Powiązane leki
(opisy)

Perosall C

Perosall D

Perosall T13

Clemastinum (Clemastinum)

Pollinex+Rye (Allergen extracts)

Staloral

Xyzal (roztwór doustny) (Levocetirizini dihydrochloridum)

Loratan pro (Loratadinum)

Claritine SPE (Loratadinum)

Loratine (Loratadinum)

Tagi

astma uczulic pokoj okropny pomagac alergia blesso odczulac zima kurzyc

Fora dyskusyjne

Astma - czy można ją wyleczyć? (8)

Alegria mnie wykańcza (3)

Zaawansowana alergia.Jak leczyć (10)

kot a astma (1)

Duszności, alergia, astma, Flixiotide, Flixonase (2)

Czy to astma? (1)

Uczulenie na zimno (6)

Uczulenie na Kota a na Psa ? (2)

alergia na pleśnie a deszczowa pogoda (36)

Alergia na jad os,pszczół. (2)

alergia? (1)

ODCZULANIE (15)

Odczulanie (2)

wielokrotne kichanie w okresie lata (4)

Uczulenie na koty (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » okropna alergia

okropna alergia

gudilkowa, 04-01-2006, 16:27

Witam Mam juz dosc tej alergii.Mam ja od jakis 4 lat.Najpierw tylko w czerwcu, mialam robione testy, wykazaly ze jestem uczulona na trawy wszelkiego gatunku,wierzbe,kakao,kurz roztocze. W tym roku nie moge wytrzymac nawet zima. Mialam robione testy na psa i papugi i nic nie wykazaly ale zauwazylam,ze jak mam kontakt z psem to strasznie kicham,łzawią mi oczy, ciagle leci woda z nosa.Nie moge normalnie funkcjonowac,mam ciagle czerwony nos i załzawione oczy. Bylam u alergologa ktora przepisala mi leki, ktore okazaly sie byc lekami na astmę.Bralam je przez ponad pol roku ale niewiele pomagaly.Studiuje geologię na ktorej mam cwiczenia terenowe, na ktorych kompletnie nie moge funkcjonowac. Chcialabym sobie zrobic wreszcie jakies konkretne odczulanie. Czy moze mi ktos polecic jakiegos dobrego alergologa we Wroclawiu? Moze zna ktos jakies tymczasowe metody by ta alergie zlagodzic?

pozdrawiam Kasia wlochatka [at] poczta.onet.pl

Re: okropna alergia | jaca, 04-01-2006, 23:27

może ZYRTEC dziennie jedna tabletka rano

pozdro JACA

Re: okropna alergia | zbyszek, 05-01-2006, 00:01

Użytkownik "gudilkowa" napisał w wiadomości news:dpgmg0$1nkf$1 [at] News.K.PL...
Witam Mam juz dosc tej alergii.Mam ja od jakis 4 lat.Najpierw tylko w czerwcu, .................. Moze zna ktos jakies tymczasowe metody by ta alergie zlagodzic?

pozdrawiam Kasia
====================== Mam podobnie - tyle że bardziej swędzenie i wysypka . Biorę Allertec przed snem - pomaga . W aptece kupisz 7 tabletek w cenie " pełnej " lekarz przepisze opakowanie 20 tab. ze zniżką . Zbyszek P.S. Nie daj się namówić na tzw." terapię biorezonansem "

