Tagi

czytac samochod stracic blednik przytomnosc badac greg lokomocyjny wstrzasnac brzmiec

Fora dyskusyjne

Wstrząśnienie mózgu (1)

Zaburzenia błędnika (6)

Choroba błędnika? (1)

KONSEKWENCJE SILNEGO WSTRZĄŚNIENIA MÓZGU (0)

utrata przytomności (2)

Nudności (5)

Choroba lokomocyjna (1)

Silne reakcje na stres (2)

Choroba lokomocyjna i 17 lat? (2)

Problem z chorobą lokomocyjną :(( (0)

Problem z chorobą lokomocyjną :(( (0)

Czy to moze byc zapalenie blednika? (1)

duszenie (1)

Utrata przytomności i biegunka (1)

Stymulator - czy można go usunąć? (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » wstrzasnienie mozgu - choroba lokomocyjna

wstrzasnienie mozgu - choroba lokomocyjna

greg , 05-02-2006, 13:13

Witam,

jakis miesiac temu mialem wstrzas mozgu bylem u neurologa ale nie zalecil przeswietlenia ani innych badan (jedynie standardowe pukanie kolan i dotykanie nosa) jednak wczoraj jadac w autobusie tylem do kierunku jazdy jak i pozniej jadac samochodem na tylnym siedzeniu czytajac gazete mialem dosc mocne objawy choroby lokomocyjnej nigdy wczesniej nie mialem najmniejszych problemow z tym zwiazanych mimo czytania itp itd czy moze to miec jakies zwiazek ze wstrzasnieniem? czy to normalne? za odpowiedz z gory dzieki Grzegorz

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: wstrzasnienie mozgu - choroba lokomocyjna | Marek Bieniek, 05-02-2006, 22:51

On Sun, 5 Feb 2006 12:13:09 +0000 (UTC), greg wrote:

jakis miesiac temu mialem wstrzas mozgu
Znaczy co tak naprawdę miałeś? Od kiedy dowiedziałem się, ze do 20% pacjentów pod pojęciem "zaparcie" rozumie biegunkę, wole trzy razy spytać co pacjent ma na myśli.

bylem u neurologa ale nie zalecil przeswietlenia ani innych badan (jedynie standardowe pukanie kolan i dotykanie nosa)
Bo na tym polega badanie neurologiczne:) A jeśli nie było wskazań do diagnostyki, to jej nie zlecił. A czy były - wie on, bo on badał.

jednak wczoraj jadac w autobusie tylem do kierunku jazdy jak i pozniej jadac samochodem na tylnym siedzeniu czytajac gazete mialem dosc mocne objawy choroby lokomocyjnej nigdy wczesniej nie mialem najmniejszych problemow z tym zwiazanych mimo czytania itp itd czy moze to miec jakies zwiazek ze wstrzasnieniem?
Może. Tyle że raczej wstrząśnieniem blędnika.

czy to normalne?
Zależy co rozumieć przez "normalne":)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: wstrzasnienie mozgu - choroba lokomocyjna | greg , 06-02-2006, 14:35

Marek Bieniek napisał(a):

On Sun, 5 Feb 2006 12:13:09 +0000 (UTC), greg wrote:

Znaczy co tak naprawdę miałeś? Od kiedy dowiedziałem się, ze do 20% pacjentów pod pojęciem "zaparcie" rozumie biegunkę, wole trzy razy spytać co pacjent ma na myśli.
lekarz stwierdzil iz to wstrzasnienie mozgu wiec na tym sie opieram

jadac
Może. Tyle że raczej wstrząśnieniem blędnika.
ok ale co z tego dla mnie wynika?:) zostal mi tydzien?:) a powaznie to przejdzie czy to sie leczy? powinienem cos z tym zrobic?

pozdrawiam Grzegorz

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: wstrzasnienie mozgu - choroba lokomocyjna | gkaszcz, 06-02-2006, 18:50

"greg " wrote in message news:ds7fr9$hkc$1 [at] inews.gazeta.pl...
Marek Bieniek napisał(a):

ok ale co z tego dla mnie wynika?:) zostal mi tydzien?:) a powaznie to przejdzie czy to sie leczy? powinienem cos z tym zrobic?

Nigdy nie mialem wstrzasnienia mozgu, ale zawsze jak jade samochodem i czytam gazete to mam objawy choroby lokomocyjnej.

Nic z tego nie wynika Leczy sie aviomarinem

Mozna tez nie czytac tylko wygladac przez okno i jest troche lepiej zwykle. Raczej sie nie przejmuj

pozdro

gka

Re: wstrzasnienie mozgu - choroba lokomocyjna | Marek Bieniek, 07-02-2006, 15:50

On Mon, 6 Feb 2006 12:35:53 +0000 (UTC), greg wrote:

lekarz stwierdzil iz to wstrzasnienie mozgu wiec na tym sie opieram
Lekarz celem stwierdzenia, czy pacjent miał wstrząśnienie mózgu czy nie zadaje jedno pytanie, na które odpowiedź może brzmieć "tak", "nie" lub "nie wiem". Brzmi ono: "Czy stracił pan/i przytomność?" Jeśli pacjent stracił przytomność w czasie urazu, to miał wstrząśnienie mózgu. Jeśli nie - nie miał. Ot, cała magia.

ok ale co z tego dla mnie wynika?:) [...]
Nic konkretnego. Zasadniczo objawy powinny się same wycofać.

a powaznie to przejdzie czy to sie leczy?
Nie bardzo. Błędnik musi się z powrotem "odnaleźć", a leki zmniejszające jego pobudliwość raczej mu w tym nie pomogą. IMHO.

powinienem cos z tym zrobic?
Czekać:)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Zadziwiające jest, że mało dokształcający sie lekarz może praktykować medycynę, nie dziwi jednak, że robi to źle /Sir William Osler/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wyjść z mroku. Co robić, gdy życie straciło sens? Wyjść z mroku. Co robić, gdy życie straciło sens?

Stres to brzmi groźnie Stres to brzmi groźnie

Zdrowie Twojego dziecka Zdrowie Twojego dziecka

Czytanie z ręki Czytanie z ręki

Ból - diagnostyka, leczenie i prewencja Ból - diagnostyka, leczenie i prewencja