarz sobie z twoja dolegliwoscia nie poradzi, to powinien cie skierowac dalej. Moze RTG pluc, pulmonolog, laryngolog? A moze kup w aptece jakis syrop (ziolowy, homeopatyczny). Wypytaj farmaceutke:)
Pozdrawiam Iwona // Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego - w bledzie trwac / / Cyceron

Re: Flegma w gardle ?? | Catalyst, 27-12-2005, 16:24

Użytkownik "marmisia" napisał w wiadomości news:dore2n$255$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Ci powiem co ja miałem (zresztą pisałem tutaj o tym) - odczuwałem (odczuwam) ból w klatce piersiowej oraz podobnie jak Ty taką kluchę w gardle (troszkę poniżej "jabłka adama" - tak z centymetr) też odksztuszam i też następuje eskalacja problemu im więcej odksztuszam (taką białą flegmą) - poszedłem z tym do lekarki (popalam czasem i nerwowy ze mnie chłop) która zapisała mi środek przeciwbólowy (bo to może być od nerwów jak powiedziała). Żarłem ten środek przeciwbólowy mniej więcej 2 miesiące ale objawy nie ustępowały (no i do cholery jak nerwy mają przyczynić się do flegmowatej kluchy w gardle).. Kolejna wizyta u kolejnej lekarki - szybciutko skierowanie na prześwietlenie płuc i... BRAWO!! Miałem leczone środkami przeciwbólowymi zapalenie PŁUC!! 2 tygodnie antybiotyków, prześwietlenie i jest już lepiej, choć nie do końca..

Zatem WIO do lekarza - na badanie OB i prześwietlenie płuc (i co tam jeszcze się w diagnostyce stosuje) - każ sobie wypisac skierowanie jeśli będzie cie zbywał/a.

Pozdr CAT

Re: Flegma w gardle ?? | marmisia, 27-12-2005, 16:31

w klatce piersiowej oraz podobnie jak Ty taką kluchę w gardle (troszkę poniżej "jabłka adama" - tak z centymetr) też odksztuszam i też następuje eskalacja
lokalizacja mniej-wiecej by sie zgadzala

Kolejna wizyta u kolejnej
lekarki - szybciutko skierowanie na prześwietlenie płuc i... BRAWO!! Miałem leczone środkami przeciwbólowymi zapalenie PŁUC!! 2 tygodnie antybiotyków, prześwietlenie i jest już lepiej, choć nie do końca..

O qrcze !! to az takie powazne moze byc ?? :( No chyba nie mam wyjscia i lekarza musze zmienic. dzieki

Re: Flegma w gardle ?? | marmisia, 27-12-2005, 16:35

Idz jeszcze raz. Jesli lekarz sobie z twoja dolegliwoscia nie poradzi, to powinien cie skierowac dalej. Moze RTG pluc, pulmonolog, laryngolog? A moze kup w aptece jakis syrop (ziolowy, homeopatyczny). Wypytaj farmaceutke:)
chyba zmienie lekarza

Re: Flegma w gardle ?? | Emi, 27-12-2005, 18:46

Iwona_s napisał(a):

Idz jeszcze raz. Jesli lekarz sobie z twoja dolegliwoscia nie poradzi, to powinien cie skierowac dalej. Moze RTG pluc, pulmonolog, laryngolog?

dokładnie :)

dodam jeszcze wymaz z gardła :)

E_m_i_

"Ci co poznali mrok, światło kochają, Oczekują świtu, nocy się lękając" D.R.Koontz

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?

Zaburzenia lękowe Zaburzenia lękowe

Badania cytogenetyczne w praktyce klinicznej Badania cytogenetyczne w praktyce klinicznej

Zrozumieć osteporozę Zrozumieć osteporozę

Bądź zdrowy Bądź zdrowy