Re: okropna alergia | Blesso, 05-01-2006, 00:37

marne szasne na lepsze zycie ... bez drastycznych posuniec nie sprawdzisz dokladnie na co jestestes uczulona bo okaze sie ze na trawy _ ale np tez na kurz czy inne roztocza ktorych testy nie obejmuja siersc psa/kota to swoja droga -ale jest jeszcze slina -ktora rowniez powoduje alergie (w gruncie reczy to to samo) wyjsc jest pare pokoj - nieskazitelnie czysty z mala ilosca mebli -bez ksiazek z panelami na podlodze ( parkiet) - do tego okna plastikowe bez wywietrznikow i drzwi uszczelnione do granic mozliwosci oraz oczyszczacz powietrza w srodku - to w domu ale oczywiscie po kontkacie z alegrenem - nie ustepuja od razu objawy -wiec jesli w stolowym jest pies -a w Twoim pokoju czysto to i tak sie bedziesz meczyc - bo przeciez sie nie zamkniejsz na stale w 4 swoich scianach lekarstwa - obowiazkowo - tu dobry alergolog MUSI BYC (zadne tam biotrony czy inne homeopatyczne placebo) odczulanie - hmm- no jest szasna ze moze troche pomoc - nie na wszystko ale zawsze- tylko ze to tak 4-6 lat szczepien i dopiero potem jakis efekt ( moze juz i tak byc za pozno)

mozliwe ze wyrosniesz z objawow - przynajmniej niektorych _ z wiekiem czasami zmiejszaja sie dolegliwosci podobnie jak po ciazy ( nie wiem ile w tym prawdy ale "urodzenie chlopca "moze bardzo pomoc - przynajmniej w astmie - znam taki przypadek) mysle ze musisz byc na lekach non stop - Claritina itp specyfiki na codzien - do tego konkretne przemeblowanie pokoju i antyalergiczna posciel ( + dobre poszewki -zadne tam - z kory) na specyfiki do nosa uwazaj - przewaznie podrazniaja sluzowke -a te typu Ofrin sa dobre na krotko. sprawdz dokladnie zatoki (przeswietlenie ) nie wierz w zadne ziola - biopola- radiestetow- daj czasami odpoczac organizmowi (basen lub gory/morze ) a jak ktos poczestuje Cie tabaka - nie odmawiaj - niezle wentyluje (szczegolnie ta mocna - red bull)-mimo ze nie pomaga na chorobe to uczucie suchega i droznego nosa ..daje chwile przyjemnosci

Blesso

Re: okropna alergia | gudilkowa, 05-01-2006, 14:37

bralam go ale kompletnie nie ma zadnej poprawy, tak jakbym nic nie brala

Użytkownik "jaca" napisał w wiadomości news:dphb53$g49$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
może ZYRTEC dziennie jedna tabletka rano

pozdro JACA

Re: okropna alergia | gudilkowa, 05-01-2006, 14:39

dzieki , ale chyba chce z tym skonczyc raz a porzadnie jakims konkretnym odczulaniem, tabletki niewiele pomagaja bede uwazac na propozycje biorezonansu:)
====================== Mam podobnie - tyle że bardziej swędzenie i wysypka . Biorę Allertec przed snem - pomaga . W aptece kupisz 7 tabletek w cenie " pełnej " lekarz przepisze opakowanie 20 tab. ze zniżką . Zbyszek P.S. Nie daj się namówić na tzw." terapię biorezonansem "

Re: okropna alergia | Blesso, 05-01-2006, 14:56

Użytkownik "gudilkowa" <
bralam go ale kompletnie nie ma zadnej poprawy, tak jakbym nic nie brala

zeby odczuc poprawe - nalezy brac taki specyfik przynajmniej tydzien-dwa i to 2 razy dziennie po paru tabletkach poprawy nie odczujesz zyrtek to stary lek - sa juz nowasze ale tylko na recepte kazdy alergolog Ci przepisze cos konkretnego ale wazne sa tez badania - zatoki/oskrzela - krew no i musisz wykombinowac co Cie uczula - bo jesli amsz w zimie objawy -to znaczy ze isnieje cos co jest z Toba non stop a no to cos jestes uczulona ( szalik ,skorzane rekawiczki,sweter )

