Powiązane leki
(opisy)

Nyolol (Timololi maleas)

Oftensin (Timololi maleas)

Fotil (Pilocarpini hydrochloridum, Timololum)

Fotil Forte (Pilocarpini hydrochloridum, Timololum)

Sensilab Mocne Serce

Doppelherz Aktiv Mocny wzrok

Naturapia Mocne Żyły (tabletki)

Doppelherz Aktiv Mocne kości

Rutimal C junior mocne kości

Visudyne (Verteporfinum)

Tagi

mocny cisnienie widz okulista troszke blysk rozblysk lukejet atlantis mierzyc

Fora dyskusyjne

Ciemne "muszki" przed oczami (4)

pulsujące oko (1)

Widzę rozbłysk wokół źródła światła (1)

SOCZEWKI (2)

słabiej widzę na prawe oko (1)

Błyski, mroczki,zygzaki (1)

PROBLEMY ZE wzrokiem (1)

Wada wzroku + ból oczu + ból głowy + pieczenie (20)

Trace wzrok przez migrene (1)

Męty (1)

błyski w oku (0)

Problem z oczami (1)

Błyski w lewym oku (3)

ból oczu przy zasypianiu. dlaczego? (1)

Nadciśnienie przewlekłe (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » błyski przed oczami

błyski przed oczami

lukejet, 04-02-2006, 16:57

Witam serdecznie

Troszkę o mnie, męzczyzna, wiek 25 lat, szczupła sylwetka, ogólnie zdrowy tryb życia, bez nałogów. Mój problem objawia się nieustającymi błyskami w oczach (tak jakbyście widzieli sztuczne ognie - barwy bialej) mam ten problem już od ok 10 lat okuliści nie wiedzą co to jest i nie potrafią pomóc. Podczas nagłego ruchu czy troszkę większego wysiłku fizycznego byłyski nasilają się, czasami stają się tak intensywne, że nic oprócz ich nie widzę (trwa to 3-5 sekund). Rezonans magnetyczny niczego złego nie wykazał, ciśnienie krwi w normie. Czy ktoś z was ma podobny problem, czy wiecie jak można sie z tym uporać.

Pozdrawiam i życze dużo zdrowia, Łukasz..

Re: błyski przed oczami | AB, 04-02-2006, 20:08

Użytkownik "lukejet" napisał w wiadomoci news:ds2fe7$pnl$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Witam serdecznie

Troszkę o mnie, męzczyzna, wiek 25 lat, szczupła sylwetka, ogólnie zdrowy tryb życia, bez nałogów. Mój problem objawia się nieustającymi błyskami w oczach (tak jakbyście widzieli sztuczne ognie - barwy bialej) mam ten problem już od ok 10 lat okuliści nie wiedzą co to jest i nie potrafią pomóc. Podczas nagłego ruchu czy troszkę większego wysiłku fizycznego byłyski nasilają się, czasami stają się tak intensywne, że nic oprócz ich nie widzę (trwa to 3-5 sekund). Rezonans magnetyczny niczego złego nie wykazał, ciśnienie krwi w normie. Czy ktoś z was ma podobny problem, czy wiecie jak można sie z tym uporać.

Pozdrawiam i życze dużo zdrowia, Łukasz..
od kilku lat mam to samo, ale tylko po przebudzeniu, podczas mocnego zamykania powiek i naciskania palcami na gałkę oczn widzę jasne rozbłyski, taka pajęczynka ogólnie przez ostatnie kilka lat doć mocno pogorszyłmi sie wzrok kiedy +0,5 teraz +2

ale to chyba przez cinienie (100/150) i przez wiek

pzdr

__ ab

Re: błyski przed oczami | Sławek SWP, 05-02-2006, 00:38

W: news:ds2fe7$pnl$1 [at] atlantis.news.tpi.pl Od: lukejet Było:
Witam serdecznie Troszkę o mnie, męzczyzna, wiek 25 lat, szczupła sylwetka, ... sie z tym uporać. Pozdrawiam i życze dużo zdrowia, Łukasz..
Miałem takie objawy na przestrzeni roku przed rozpoczęciem (przymusowym) leczenia na nadciśnienie... W moim przypadku pomógł atenolol. Czy te objawy nasilają się po kawie, mocnej herbacie, pikantnych potrawach? Czy miałeś badane dno oka? Czy masz czasami efekt "rybiego oka"? Obraz "na wprost" normalny a na brzegach powiększony? Skąd wiesz, że ciśnienie w normie? Mierzyłeś powiedzmy przez dwa tygodnie dwa razy dziennie?

