Powiązane leki
(opisy)

Tagi

grupa plaster chodzic kosmetyk odczyt plecy zamoczyc doba alergia siliana

Fora dyskusyjne

zobacz Problem z odczytem wyniku Beta HCG (9)

zobacz Trądzik na Plecach (14)

zobacz antybiotyk doustny na trądzik (1)

zobacz czy to częstomocz (8)

zobacz Ból pleców - kręgosłup ? Mięsień czworoboczny ? (0)

zobacz Ból z tyłu w dole pleców (5)

zobacz Ból u dołu pleców (1)

zobacz Alergia na kosmetyki ? (5)

zobacz Siarczek Niklu (6)

zobacz Wypryysk na rękach (4)

zobacz Swędząca skór (4)

zobacz problem z powiekami (5)

zobacz Chroniczne przeziębienia. (5)

zobacz Silna opuchlizna oka (0)

zobacz Czyżby to alergia? (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » testy na alergie...na leki?

testy na alergie...na leki?

siliana, 30-12-2005, 08:50

testy skorne sie robi na pylki, plesnie, siersc, kurz itd. a czy jakos mozna zbadac alergie na leki czy kosmetyki?

Re: testy na alergie...na leki? | Emi, 30-12-2005, 14:53

siliana napisał(a):
testy skorne sie robi na pylki, plesnie, siersc, kurz itd. a czy jakos mozna zbadac alergie na leki czy kosmetyki?
ja miałam robione testy na rózne związki chemiczne (m.in. własnie na składniki kosmetyków, metale itp)

wygląda to tak...

przyklejaja Ci na plecy plaster, na którym znajdują sie malutkie krążki (wielkości może 20 groszówki) a na każdym z nich jest jakis alergen (wycisniety uprzednio z tubki ;-) )

chodzisz nim dwie doby (nie wolno zamoczyć!!!)

potem ściągają Ci, dokonuja pierwszych odczytów

kolejne dwie doby chodzisz juz bez plastra, ale dalej nie możesz zamoczyć pleców (dla mnie to było tragedią)

przychodzisz na ostateczny odczyt

czyli w sumei 3 wizyty (w moim przypadku pn-sr-pt)

ja robiłam takie badanie w małopolskim osrodku medycyny pracy - w poradni alergicznej (skierowanie miałam od pulmonologa)

E_m_i_

"Ci co poznali mrok, światło kochają, Oczekują świtu, nocy się lękając" D.R.Koontz

Re: testy na alergie...na leki? | siliana, 30-12-2005, 16:26

Użytkownik "Emi" napisał w wiadomości news:dp3740$u04$1 [at] news.onet.pl...

przyklejaja Ci na plecy plaster, na którym znajdują sie malutkie krążki (wielkości może 20 groszówki) a na każdym z nich jest jakis alergen (wycisniety uprzednio z tubki ;-) )

chodzisz nim dwie doby (nie wolno zamoczyć!!!)
o kurcze - pierwsze slysze o takich testach - dzieki ze jest taka grupa:)

Re: testy na alergie...na leki? | Emi, 31-12-2005, 13:13

siliana napisał(a):

o kurcze - pierwsze slysze o takich testach - dzieki ze jest taka grupa:)
dopóki mi tego nie zrobili też nie miałam o czymś takim pojecia ;)

E_m_i_

"Ci co poznali mrok, światło kochają, Oczekują świtu, nocy się lękając" D.R.Koontz

Odp: testy na alergie...na leki? | nasze zdrowie, 02-01-2006, 18:48

Testowanie elektroniczne metodą Vega - test

Użytkownik siliana w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:43b4c9c5$0$17935$f69f905 [at] mamut2.aster.pl...
testy skorne sie robi na pylki, plesnie, siersc, kurz itd. a czy jakos
mozna
zbadac alergie na leki czy kosmetyki?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Zdrowe stopy. Leczenie, pielęgnacja. kosmetyki, wkładki, buty Zdrowe stopy. Leczenie, pielęgnacja. kosmetyki, wkładki, buty

Plecy bez bólu Plecy bez bólu

Refleksologia w leczeniu bólów kręgosłupa Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się dolegliwości pleców Refleksologia w leczeniu bólów kręgosłupa Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się dolegliwości pleców

Równowaga hormonalna Równowaga hormonalna