Powiązane leki
(opisy)

Engerix B (Vaccinum hepatitidis B)

Slow-Mag (Magnesii chloridum)

Slow-Mag B6 (Magnesii chloridum, Pyridoxinum)

Ali-Cold

Esberitox N

Certican (Everolimus)

Rapamune (Sirolimusum)

Immuno Up

Myfenax (Mycophenolate mofetil)

Zenapax (Daclizumabum)

Tagi

antygen wrazic zalka bzdura racja slowo pzdr nazwac obcy immunologiczny

Fora dyskusyjne

Czy to może być od tarczycy? (1)

egzema (1)

BARDZO proszę o interpretację wyników (0)

nieumiejętne dobieranie słów,problemy z pamięcią (3)

Uczucie ciała obcego w przełyku (4)

Ciało obce w układzie oddechowym bądź przełyku (0)

ciało obce pod powieką (1)

Interpretacja badania USG (1)

Pytanie do dr Petera (0)

Czy podczas badania krwi na helico bacter może wyjść ciąża?? (1)

Lunatyk (0)

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. (7)

dobór mocy soczewek (1)

TYTOŃ (1)

czeste narkozy w wieku niemowlecym (2)

antygeny

Zalek, 03-02-2006, 00:16

Takie proste (chyba) pytanie. Do chwil kilka temu, myslalem ze slowem antygeny okresla sie jedynie obce mikroby w naszym organizmie. Wlasnie zerknalem na transfuzje krwii i moja teoria legla w gruzach, bo wynika na to, ze slowem antygen okresla sie 'receptory' (czy jak je tam fachowo nazwac) na powierzchni komorek, ktore moga, ale nie musz wywola reakcji immunologicznej (czy to przez przeciwciala, czy tez przez T cells). Mam racje, czy pisze jakies bzdury? Im bardziej wglebiam sie w ten system immunologiczny, tym mam wrazenie, ze mniej wiem.

pzdr zalek

Re: antygeny | Radosław Rossa, 03-02-2006, 09:31

Takie proste (chyba) pytanie. Do chwil kilka temu, myslalem ze slowem antygeny okresla sie jedynie obce mikroby w naszym organizmie. Wlasnie zerknalem na transfuzje krwii i moja teoria legla w gruzach, bo wynika na to, ze slowem antygen okresla sie 'receptory' (czy jak je tam fachowo nazwac) na powierzchni komorek, ktore moga, ale nie musz wywola reakcji immunologicznej (czy to przez przeciwciala, czy tez przez T cells). Mam racje, czy pisze jakies bzdury? Im bardziej wglebiam sie w ten system immunologiczny, tym mam wrazenie, ze mniej wiem.
Antygen jest pojęciem nieco szerszym i nie dotyczy tylko cząsteczek znajdujących się na powierzchni komórek. (Pełnowartościowym) antygenem można nazwać w zasadzie wszystko, co jest zdolne do zapoczątkowania odpowiedzi immunologicznej (są to oczywiście najczęściej białka), bądź bierze udział w rozpoznaniu tego co swoje i tego co obce.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak wzmocnić system immunologiczny w 30 dni Jak wzmocnić system immunologiczny w 30 dni

Choroby auto immunologiczne u dzieci Choroby auto immunologiczne u dzieci

Żywienie a uroda Żywienie a uroda

Jak pomagać dziecku w życiowych rozstaniach Jak pomagać dziecku w życiowych rozstaniach

Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego. Polsko-angielski, angielsko-polski Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego. Polsko-angielski, angielsko-polski