Blesso

Re: okropna alergia | gudilkowa, 05-01-2006, 14:58

marne szasne na lepsze zycie ... bez drastycznych posuniec nie sprawdzisz dokladnie na co jestestes uczulona bo okaze sie ze na trawy _ ale np tez na kurz czy inne roztocza ktorych testy nie obejmuja siersc psa/kota to swoja droga -ale jest jeszcze slina -ktora rowniez powoduje alergie (w gruncie reczy to to samo) wyjsc jest pare pokoj - nieskazitelnie czysty z mala ilosca mebli -bez ksiazek z panelami na podlodze ( parkiet) - do tego okna plastikowe bez wywietrznikow i drzwi uszczelnione do granic mozliwosci oraz oczyszczacz powietrza w srodku - to w domu ale oczywiscie po kontkacie z alegrenem - nie ustepuja od razu objawy -wiec jesli w stolowym jest pies -a w Twoim pokoju czysto to i tak sie bedziesz meczyc - bo przeciez sie nie zamkniejsz na stale w 4 swoich scianach lekarstwa - obowiazkowo - tu dobry alergolog MUSI BYC (zadne tam biotrony czy inne homeopatyczne placebo) odczulanie - hmm- no jest szasna ze moze troche pomoc - nie na wszystko ale zawsze- tylko ze to tak 4-6 lat szczepien i dopiero potem jakis efekt ( moze juz i tak byc za pozno)

mozliwe ze wyrosniesz z objawow - przynajmniej niektorych _ z wiekiem czasami zmiejszaja sie dolegliwosci podobnie jak po ciazy ( nie wiem ile w tym prawdy ale "urodzenie chlopca "moze bardzo pomoc - przynajmniej w astmie - znam taki przypadek) mysle ze musisz byc na lekach non stop - Claritina itp specyfiki na codzien - do tego konkretne przemeblowanie pokoju i antyalergiczna posciel ( + dobre poszewki -zadne tam - z kory) na specyfiki do nosa uwazaj - przewaznie podrazniaja sluzowke -a te typu Ofrin sa dobre na krotko. sprawdz dokladnie zatoki (przeswietlenie ) nie wierz w zadne ziola - biopola- radiestetow- daj czasami odpoczac organizmowi (basen lub gory/morze ) a jak ktos poczestuje Cie tabaka - nie odmawiaj - niezle wentyluje (szczegolnie ta mocna - red bull)-mimo ze nie pomaga na chorobe to uczucie suchega i droznego nosa ..daje chwile przyjemnosci

Blesso

Dzieki wielkie za wyczerpującą odpowiedz, troszeczke mnie podłamalas/les :/ bo liczylam,ze te odczulanie naprawde mnie z tego uwolni. Aby pokoj byl nieskazitelnie czysty trzeba ten kurz posprzatac,a gdy to robie odrazu zaczynam kichac i woda leci z nosa i koło sie zamyka. Z leków ktore bralam na alergie to Zyrtec ale kompletnie nic nie pomagal, Telfast i jeszcze jeden, teraz nie moge sobie nazwy przypomniec:/ Z wyrastaniem z objawow, to jest chyba dokladnie odwrotnie,alergia pojawila mi sie 4 lata temu i objawy z roku na rok sa coraz to silniejsze. Juz wszyscy dookola mnie maja mnie dosc z ta ciagła chusteczka przy nosie. Nie raz zostane okrzyczana bym juz wreszcie przestala , a ja sama mam juz tego serdecznie dosc. Wszystko mnie drazni, gdy widze jak ktos podnosi zbyt chaotycznie koc odrazu mi sie wlącza wizja,ze wlasnie strzepał miliony roztoczy i wzmógł kurz, a od kurzu sie nigdy nie ucieknie. Najgorzej jest w czerwcu z tymi trawami, a na cwiczeniach terenowych czesto przechodzimy przez łakę--prawdziwa udręka. Gdy zacznie padać deszcz tylko ja sie cieszę :) Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz

pozdrawiam kasia

Odp: okropna alergia | Zbigniew Rudzki, 05-01-2006, 18:15

Użytkownik "Blesso" napisał w wiadomoci news:dphf81$6aa$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

(co napisal to napisal -- jako rownoczesnie lekarz i alergik zgadzam sie z nim w 100%)

