Powiązane leki
(opisy)

Eurespal (Fenspiridi hydrochloridum)

Fenspogal (Fenspiridi hydrochloridum)

Otinum (Cholini salicylas)

Azimycin (Azithromycinum)

CEK (Cefaclorum)

Clindo (Clindamycinum)

Ospamox (Amoxicillinum)

Synflorix (Vaccinum pneumococcale polysaccharidicum)

Tafril A (roztwór do wstrzykiwań) (Cefradinum)

Betnovate N (Betamethasoni valeras, Neomycini sulfas)

Tagi

srodkowy prosty ucho rosanna dziecko zagrozic zapalic chleb zapalenie zauwazalny

Fora dyskusyjne

zobacz Ostre zapalenie ucha (1)

zobacz Zapalenie ucha . (0)

zobacz zapalenie ucha śreodkowego działanie leku otipax (2)

zobacz Przedłużające się zapalenie ucha środkowego (1)

zobacz groprinosin (2)

zobacz źle leczone zapalenie ucha środkowego u dziecka (0)

zobacz Nudnosci (2)

zobacz zatkało mi sie ucho (0)

zobacz Czy to alergia? (0)

zobacz Czy to refluks? (4)

zobacz kaszel i przerost śluzówki (1)

zobacz zapalenie ucha i różyczka (0)

zobacz ciąża po ostrym zapaleniu trzustki (0)

zobacz Zapalenie ucha srodkowego ( strupy ropy) (3)

zobacz Zapalenie ucha środkowego (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zapalenie ucha srodkowego

Zapalenie ucha srodkowego

Rosanna, 13-01-2006, 17:42

Witam!

Czteroletnie dziecko znajomej od dwoch lat choruje prawdopodobnie na przewlekle wysiekowe zapalenie ucha srodkowego. Z informacji od znajomej wiem, ze dziecko poddawane jest comiesiecznej kontroli u lekarza laryngologa. Przyczyna prawdopodobnie jest trzeci migdalek, lecz nie mozna go usunac ze wzgledu na to, iz dziecko jest za male. Zauwazalne jest, ze dziecko zle slyszy, czesto trzeba kilkakrotnie powtarzac pytania, dziecko co jakis czas odczuwa bole uszka. Dziecku podawane sa leki, ale niestety nie wiem jakie. Czy moze ktos z Grupowiczow polecic, co robic w sytuacji, gdy zapalenie trwa przez tak dlugi okres? Czy istnieje zagrozenie trwalego pogorszenia sluchu i powiklan? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Rosanna

Re: Zapalenie ucha srodkowego | Akulka, 13-01-2006, 19:47

Użytkownik "Rosanna" napisał w wiadomości news:Xns974AAA23CB8BBrosanna [at] 62.87.244.35...
Czteroletnie dziecko znajomej od dwoch lat choruje prawdopodobnie na przewlekle wysiekowe zapalenie ucha srodkowego.
Ok. Wiem, że mnie tu zaraz poturbuja, ale powiem ci jaki jest bardzo dobry sposób na wyleczenie zapalenia ucha środkowego i udrożnienie przewodu słuchowego. Sposób sprawdzony na dzieciach właśnie. Otóż, trzeba upiec, albo kupic w piekarni chleb prosto z pieca i szybko z nim do domu. Nie jestem pewna, ale chyba ma znaczenie by był na zakwasie. Następnie odkraja się kromkę goracego chleba (ale żeby nie poparzył oczywiście, ale wciąż parował), przykłada do chorego ucha i obwiązuje np bandarzem, ale tak, by trzymał ciepło (ew. jeszcze jakaś szmatka, folia). Ucho w dół - ropa ma spływać (najlepiej połozyc sobie dziecko na boku na kolanach). Zmienia się kromki (muszą być gorace oczywiście) do momentu, aż ropa już nie wypływa z ucha- ok. 2-4 razy. . Można w razie potrzeby jeszcze powtórzyć procedurę następnego dnia. Metoda bardzo prosta, ludowa i działa. A teraz ciekawostka - sprzedana przez starą lekarkę zrozpaczonej matce. Sytuacja podobna - leczenie ciągle wracajacego zapalenia ucha środkowego. Zastrzyki, antybiotyki nie pomagały.

> Zauwazalne jest, ze
dziecko zle slyszy, czesto trzeba kilkakrotnie powtarzac pytania, dziecko co jakis czas odczuwa bole uszka.
No wydaje mi się, że powodem moze byc zarówno zalegająca wydzielina jak i już niestety uszkodzenie aparatu słuchowego przez powtarzajace sie infekcje.

Czy istnieje zagrozenie trwalego pogorszenia sluchu i powiklan?
Zawsze istnieje takie zagrożenie przy zapaleniu ucha środkowego, a zwłaszcza niedoleczonego:(

Pozdrawiam, Akulka

Re: Zapalenie ucha srodkowego | Iwona_s, 13-01-2006, 21:14

Użytkownik "Rosanna" napisał w wiadomości

Czteroletnie dziecko znajomej od dwoch lat choruje prawdopodobnie na przewlekle wysiekowe zapalenie ucha srodkowego. Z informacji od znajomej wiem, ze dziecko poddawane jest comiesiecznej kontroli u lekarza laryngologa. Przyczyna prawdopodobnie jest trzeci migdalek, lecz nie mozna go usunac ze wzgledu na to, iz dziecko jest za male. Zauwazalne jest, ze dziecko zle slyszy, czesto trzeba kilkakrotnie powtarzac pytania, dziecko co jakis czas odczuwa bole uszka. Dziecku podawane sa leki, ale niestety nie wiem jakie. Czy moze ktos z Grupowiczow polecic, co robic w sytuacji, gdy zapalenie trwa przez tak dlugi okres? Czy istnieje zagrozenie trwalego pogorszenia sluchu i powiklan?
Czyzby sie cos zmienilo w tej materii??? Moja corcia 14 lat temu w wieku 2 i pol roczku (!) miala usuwany trzeci migdal. Proponuje isc z tym dziecieciem na konsultacje jeszcze do innego latyngologa.

Moj TZ w dziecinstwie mial podobne problemy z uszami, konsekwencja dzis jest perforacja blony bebenkowej (jakis czas temu mial propozycje poddania sie operacji, ale stchorzyl) i spora utrata sluchu.

Pozdrawiam Iwona // Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego - w bledzie trwac / / Cyceron

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta

Jak uchronić się przed miażdżycą i chorobami serca Jak uchronić się przed miażdżycą i chorobami serca

Medycyna zagrożeń i urazów radiacyjnych Medycyna zagrożeń i urazów radiacyjnych

Zagrożenie bezpieczeństwa międzynarodowego w aspekcie biologicznym Zagrożenie bezpieczeństwa międzynarodowego w aspekcie biologicznym

Co radzi lekarz. Najczęstsze problemy zdrowotne Co radzi lekarz. Najczęstsze problemy zdrowotne