Powiązane leki
(opisy)

Captafer

Apifer

Feroplex (Ferri proteinatosuccinas)

Tardyferon (Ferrosi sulfas)

Hemofer (Ferrosi chloridum)

Ferrodyn E, C, A

Żelazo Plus (tabletki)

Żelazo+Witamina B i C Longvit

Żelazo Plus (tonik)

Ferrum Lek (iniekcje) (Ferri hydroxidum polymaltosum)

Tagi

lekarstwo jajnik godzina anemia szpinak burak peknac czuc zelazo ostry

Fora dyskusyjne

zachowanie jelit po zjedzeniu buraków (1)

czy to moze powodowac anemie? (6)

Anemia (2)

Ciemny stolec od niedawna przy IBS (5)

Sine stopy (4)

niedokrwistość (3)

Niska morfologia w ciąży. (5)

Lekopenia, anemia, o dużo za dużo żelaza, węzły chłonne (0)

Wyniki krwi (7)

czy to niedoczynność tarczycy ? (0)

Morfologia + Ferrytyna i B12 (6)

byla anemia a teraz (0)

ostre zapalenie otrzewnej, perforacja wrzodu (10)

Ból jajnika (2)

czy w anemii mozna jesc slodycze (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » pęknięcie jajnika - ostra anemia - pomocy

pęknięcie jajnika - ostra anemia - pomocy

M., 05-02-2006, 13:46

2 dni temu wyszłam ze szpitala po operacji pęknięcia janika i płukania wszystkiego z krwi. Mam ostrą anemię i czuję się zle. Do szpitala jechałam z hemoglobiną 2, dostałam po operacji 2 jednostki krwi, i 10 kroplowek. Obecnie biorę, Sorbifer Durules 2 x 1, Metronidazol 2 x 1 , oraz amoksiklaw 3x 1. Morfologia jest bardzo zła. Proszę o porade co oprocz tych lekarstw i "czerwonego miesa" moge brac aby poprawic wyniki. Sama juz nie wiem, sok z burakow?. Czuje sie slabo a do jedzenia musze sie zmuszac. Moze sa jakies inne lepsze lekarstwa?. Z gory dziekuje.

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: pęknięcie jajnika - ostra anemia | Piotr, 05-02-2006, 16:15

Straciłaś dużo krwi. Jej odbudowa zajmie trochę czasu i nie ma innego wyjścia, niż czekać (biorąc leki).

Teraz nie możesz zrobić nic lepszego, niż spokojnie siedzieć w domu, brać przepisane leki (nie ma raczej potrzeby nic dodawać) i zauważać, jak Twój organizm stopniowo odzyskuje siły (a z nimi apetyt). Nie wiem jak z samopoczuciem, ale jeśli chodzi o wyniki, na których tak Ci zależy, to sok z buraków raczej nie będzie miał na nie większego wpływu.

Z tolerowaniem preparatów żelaza bywa różnie, dlatego zaleca się różne schematy przyjmowania leku. Jeśli to tylko możliwe, należy tabletki brać na czczo, 2 godziny po poprzednim posiłku i jednocześnie 2 godziny przed następnym. W takich warunkach żelazo wchłania się najlepiej, choć ma najwięcej działań niepożądanych.

Pozdrawiam Piotr

Re: pęknięcie jajnika - ostra anemia | mufaska, 05-02-2006, 18:41

skoro potrzebne duże ilości żelaza to może lepiej zjeść michę szpinaku?:) lub innych warzyw bogatych w żelazo pychota!

Re: pęknięcie jajnika - ostra anemia | dogma, 05-02-2006, 18:44

mufaska napisał(a):
skoro potrzebne duże ilości żelaza to może lepiej zjeść michę szpinaku?:) lub innych warzyw bogatych w żelazo pychota!
z tym szpinakiem to nie do konca prawda... zjedzenie 100g szpinaku pokrywa dzienne zapotrzebowanie na zelazo w zaledwie 1%... jasne, ze trzeba wzbogacic diete, ale jak sa znaczne braki samo jedzenie nie wystarczy... Dogma

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych

Homeopatia Homeopatia

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia

Kobiety po czterdziestce Kobiety po czterdziestce

Sokoterapia, medytacja, dieta Sokoterapia, medytacja, dieta