Powiązane leki
(opisy)

Aqua-Femin

Cortineff (Fludrocortisoni acetas)

Saluran

Manusan (Chlorhexidinum gluconicum)

Antyperspirant

Szałwia

Pedipur (Methenaminum)

Pedipur S (Methenaminum, Sulphur, Zinci oxidum)

Asequrella

Athomer Baby

Tagi

woda cieply sprobowac zakopane pogoda lodowaty dlon wlozyc zimny organizm

Fora dyskusyjne

zobacz Zimne dłonie (4)

zobacz problem z dłońmi (1)

zobacz Ucisk w okolicy serca (0)

zobacz Coś nie tak z tym sercem (0)

zobacz zamarznięta skóra (2)

zobacz Zimne dłonie (0)

zobacz Zaburzenia krążenia (10)

zobacz Nadgarstek (1)

zobacz Poparzenia na kciukach od ciepłej wody (0)

zobacz zimne stopy i dłonie (2)

zobacz Rozchwiana tarczyca? (1)

zobacz dreszcze i lodowate ręce (3)

zobacz Lodowate stopy, silny ból od stóp po uda (4)

zobacz lodowate ręce (3)

zobacz Lodowaty nos w pokojowej temepraturze (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zimne stopy i dlonie

Zimne stopy i dlonie

Magi83, 01-02-2006, 11:08

Witam. Od 8 lat mam problemy ze stopami i dlonmi – niezaleznie od pory dnia (i roku) sa one bardzo zimne. Wlozenie cieplych skarpet powoduje tylko dodatkowe pocenie sie stop, ale nie rozgrzewa ich. Co moze byc powodem takich zimnych dloni i stop? Slabe krazenie? Moze jeszcze cos innego? Jak z tym walczyc? Jestem niskocisnieniowcem - srednio 92/56, wiek – 22lata.

Pozdrawiam Magiczna

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Zimne stopy i dlonie | pamana, 01-02-2006, 12:21

Slabe krazenie? Moze jeszcze cos innego? Jak z tym walczyc? Jestem niskocisnieniowcem - srednio 92/56, wiek – 22lata.
no wlasnie to :)

p.z wiecznie zimnymi stopami i dłonmi:-/

Re: Zimne stopy i dlonie | Iwona_s, 01-02-2006, 12:30

Użytkownik "Magi83" napisał w wiadomości

Od 8 lat mam problemy ze stopami i dlonmi – niezaleznie od pory dnia (i roku) sa one bardzo zimne. Wlozenie cieplych skarpet powoduje tylko dodatkowe pocenie sie stop, ale nie rozgrzewa ich. Co moze byc powodem takich zimnych dloni i stop? Slabe krazenie? Moze jeszcze cos innego? Jak z tym walczyc? Jestem niskocisnieniowcem - srednio 92/56, wiek – 22lata.
Od 8lat? Co na to lekarz?

Podobny temat czesto sie tu przewija. Sprobuj przyjmowac magnez, potas} np.Aspargin i wapn. Do diety wlacz produkty bogate w te mineraly.

Pozdrawiam Iwona // Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego - w bledzie trwac / / Cyceron

Re: Zimne stopy i dlonie | Kranu, 01-02-2006, 13:36

Magi83 napisał(a):

Od 8 lat mam problemy ze stopami i dlonmi – niezaleznie od pory dnia (i roku) sa one bardzo zimne. Wlozenie cieplych skarpet powoduje tylko dodatkowe pocenie sie stop, ale nie rozgrzewa ich. Co moze byc powodem takich zimnych dloni i stop? Slabe krazenie? Moze jeszcze cos innego? Jak z tym walczyc? Jestem niskocisnieniowcem - srednio 92/56, wiek – 22lata.
czerwone winko ;)

pozdrawiam, Kranu

Re: Zimne stopy i dlonie | gadrael, 01-02-2006, 13:37

Magi83 wrote:
Witam. Od 8 lat mam problemy ze stopami i dlonmi – niezaleznie od pory dnia (i roku) sa one bardzo zimne. Wlozenie cieplych skarpet powoduje tylko dodatkowe pocenie sie stop, ale nie rozgrzewa ich. Co moze byc powodem takich zimnych dloni i stop? Slabe krazenie? Moze jeszcze cos innego? Jak z tym walczyc? Jestem niskocisnieniowcem - srednio 92/56, wiek – 22lata.
Z ludowych sposobów to u mnie w górach mówią, że na krążenie (i zimne stopy/dłonie) dobrze robi mycie się w lodowatej wodzie (zwłaszcza o poranku). Mnie się często zdarza i nie narzekam na zimne stopy :)

dus

Re: Zimne stopy i dlonie | pamana, 01-02-2006, 14:16

czerwone winko ;)
wieczorkiem owszem ale od rana tankowac?;) p.

