Tagi

homeopatyczny firma realizowac pisac recepta zamieniac homeopatia troska konkretny apteka

Fora dyskusyjne

leki homeopatyczne na migdlaki (2)

homeopatia ignatia amara200? warto? (0)

Tania apteka internetowa (1)

Homeopatia (1)

Homeopatia a przeziebienie ? (3)

Homeopatia (3)

Homeopatia a przeziebienie ? (3)

Homeopatia u dziecka 3 lata (2)

Protest przeciw homeopatii w Belgii (20)

porazenie splotu barkowego (9)

Drożdżaki, homeopatia i chudnięcie (4)

wzdęcia a homeopatia (6)

Leki homeopatyczne, homeopatia (1)

pismo lekarskie (9)

Coś o sobie (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » zła recepta czy lekarz ?

zła recepta czy lekarz ?

news_tpi, 28-01-2006, 00:04

Witam, dostałem od lekarza receptę leku homeopatycznego z notatką "nie zamieniać". Czy lekarz może pisać takie rzeczy ?? Czy wynika to z troski o pacjenta - bo inny lek może być mniej skuteczny, czy z troski o kase - bo firma farmeceutyczna sponsoruje lekarza ?? Lek kosztuje ok 50 zł ale gdyby był tańszy odpowiednik to na pewno bym się skusił.

Pozdrawiam, Tito

Re: zła recepta czy lekarz ? | taugusty, 28-01-2006, 01:58

"news_tpi" napisał:
Witam, dostałem od lekarza receptę leku homeopatycznego z notatką "nie zamieniać". Czy lekarz może pisać takie rzeczy ?? Czy wynika to z troski o pacjenta - bo inny lek może być mniej skuteczny, czy z troski o kase - bo firma farmeceutyczna sponsoruje lekarza ?? Lek kosztuje ok 50 zł ale gdyby był tańszy odpowiednik to na pewno bym się skusił.

Pozdrawiam, Tito
witam, 1. lekarz moze pisac "co-mu-sie-podoba". 2. wynika to m.in. z troski o pacjenta, ale i innych rzeczy, np. tych o ktorych pisales, czy innego widzi-mi-sie. 3. zalezy tylko i wylacznie od osoby realizujacej recepte i pacjenta, z ktorym to uzgodni, czy da to, co lekarz napisal, czy zamiennik.

pozdrawiam taugusty

Re: zła recepta czy lekarz ? | gburek, 28-01-2006, 11:07

przy notce "NZ" farmaceuta nie ma prawa zamieniac leku bez konsultacji z lekarzem

Dominik

Re: zła recepta czy lekarz ? | gburek, 28-01-2006, 11:12

wersji jest kilka: 1) lekarz jest przekonany o skutecznosci konkretnie tego specyfiku i nie zyczy sobie aby apteka podmieniala lek 2) j.w. + lekarz spotkal sie z tym iz apteki podmieniaja leki na inne, czesto drozsze (moje osobiste doswiadczenia) mowiac klientowi iz leku wypisanego przez lekarza nie ma w aptece/hurtowni/produkcji etc., realizujac wlasne umowy z firmami farmaceutycznymi 3) lekarz ma jakas umowe z firma produkujaca ow konkretny specyfik i cos z tego ma

sprawe wyjasnic mozesz po prostu pytajac lekarza a nie piszac na grupe bo - mam nadzieje - wrozek tu nie ma

swoja droga cala te homeopatie mozna o kant d..y rozbic (czy wiesz jak powstaje lek homeopatyczny???) efekt dzialania tych specyfikow jest na poziomie placebo i wplywa wylacznie na psychike pacjenta

Dominik

Re: zła recepta czy lekarz ? | Adam, 28-01-2006, 11:15

gburek napisał(a):
przy notce "NZ" farmaceuta nie ma prawa zamieniac leku bez konsultacji z lekarzem

taaa, ale chyba tylko leku na recepte, a nie wyciągu z wątroby kaczki ktora to wątroba sluzyla do wyprodukowania 2-3 mln opakowań?

Z domu, na newsy, pisze dla Was

Adam

Pozdrowienia!

Re: zła recepta czy lekarz ? | Jacek S., 28-01-2006, 13:44

gburek wrote:

ciach
swoja droga cala te homeopatie mozna o kant d..y rozbic (czy wiesz jak powstaje lek homeopatyczny???) efekt dzialania tych specyfikow jest na poziomie placebo i wplywa wylacznie na psychike pacjenta
....i dla tego na miejscu autora wątku zmieniłbym lekarza...
Jacek S.

Re: zła recepta czy lekarz ? | Jendrek, 28-01-2006, 13:56

"news_tpi" wrote in message news:dre5h7$boe$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Witam, dostałem od lekarza receptę leku homeopatycznego
I już tylko to absolutnie wystarcza do zmiany lekarza - homeopatia to oszustwo.

A.

Re: zła recepta czy lekarz ? | justy, 29-01-2006, 11:54

1. nie NZ lecz słownie "nie zamieniać" ("NZ" jest respektowane zwyczajowo) 2. przy "nie zamieniać" nie można zamienić nawet po konsultacji z lekarzem- prawo nie przewiduje takiej opcji.

Re: zła recepta czy lekarz ? | justy, 29-01-2006, 11:56

dostałem od lekarza receptę leku homeopatycznego z notatką "nie
zamieniać". preparaty homeopatyczne zwykle nie mają dokładnych odpowiedników- tym bardziej nie na miejscu wydaje się dopisek o nie zamienianiu. może lekarz ma taki nawyk, lub np. cały bloczek recept ostęplowany dopiskiem "nie zamieniać"

Re: zła recepta czy lekarz ? | news_tpi, 31-01-2006, 08:58

Witam i dziękuję za odpowiedzi. Zgodnie z zaleceniami zapytam lekarza o co chodziło z tą notatką. A jeśli chodzi o homeopatię jest to dyskusja na odrębny wątek (moi znajomi - znając opinię o lekach homeopatycznych - twierdzą że tylko te im pomagają).

Pozdrawiam Tito

Użytkownik "justy" napisał w wiadomości news:dri007$sfm$1 [at] inews.gazeta.pl...
zamieniać". preparaty homeopatyczne zwykle nie mają dokładnych odpowiedników- tym bardziej nie na miejscu wydaje się dopisek o nie zamienianiu. może lekarz ma taki nawyk, lub np. cały bloczek recept ostęplowany dopiskiem "nie zamieniać"

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Homeopatia Homeopatia

I ty możesz schudnąć (CD gratis) I ty możesz schudnąć (CD gratis)

Dziecko z zespołem Downa. Jaka to musi być miłość Dziecko z zespołem Downa. Jaka to musi być miłość

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Homeopatyczne leczenie chorób przeziębieniowych Homeopatyczne leczenie chorób przeziębieniowych