Moim skromnym i wybitnie subiektywnym zdaniem ciezkich przypadkow uczulenia 'na wszystko' wyleczyc sie nie da. Lekami mozna je utrzymac w ryzach. Jest tez nieprzewidywalna i bynajmniej niesezonowa zmiennosc objawow w czasie. W moim przypadku zdumiewajace efekty niesie radykalna zmiana otoczenia -- wszelkie alergie skutkujace astma, rinitem praktycznie uniemozliwiajacym normalne funkcjonowanie i wrednym swedzacym zapaleniem spojowek, przeszly mi w czasie studiow w Kanadzie (odnawiajac sie nieomal natychmiast po powrocie do Polski) i teraz, gdy zaczalem prace w Anglii. W trakcie swiateczno-noworocznego pobytu w domu wszystko wrocilo do starej biedy na drugi dzien.

No chyba zem sie uczulil na pierze Orla Bialego...

Zbyszek

marne szasne na lepsze zycie ... bez drastycznych posuniec nie sprawdzisz dokladnie na co jestestes uczulona bo okaze sie ze na trawy _ ale np tez na kurz czy inne roztocza ktorych testy nie obejmuja siersc psa/kota to swoja droga -ale jest jeszcze slina -ktora rowniez powoduje alergie (w gruncie reczy to to samo) wyjsc jest pare pokoj - nieskazitelnie czysty z mala ilosca mebli -bez ksiazek z panelami
na
podlodze ( parkiet) - do tego okna plastikowe bez wywietrznikow i drzwi uszczelnione do granic mozliwosci oraz oczyszczacz powietrza w srodku - to
w
domu ale oczywiscie po kontkacie z alegrenem - nie ustepuja od razu
objawy -wiec
jesli w stolowym jest pies -a w Twoim pokoju czysto to i tak sie bedziesz meczyc - bo przeciez sie nie zamkniejsz na stale w 4 swoich scianach lekarstwa - obowiazkowo - tu dobry alergolog MUSI BYC (zadne tam
biotrony
czy inne homeopatyczne placebo) odczulanie - hmm- no jest szasna ze moze troche pomoc - nie na wszystko ale zawsze- tylko ze to tak 4-6 lat szczepien i dopiero potem jakis
efekt
( moze juz i tak byc za pozno)

Blesso

Re: okropna alergia | Blesso, 06-01-2006, 02:12

" to u mnie objawy byly najsilniejsze miedzy 20 a 30 rokiem zycia teraz majac 36 lat (aaaaa juz 37) oceniam ze juz nie jest tak tragicznie

bedziesz sie meczyc non stop _ nie ma co ukrywac mam nadzieje ze znajdzie sie lekarstwo ktore CI pomoze,ale bedziesz od niego "uzalezniona " przetestuj claritine

posprzatac musisz - i najlepszym okresem by to zrobic jest wlasnie zima otwierasz okno - ubierasz sie w miare cieplo i (ale nie za cieplo by sie nie przegrzac) i po 20 min ruszasz do boju dobry odkurzacz - wilgotna scierka - niepotrzebne rzeczy OUT -potrzebne tez OUT - zostaja tylko te"niezbedne" pare metrow tasmy uszczelniajacej na drzwi _ mokra scierka pod drzwiami posciel wietrzona co tydzien - odziez prana tez dosyc czesto ( w proszku dla niemowlat ) jesli przyjdzie mroz -wystaw na zewnatrz materac z lozka i wszystko "co ma cos w sobie "( pufy ,fotele,dywan,obrusy itp) odkurz sciany i do firanek nie uzywaj plynow zapachowych ani usztywniaczy

oczywiscie u Ciebie w pokoju zadnych takich " dodatkow " typu mieciutki fotel z podnozkiem czy kanapa z przed 30lat ma byc proste drewniane lozko (okolo 200zl) + materac najlepiej lateksowy (niestety kosztowny 500-900zl)