Re: Zimne stopy i dlonie | pamana, 01-02-2006, 14:18

Z ludowych sposobów to u mnie w górach mówią, że na krążenie (i zimne stopy/dłonie) dobrze robi mycie się w lodowatej wodzie (zwłaszcza o poranku). Mnie się często zdarza i nie narzekam na zimne stopy :)
górale to juz pogody przepowiadac nie potrafia wiec i w to nie wierze;)

pozatym nic nie jest wstanie mnie przekonac to włożenia pod lodowatą wode chocby małego palca:D p.

Re: Zimne stopy i dlonie | Trapez, 01-02-2006, 14:27

Wed, 01 Feb 2006 11:37:38 +0100, na pl.sci.medycyna, gadrael napisał(a):

Zabiegi wodne polegające między innymi na polewaniu się zimną wodą czy wchodzeniu do takiej po saunie to naturalne sposoby na pobudzenie ogólnej energetyki organizmu. W książce "Ruch, oddychanie, hartowanie" Małachowa jest to dobrze opisane.

Pozdrawiam Trapez www.trapezonet.republika.pl

Re: Zimne stopy i dlonie | gadrael, 01-02-2006, 15:05

pamana wrote:

górale to juz pogody przepowiadac nie potrafia wiec i w to nie wierze;)
Juz ? :) Ja jakoś sobie nie przypominam zeby ktokolwiek u mnie w okolicy kiedyś potrafił przepowiadac pogode, co najwyżej lupie co niektórych w kościach przy zmianie ciśnienia :) No ale moze gdzies w Zakopanem... :P A co do lodowatej wody to dosyć łatwo wytłumaczyć, gwałtownie obniżając temperature rąk czy nóg zmuszasz organizm do reakcji i szybkiego ogrzania ich, spróbuj wyjść na mróz bez rękawiczek i włożyć na chwile dłonie w śnieg, jak wrócisz do ciepłego pomieszczenia powinny się same z siebie zrobić naprawde gorące :)

pozatym nic nie jest wstanie mnie przekonac to włożenia pod lodowatą wode chocby małego palca:D
Wbrew pozorom nie jest to takie straszne, spróbuj :)

dus

Re: Zimne stopy i dlonie | pamana, 01-02-2006, 15:49

Juz ? :) Ja jakoś sobie nie przypominam zeby ktokolwiek u mnie w okolicy kiedyś potrafił przepowiadac pogode, co najwyżej lupie co niektórych w kościach przy zmianie ciśnienia :)
smaruja wtedy specyfikiem z reklamy i tyle:)

No ale moze gdzies w Zakopanem... :P
A co do lodowatej wody to dosyć łatwo wytłumaczyć, gwałtownie obniżając temperature rąk czy nóg zmuszasz organizm do reakcji i szybkiego ogrzania ich, spróbuj wyjść na mróz bez rękawiczek i włożyć na chwile dłonie w śnieg, jak wrócisz do ciepłego pomieszczenia powinny się same z siebie zrobić naprawde gorące :)
ja mam dlonie zimne nzawet w rekawiczkach bez to pewnie by mi odpadły :)

Wbrew pozorom nie jest to takie straszne, spróbuj :)
wkladam gdy piore recznie wtedy naprzemian wkladam do cieplej i zimnej :)wiece prosze ode mnie nie wymagac:) p.

Re: Zimne stopy i dlonie | Hektor, 02-02-2006, 16:50

pamana napisał(a) wnews:drpudu$ur6$1 [at] news.dialog.net.pl:

p.z wiecznie zimnymi stopami i dłonmi:-/
Mam to samo co autor watku :)

Pozdr. Hektor

Re: Zimne stopy i dlonie | Hektor, 02-02-2006, 16:52

"Iwona_s" napisał(a) wnews:drpv02$vdg$1 [at] news.dialog.net.pl:

Podobny temat czesto sie tu przewija. Sprobuj przyjmowac magnez, potas} np.Aspargin i wapn. Do diety wlacz produkty bogate w te mineraly.
Placebo.

Pozdr. Hektor

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Przewodnik po zdrowym życiu. Twoje zdrowie Przewodnik po zdrowym życiu. Twoje zdrowie

Reiki: energia z własnej dłoni. samouzdrawianie, doświadczenia, zastosowanie specjalne Reiki: energia z własnej dłoni. samouzdrawianie, doświadczenia, zastosowanie specjalne

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody

Bądź zdrów. Naturalne metody samoleczenia Bądź zdrów. Naturalne metody samoleczenia

Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja