Powiązane leki
(opisy)

Velaspir (Salbutamolum)

Aminofilina (Aminophyllinum)

Berotec N (Fenoteroli hydrobromidum)

Atrovent N (Ipratropii bromidum)

Diffumax Easyhaler (Formoteroli fumaras)

Montest (Montelukastum natricum)

Milukante (Montelukastum natricum)

Singulair (Montelukastum natricum)

Astmirex (Montelukastum natricum)

Drimon (Montelukastum natricum)

Tagi

dziecko lusia oskrzela dusznosc uczuc dusic roslina suchy astma pylic

Fora dyskusyjne

czy to może być astma???? (12)

obturacja oskrzeli (36)

Czy to alergia czy astma? (2)

Duszności..... (2)

Astma czy alergia? (11)

Czy to alergia? (3)

Tabela pylenia roślin + test (2)

Kaszel ponad miesiąc. (1)

Jak wyglądają duszności? (1)

Interpretacja wyników Holter EKG (28)

Dziwne uczucie duszności (48)

Wynik spirometrii (4)

Zapalenia oskrzeli, a astma. (0)

singulair (8)

Czesto nawracajace zapalenie oskrzeli u 5-latka (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » uczucie duszenia u dziecka

uczucie duszenia u dziecka

Lusia71, 06-01-2006, 14:56

Witam, Moja 6 letnia coreczka od pewnego czasu nieregularnie wieczorem mowi, ze nie moze zlapac dobrze powietrza i mowi ze ja cos dusi gdzies na wysokosci krtan/tchawica. Przeszla ostatnio zapalenie oskrzeli, ktore wydaje mi sie ze mialo swoj poczatek wlasnie w krtani ale to zaczelo sie juz przed choroba. Lekarz powiedzial, ze nie widzi nic niepokojacego a gdyby to byla astma to objawiala by sie czestym kaszlem- ktory u nas wystepuje ale raczej sporadycznie. Czy moze to byc objaw zwiazany z tarczyca? Wybieram sie do alergologa ale moze jest ktos na forum, ktos kto mial podobne objawy ?

Lusia

Re: uczucie duszenia u dziecka | Emi, 06-01-2006, 16:01

Lusia71 napisał(a):
Witam, Moja 6 letnia coreczka od pewnego czasu nieregularnie wieczorem mowi, ze nie moze zlapac dobrze powietrza i mowi ze ja cos dusi gdzies na wysokosci krtan/tchawica. Przeszla ostatnio zapalenie oskrzeli, ktore wydaje mi sie ze mialo swoj poczatek wlasnie w krtani ale to zaczelo sie juz przed choroba. Lekarz powiedzial, ze nie widzi nic niepokojacego a gdyby to byla astma to objawiala by sie czestym kaszlem- ktory u nas wystepuje ale raczej sporadycznie. Czy moze to byc objaw zwiazany z tarczyca? Wybieram sie do alergologa ale moze jest ktos na forum, ktos kto mial podobne objawy ?
ciekawe rzeczy...

to że ktoś ma astmę, nie znaczy, ze od razu bedzie kaszlał...

czy możesz cos więcej opowiedzieć o tych dusznościach???

E_m_i_

"Ptak, który pragnie wzbić się ponad niziny tradycji i przesądów musi mieć mocne skrzydła. Żałosny to widok, gdy wyczerpane i okaleczone pisklę wraca na ziemię." K. Chopin "Przebudzenie"

Re: uczucie duszenia u dziecka | scream, 06-01-2006, 16:25

Lusia71 napisał(a):
Wybieram sie do alergologa ale moze jest ktos na forum, ktos kto mial podobne objawy ?
Jako dziecko ja mialem takie objawy, glownie w czasie, kiedy mocno pyliły jakieś konkretne rośliny, na które byłem uczulony. Używałem wtedy inhalatora i przechodziło.

best regards, scream (at)w.pl Samobójcy są arystokracją wśród umarłych.

Re: uczucie duszenia u dziecka | pamana, 06-01-2006, 16:28

Jako dziecko ja mialem takie objawy, glownie w czasie, kiedy mocno pyliły jakieś konkretne rośliny, na które byłem uczulony. Używałem wtedy inhalatora i przechodziło.
widzisz gdzies pylące rosliny?:)u alergików to normalne . p.

Re: uczucie duszenia u dziecka | Meg, 06-01-2006, 16:29

Lekarz powiedzial, ze nie widzi nic niepokojacego a gdyby to byla astma to objawiala by sie czestym kaszlem- ktory u nas wystepuje ale raczej sporadycznie.
etam , może być astma z kaszlem a i może być astma z dusznosciami , a i rozwój jej jest rózny . Zamiast isć do alergologa zabierz małą do pulmonologa i to doś prędko , nie żebym cos cie staszyła ale takie dusznosci na wdechu nie są raczej krtaniowe tylko po zapaleniu oskrzeli , co nie świadczy zaraz o astmie , ale o jakis skurczach w U.Odechowym

pozdr Magda (co sama jest astmatyczna i jej syn 6l. też )

Re: uczucie duszenia u dziecka | scream, 06-01-2006, 16:53

pamana napisał(a):
widzisz gdzies pylące rosliny?:)
A Ty uwazasz, ze jak nie ma sloneczka i zielonej trawki, to juz zadne rosliny nie pylą?

best regards, scream (at)w.pl Samobójcy są arystokracją wśród umarłych.

Re: uczucie duszenia u dziecka | Emi, 06-01-2006, 17:50

scream napisał(a):

A Ty uwazasz, ze jak nie ma sloneczka i zielonej trawki, to juz zadne rosliny nie pylą?
po za tym jest jeszcze jedna kwestia...

w zimie, kiedy grzeją kaloryfery jest b. suche powietrze... a to dla alergików/astmatyków nie są najlepsze warunki..

E_m_i_

"Ptak, który pragnie wzbić się ponad niziny tradycji i przesądów musi mieć mocne skrzydła. Żałosny to widok, gdy wyczerpane i okaleczone pisklę wraca na ziemię." K. Chopin "Przebudzenie"

Re: uczucie duszenia u dziecka | pamana, 06-01-2006, 18:13

mysle ze ma to zwiazek z wczesniejsza choroba i suchym powietrzem. p.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi

Alergia Alergia

Urazy klatki piersiowej Urazy klatki piersiowej

Medytacje uzdrawiające duszę i ciało Medytacje uzdrawiające duszę i ciało

Dobre wieści na złe dni Dobre wieści na złe dni