wietrzenie mieszkania w zimie -codziennie- podczas kwitniecia raw/drzew -zamkniete na 4 spusty nie wierz w deszcz _ ten "poczatkowy " wzbija w gore jeszcze wiecej pylkow deszcz musi byc rzesisty lub dlugotrwaly by przyniosl ulge efekt burzy tez jest wielkim problemem

na twarz ( w domu - lub jesli jestes odwazna na zewnatrz -tez) kup maseczke przeciwypolwa ( mozesz wlozyc do niej watke namoczona "mietowa kropla" babskie specyfiki (perfumy ,kremy,szminki , toniki )-odstaw na jakis czas mydlo -tyko szare (ale juz nawet ono jest ciezko dostepne) plyn do higieny intymnej tez wez pod lupe

jedzenie to osobna bajka _ pomysl nad nim i "poczuj "

oprocz oczyszczacza powietrza warto zaopatrzyc sie w nawilzacz (utradzwiekowy jest xtra)-ale wtedy zadnych papierow (ksiazek)w pokoju ani o klejonych mebli

Lekarze ? hmm prywatnie - oskubia Cie taka prywatna wizyta + testy to koszt 200-400zl potem oczywiscie lekarstwa i wizyta co 2-3 miesiace ( bo oczywiscie leki z recept starczaja na tyle a wiecej Ci nie zapisza - bo tez chca zarobic),na kase chorych pewnie sa zapisy do wrzesnia odczulanie ? problematatyczne - bo zadzialac mozna tylko na pare alergenow ( jednoczesnie np na trawy + pare drzew) odczulanie na kurz jest jeszcze bardziej klopotliwe do tego oczywiscie nie wiadomo na co jestes najbardziej uczulona - wiec nie wiadomo z czym walczyc ( bo jesli np na +5 na komose to nie znaczy ze nie bedzie Cie w podobny sposob uczulala babka waskolistna (a a kurat test mialas na babke szerokolistna ) ale o odczulaniu warto pogadac z lekarzem i to juz teraz ( bo to jest okres szczepien)

zacznij uprawiac sport i to taki ktory daje w kosc ostre plywanie na basenie , silownia (a w zimie obowiazkowo narty lub snowboard(pamietaj o szaliku na ....ustach ) cos co meczy - zapewniam Cie ze podczas wysilku silowego nie odczuwac bedziesz objawow kataru (lub beda one zmniejszone ) do tego warto "cwiczyc " pluca/oskrzela sprawdz jaka masz pojemnosc pluc

jesli juz masz poczatki astmy (swiszczacy oddech /zatykanie przy zmeczeniu /trudnosci z oddychaniem po szczerym smiechu ) udaj sie do pulmonologa niestety ci fachowcy (albo "fachowcy ") przepisujac preparaty wziewne ktore pomagaja na krotko a do tego nie zawsze sa obojetne dla organizmu i "lecza " jedynie objawy

jak widzisz -ciezka droga przed Toba i do tego kosztowna szukaj w necie odpowiedzi i podpowiedzi a takze rozmawiaj z alergikami ktorych spotkasz - kazdy da Ci jakas rade ktora moze zaowocowac zmniejszeniem Twoich dolegliwosci zmien swoje otoczenie i siebie sama po to by zylo sie odrobine lepiej i nie martw sie - sa nas miliony i jakos dajemy sobie rade Tak jak Ty dasz pozdrawiam Blesso

Re: okropna alergia | Blesso, 06-01-2006, 02:15

Użytkownik "Zbigniew Rudzki" > napisał
No chyba zem sie uczulil na pierze Orla Bialego... Zbyszek

zapach pierza Orla Bialego to najpiekniejszy zapach na swiecie nawet wtedy gdy powoduje alergie Inne zapachy to tylko ulotne aromaty ten jeden jest prawdziwy

Blesso

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Alergie. Pytania i odpowiedzi Alergie. Pytania i odpowiedzi

Astma i alergie. Wszystko o chorobach Astma i alergie. Wszystko o chorobach

Babaji - przesłanie z Himalajów Babaji - przesłanie z Himalajów