Powiązane leki
(opisy)

Atecortin (Hydrocortisoni acetas, Oxytetracyclini hydrochloridum, Polymyxini B sulfas)

Stawo-Vit

Rantudil Retard (Acemetacinum)

Maść borowinowa

Piascledine (Avocado oleum, Soiae oleum)

Synocrom

Coxeton (Nabumetonum)

Suplasyn

Jonexa

OST

Tagi

ross zgryz stres szczekac stawa ucho bola staw laryngolog czyrak

Fora dyskusyjne

Boląca szczęka (1)

czyrak w uchu (0)

Zuchwa czy szczeka ? (5)

przemieszczona żuchwa? (0)

bolaca szczeka (3)

"cos" koło ucha (4)

Gulka na uchu (3)

CZYRAK (3)

Zgrzytanie zębami (8)

Staw Skokowy (8)

"DIPROPHOS" A STAW SKOKOWY (6)

Staw skokowy? (6)

złamanie małego palca prawej stopy (0)

zapalenie stawu nadgarstkowego? (1)

Skręcenie stawu skokowo-goleniowego. (6)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » boli szczęka/ucho??

boli szczęka/ucho??

mufaska, 29-01-2006, 22:47

witam, mam taki mały problem. gdy otwieram szerzej buzię na wysokości ucha a dokładnie w tej "dziurce" przy uchu która tworzy sie po otwarciu buzi mnie strasznie boli!

nie wiem co może być przyczyną - zawiało? wątpię... noszę czapkę :(

ewentualnie do jakiego lekarza mam się zgłosić? laryngologa czy ogólnego? bardzo proszę o odpowiedź

pozdrawiam

Re: boli szczęka/ucho?? | LM, 30-01-2006, 00:20

mufaska pisze 29-01-2006 21:47:
witam, mam taki mały problem. gdy otwieram szerzej buzię na wysokości ucha a dokładnie w tej "dziurce" przy uchu która tworzy sie po otwarciu buzi mnie strasznie boli!

ewentualnie do jakiego lekarza mam się zgłosić? laryngologa czy ogólnego? bardzo proszę o odpowiedź

pozdrawiam
Poszukaj dentysty zajmującego się problemami stawów skroniowo-żuchwowych. Masz problemy z otwarciem ust? Wrażenie, że coś "przeskakuje" w stawie przy otwieraniu? Przyczyną (jeśli to faktycznie staw) może być np. zbyt szerokie otwarcie (ziewanie chociażby), wady zgryzu, brak lub starcie bocznych zębów, uraz, stres (zgrzytanie zębami lub ich zaciskanie)...

Nieustannie pozdrawiam Leszek Maszczyk lmaszczyk (at) tenbit pl

Re: boli szczęka/ucho?? | Radosław Rossa, 30-01-2006, 00:27

gdy otwieram szerzej buzię na wysokości ucha a dokładnie w tej "dziurce" przy uchu która tworzy sie po otwarciu buzi mnie strasznie boli!
Ta "dziurka" to tylna część stawu skroniowo-żuchwowego. To może być staw, albo jakiś proces zapalny w przewodzie słuchowym (ropień, czyrak).

Jeżeli staw, to przyczyną mogą być zaburzenia okluzji (zgryzu), stres, uraz albo stan zapalny.

ewentualnie do jakiego lekarza mam się zgłosić? laryngologa czy ogólnego?
Do laryngologa (najprawdopodobniej) trzeba mieć skierowanie (chyba, że idziesz prywatnie). Do rodzinnego też możesz pójść (chociaby po skierowanie). No i oczywiście do stomatologa.

Re: boli szczęka/ucho?? | mufaska, 30-01-2006, 01:35

Dnia Sun, 29 Jan 2006 22:27:12 +0100, Radosław Rossa napisał(a):

dzięki za odpowiedź! czyrak to chyba nie jest bo czasem mi się to zdarza i tym razem czuję "inaczej"

może to i od stresu.. wydaje mi się, że przy takim właśnie zagryzaniu coś chrupnęło... lekarz coś pomoże czy po prostu odczekać....?

Re: boli szczęka/ucho?? | Radosław Rossa, 30-01-2006, 09:24

lekarz coś pomoże czy po prostu odczekać....?
Pomoże. Jakbyś chciał wiedzieć jak - mój post z 23.01.2006 do tematu "Ból ucha przy nagryzaniu" z 22.01.2006

Re: boli szczęka/ucho?? | mufaska, 30-01-2006, 18:27

Dnia Mon, 30 Jan 2006 07:24:42 +0100, Radosław Rossa napisał(a):
Ból ucha przy nagryzaniu
dzięki

Re: boli szczęka/ucho?? | mufaska, 01-02-2006, 00:49

Dnia Mon, 30 Jan 2006 07:24:42 +0100, Radosław Rossa napisał(a):
Pomoże. Jakbyś chciał wiedzieć jak - mój post z 23.01.2006 do tematu "Ból ucha przy nagryzaniu" z 22.01.2006
oj to na pewno od zęba nie jest... poczekam i zobaczę co mi powie d.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z chorobami stawów Jak radzić sobie z chorobami stawów

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?

Dziennik zdrowia 2009 Dziennik zdrowia 2009

Choroby uszu, nosa, jamy ustnej, gardła i krtani Choroby uszu, nosa, jamy ustnej, gardła i krtani

Co radzi lekarz. Najczęstsze problemy zdrowotne Co radzi lekarz. Najczęstsze problemy zdrowotne