Sławek SWP - Przy odpowiedzi na priv usuń 2 nadwyżki Ekspert to człowiek, który przestał myśleć - on wie :-)

Re: błyski przed oczami | lukejet, 06-02-2006, 16:30

Od: lukejet Było:

Miałem takie objawy na przestrzeni roku przed rozpoczęciem (przymusowym) leczenia na nadciśnienie... W moim przypadku pomógł atenolol. Czy te objawy nasilają się po kawie, mocnej herbacie, pikantnych potrawach?
Nie nic takiego nie zaobserwowałem, nawet bardzo lubię mocną herbatę oraz pikantne potrawy.

Czy miałeś badane dno oka?
Tak, podobno mam osłabioną tarczę nerwu wzrokowego, ale okuliści nie wiedzą od czego to jest.

Czy masz czasami efekt "rybiego oka"? Obraz "na wprost" normalny a na brzegach powiększony?
Nie, nie mam takiego efektu.

Skąd wiesz, że ciśnienie w normie? Mierzyłeś powiedzmy przez dwa tygodnie dwa razy dziennie?
Tak często to nie mierzyłem, ale zawsze kiedy mierzę (tzn. dwa razy na rok) jest wporządku.

Re: błyski przed oczami | Sławek SWP, 07-02-2006, 01:14

W: news:ds7j2h$1tj$1 [at] atlantis.news.tpi.pl Od: lukejet Było:
Nie nic takiego nie zaobserwowałem, nawet bardzo lubię mocną herbatę oraz pikantne potrawy.
Odstaw przyjemności i sprawdź, efekty powinny być widoczne po tygodniu abstynencji, jeśli nie to smacznego...

Tak, podobno mam osłabioną tarczę nerwu wzrokowego, ale okuliści nie wiedzą od czego to jest.
A mogą leczyć skutek? Może jakieś witaminki A+D przez pół roku(?) Czy co tam innego. Może stosujesz wysoce niewłaściwą dietę? Kiedy ostatnio jadłeś zwykłe masło?

... Tak często to nie mierzyłem, ale zawsze kiedy mierzę (tzn. dwa razy na rok) jest wporządku.
No to dla uspokojenia sumienia pożycz ciśnieniomierz i się pomierz przez dłuższy czas, może test wysiłkowy coś pokaże, no i dosyć istotne oprócz ciśnienia jest tętno!

Te rozbłyski mogą powstawać w różnych miejscach, od "oka" aż do mózgu. Ja bym poszukał wspólnie z "pierwszym kontaktem". W końcu to twoje zdrowie i chyba jesteś zainteresowany... Neurolog oczywiście już cię oglądał(?)

Możesz "wywoływać" te rozbłyski? Jeśli tak to czy mówiłeś o tym lekarzowi? Dobrze by było zrobić badania dokładnie w takim momencie.

A jak nic nie znajdziesz to nie odpuszczaj tylko monitoruj, kiedyś wylezie przyczyna, życzę ci żeby to było coś błachego.

Sławek SWP - Przy odpowiedzi na priv usuń 2 nadwyżki Ekspert to człowiek, który przestał myśleć - on wie :-)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Rak piersi Rak piersi

Oznaki życia. Przypadki z Intensywnej Terapii Oznaki życia. Przypadki z Intensywnej Terapii

Widzę bez okularów wyd. 3 Widzę bez okularów wyd. 3

Widzę bez okularów Widzę bez okularów

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia