Powiązane leki
(opisy)

Humulin M3 (30 (70))

Humalog Mix (Insulin lispro)

Humalog (Insulin lispro)

Humulin N (Isophanum insulinum)

Humulin R (Insulinum humanum)

Nedal (Nebivololum)

Tolura (Telmisartanum)

Lacipil (Lacidipinum)

Volibris (Ambrisentan)

Micardis (Telmisartanum)

Tagi

rteciowy prawidlowy glowa schody puls cisnienie nadcisnienie wizyta zaczac pomiar

Fora dyskusyjne

Nadcisnienie? (1)

Niskie ciśnienie, wysoki puls. (1)

Leki na nadciśnienie. (21)

Leczone nadciśnienie a pogorszenie objawów (0)

Lęk przed pomiarem ciśnienia (5)

Nadciśnienie u młodzieńca ? (1)

Nadciśnienie, i czy możę nerwica? (2)

Nadciśnienie i problemy z sercem (3)

Interpretacja wynikow... (1)

Wysoki puls u 18-latka (1)

Zaburzenia rytmu serca (9)

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy (2)

Kiedy mierzyć cisnienie i puls? (3)

Cisnienie (3)

Niskie ciśnienie rozkurczowe. Co mi może być? (6)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jakie prawidłowe ciśnienie?

Jakie prawidłowe ciśnienie?

Iwona, 03-02-2006, 11:53

Witam! Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie krwi dla mężczyzny w wieku 47 lat? Jest to dla mnie b. ważne. Chcę przekonać mężą do wizyty u lekarza. On twierdzi, że nic mu nie jest i po weekendzie na pewno mu przejdzie... Do tej pory częste bóle głowy spowodowane stresem i "kupą" (sorry za kolokwializm) roboty mąż uparcie zwalczał ibupromem, ale jak mu odcięłam do niego dostęp i kazałam zmierzyć ciśnienie, to wczoraj, przy kolejnym "okropnym bólu głowy od rana" okazało się, że nasz domowy automatyczny miernik ciśnienia wykazał 168/87 i puls coś ok 80 (tego dokładnie nie zapisałm), a przy ponownym zmierzeniu za parę minut 145/86. Jak na moje oko to chyba za dużo, ale nie jestem dokładnie zorientowana. Proszę o informacje.

Zaniepokojona żona Iwona

Re: Jakie prawidłowe ciśnienie? | Emi, 03-02-2006, 13:11

Iwona napisał(a):
Witam! Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie krwi dla mężczyzny w wieku 47 lat? Jest to dla mnie b. ważne. Chcę przekonać mężą do wizyty u lekarza. On twierdzi, że nic mu nie jest i po weekendzie na pewno mu przejdzie... Do tej pory częste bóle głowy spowodowane stresem i "kupą" (sorry za kolokwializm) roboty mąż uparcie zwalczał ibupromem, ale jak mu odcięłam do niego dostęp i kazałam zmierzyć ciśnienie, to wczoraj, przy kolejnym "okropnym bólu głowy od rana" okazało się, że nasz domowy automatyczny miernik ciśnienia wykazał 168/87 i puls coś ok 80 (tego dokładnie nie zapisałm), a przy ponownym zmierzeniu za parę minut 145/86. Jak na moje oko to chyba za dużo, ale nie jestem dokładnie zorientowana. Proszę o informacje.

Zaniepokojona żona Iwona
prawidłowe 120-130/80-84

piszesz o dwóch pomiarach pod rząd, zacznijcie mierzyć cisnienie _codziennie_, o stałych porach, na spokojnie (nie po tym jak np wbiegł po schodach, i raczej nie od razu po posiłkach)

jeżeli pomiary bedą wynosić 140/90 i więcej, to już jest nadcisnienie (nawet jeżeli tylko jedna z tych wartosci jest przekroczona)

puls 60-80

E_m_i_

"Ptak, który pragnie wzbić się ponad niziny tradycji i przesądów musi mieć mocne skrzydła. Żałosny to widok, gdy wyczerpane i okaleczone pisklę wraca na ziemię." K. Chopin "Przebudzenie"

Re: Jakie prawidłowe ciśnienie? | Emi, 03-02-2006, 13:12

Iwona napisał(a):
PS sprawdzie też aparat, najlepiej w przychodni, porównajcie go z rtęciowym

E_m_i_

"Ptak, który pragnie wzbić się ponad niziny tradycji i przesądów musi mieć mocne skrzydła. Żałosny to widok, gdy wyczerpane i okaleczone pisklę wraca na ziemię." K. Chopin "Przebudzenie"

Re: Jakie prawidłowe ciśnienie? | Iwona, 03-02-2006, 13:16

Użytkownik "Emi" napisał w wiadomości news:drva8d$aqe$1 [at] news.onet.pl...
Iwona napisał(a):
lat?
do
oko
prawidłowe 120-130/80-84

piszesz o dwóch pomiarach pod rząd, zacznijcie mierzyć cisnienie _codziennie_, o stałych porach, na spokojnie (nie po tym jak np wbiegł po schodach, i raczej nie od razu po posiłkach)

jeżeli pomiary bedą wynosić 140/90 i więcej, to już jest nadcisnienie (nawet jeżeli tylko jedna z tych wartosci jest przekroczona)

puls 60-80

Serdecznie dziękuję.
Pomiar miał miejsce faktycznie po obiedzie, a co do schodów to niestety mamy windę..., więc podejrzenie nadciśnienia jednak jest... Zacznę mocniej naciskać na wizytę u lekarza. Pozdrawiam Iwona
E_m_i_

Re: Jakie prawidłowe ciśnienie? | Iwona, 03-02-2006, 13:20

Użytkownik "Emi" napisał w wiadomości news:drvaat$aqe$2 [at] news.onet.pl...
Iwona napisał(a):
lat?
do
oko
PS sprawdzie też aparat, najlepiej w przychodni, porównajcie go z
rtęciowym
Narazie sprawdzałam go na zasadzie pomiaru swojego ciśnienia i moje się zgadzało z tym co wychodziło u lekarza, ale faktycznie to tylko elektroniczny gadżet a nie ucho lekarza i mogą być pewne niedokładności.
E_m_i_

Re: Jakie prawidłowe ciśnienie? | Sławek SWP, 03-02-2006, 13:28

W: news:drvafr$f8n$1 [at] atlantis.news.tpi.pl Od: Iwona Było:
Pomiar miał miejsce faktycznie po obiedzie, a co do schodów to niestety mamy windę..., więc podejrzenie nadciśnienia jednak jest... Zacznę mocniej naciskać na wizytę u lekarza. Pozdrawiam Iwona
A na razie, niech twój mąż codziennie mierzy ciśnienie o tej samej godzinie, rano i wieczorem. Wizyta u lekarza z historią pomiarów będzie bardziej produktywna...

Ja też nie miałem czasu się leczyć, wylądowałem w szpitalu a tam mnie przetrzymali dłuższy czas. Słowo honoru bardziej opłaca się pójść na wizytę do lekarza niż w najlepszym okresie zarobkowym być wyłączonym na 3 miesiące!

Sławek SWP - Przy odpowiedzi na priv usuń 2 nadwyżki Ekspert to człowiek, który przestał myśleć - on wie :-)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta

Migrena Migrena

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży