Powiązane leki
(opisy)

L.114

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Pentazocinum (Pentazocinum)

Sal Carolinum Factitium effervescens

Hepar compositum N

Sal Vichy Factitium

Litocid (Kalii citras)

Citrolyt (Acidum citricum, Kali nitras, Natrii citras)

Tagi

zapalic kamica pecherzyk kamien trzustka wodniak kamyczek grozic zolciowy woreczek

Fora dyskusyjne

kamica przewodowa. amylaza i kłopot z sercem (0)

Czy wyciąć woreczek żółciowy? (5)

Ból pod prawym żebrem (1)

Dyskineza pecherzyka zolciowego (1)

kamica żółciowa i reszta (2)

kamica żółciowa (0)

Ból pod prawym żebrem (1)

gronkowiec (0)

Torbiel i zwłóknienia nerek (0)

kamienie woreczka żółciowego (0)

Powiększona śledziona (0)

Powiększona śledziona (0)

Depakine Chrono (1)

ból po lewej stronie (2)

Bóle w klatce piersiowej (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » co mi grozi? Kamien w woreczku i wodniak

co mi grozi? Kamien w woreczku i wodniak

maxima, 04-02-2006, 06:22

Chcialabym uprzejmie zapytac Lekarzy co mi grozi jesli nie pojde na operacje zaraz a ja troche odwloke np o rok. Mam kamien w woreczku zolciowym /jeden/ wielkosci 1,8 i wodniak. Dolegliwosci prawie nie mam. Czy moge tak przechodzic, az bedzie mnie cos bolalo? Dostalam swietna prace po dlugim oczekiwaniu i nie chcialabym jej stracic zaczynajac te prace od operacji. Bardzo prosze o porade.

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: co mi grozi? Kamien w woreczku i wodniak | pestifer, 04-02-2006, 12:26

Użytkownik " maxima" napisał w wiadomości news:ds1dna$3pq$1 [at] inews.gazeta.pl...
Chcialabym uprzejmie zapytac Lekarzy co mi grozi jesli nie pojde na operacje zaraz a ja troche odwloke np o rok. Mam kamien w woreczku zolciowym /jeden/ wielkosci 1,8 i wodniak. Dolegliwosci prawie nie mam. Czy moge tak przechodzic, az bedzie mnie cos bolalo? Dostalam swietna prace po dlugim oczekiwaniu i nie chcialabym jej stracic zaczynajac te prace od operacji.
nie polecalbym odwlekac. z wodniaka zrobi sie ropniak i moze przetokowac lub perforowac

Re: co mi grozi? Kamien w woreczku i wodniak | warp9, 05-02-2006, 13:52

maxima napisał(a):
Chcialabym uprzejmie zapytac Lekarzy co mi grozi jesli nie pojde na operacje zaraz a ja troche odwloke np o rok. Mam kamien w woreczku zolciowym /jeden/ wielkosci 1,8 i wodniak. Dolegliwosci prawie nie mam. Czy moge tak przechodzic, az bedzie mnie cos bolalo? Dostalam swietna prace po dlugim oczekiwaniu i nie chcialabym jej stracic zaczynajac te prace od operacji. Bardzo prosze o porade.

Grozi - najczesciej wyglada to tak: kolka watrobowa (czyli objawy zwiazane z utrudnieniem odplywu zolci) -> zapalenie pecherzyka zolciowego (+ ew. drog zolciowych) -> zapalenie trzustki. A to juz moze skonczyc sie kalectwem lub smiercia. Oczywiscie mozna miec kamice pecherzyka i zyc latami bez problemow i objawow. Ale moze byc i tak, ze pierwszym objawem moze byc zapalenie trzustki z powiklaniami.. Opinie wsrod chirurgow sa nadal rozne co do bezobjawowej kamicy. Ja widzialem paru mlodych pacjentow, ktorzy ladowali na OIOM-ach po kilku laparotomiach z powodu martwiczego zapalenia trzustki. Przyczyna? - ot kamyczek. Zdrowie wazniejsze niz praca - szczep sie, umawiaj na planowy zabieg.

Re: co mi grozi? Kamien w woreczku i wodniak | pestifer, 05-02-2006, 15:48

Użytkownik "warp9" napisał w wiadomości news:43e5d8d4$1 [at] news.home.net.pl...
maxima napisał(a): Grozi - najczesciej wyglada to tak: kolka watrobowa (czyli objawy zwiazane z utrudnieniem odplywu zolci) -zapalenie pecherzyka zolciowego (+ ew. drog zolciowych) -zapalenie trzustki. A to juz moze skonczyc sie kalectwem lub smiercia. Oczywiscie mozna miec kamice pecherzyka i zyc latami bez problemow i objawow. Ale moze byc i tak, ze pierwszym objawem moze byc zapalenie trzustki z powiklaniami.. Opinie wsrod chirurgow sa nadal rozne co do bezobjawowej kamicy. Ja widzialem paru mlodych pacjentow, ktorzy ladowali na OIOM-ach po kilku laparotomiach z powodu martwiczego zapalenia trzustki. Przyczyna? - ot kamyczek.
a doczytales,ze opisany jest wodniak? nie wydaje ci sie,ze to troche inna choroba niz "kamyczek"?

Re: co mi grozi? Kamien w woreczku i wodniak | warp9, 06-02-2006, 01:56

pestifer napisał(a):

a doczytales,ze opisany jest wodniak? nie wydaje ci sie,ze to troche inna choroba niz "kamyczek"?

Widze, ze totalnie nie zalapales ironii... Wodniak jest stanem powiekszenia pecherzyka (>6x12 cm u "standardowego pacjenta), przyczyn moga byc rozne, nie tylko zlog w szyi pecherzyka. Poza tym wydzwiek mojego postu jest chyba oczywisty - kamice pecherzyka trzeba operowac...

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Kamica żółciowa Kamica żółciowa

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

Gastroenterologia praktyczna Gastroenterologia praktyczna

Samoleczenie metodą BTL. Biotermiczna metoda leczenia kamieniami Lecha Tkaczyka Samoleczenie metodą BTL. Biotermiczna metoda leczenia kamieniami Lecha Tkaczyka

Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych