Powiązane leki
(opisy)

Visudyne (Verteporfinum)

Artelac UNO CL

Hyabak

Visioptic

Dexafree (Dexamethasoni natrii phosphas)

Hyal Drop Multi

Sicca UD

Olopeg (Macrogolum)

Octenisept

Atossa (Ondansetronum)

Tagi

laska soczewka okular lasik operacja laserowy korekcja wrazic wzrok wada

Fora dyskusyjne

zobacz laserowa korekcja wzroku (1)

zobacz laserowa operacja wzroku (10)

zobacz Wada +3.0Prawe +2.5Lewe? (1)

zobacz Laserowa Korekcja Oczu (10)

zobacz Laserowa korekcja wady wzroku (0)

zobacz Laserowa korekcja wad wzroku (0)

zobacz Krótkowzroczność (12)

zobacz Soczewki a okulary (1)

zobacz laserowa operacja wzroku (1)

zobacz pogarszajacy sie wzrok-krótkowzrocznosc (2)

zobacz soczewki po laserowej korekcji wzroku (1)

zobacz Laserowa korekcja wzroku (10)

zobacz Laserowa korekcja wzroku - podobne wyniki badań przed i po. (0)

zobacz Laserowa korekcja wady wzroku (1)

zobacz Operacja w ciąży (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku

Karola, 05-02-2006, 22:11

Jestem juz zdesperowana. Mam wade -9 dioptrii i jestem juz zdecydowana na operacje. Tylko prposze poradzcie gdzie najlepiej ja wykonac, czy operacja jest refundowana. Czy znacie jakies powiklania takiej operacji?

Karolina

Re: Laserowa korekcja wzroku | arek, 06-02-2006, 00:17

Jestem juz zdesperowana. Mam wade -9 dioptrii i jestem juz zdecydowana na operacje. Tylko prposze poradzcie gdzie najlepiej ja wykonac, czy operacja jest refundowana. Czy znacie jakies powiklania takiej operacji?

Karolina
ja jestem juz 1,5roku po laserowej korekcji wroku,teraaz wzrok mam idealny lepiej widze niz wczesniej w okularach,bardzo polecam katowice,w katowicach sobie zrob ceny konkurencyjne pozdr

Re: Laserowa korekcja wzroku; LASEK/LASIK | Daniel Dusinski, 06-02-2006, 01:45

Pytanie mam podobne do zadanego przez Pania Karoline, wiec dolacze sie do watku.

Jestem z Lodzi, wiec najchetniej operacje wykonal bym tutaj. Znalazlem dwa szpitale: (1) www.medeor.pl/ (2) www.wyrzykowski.pl/

Czy ktokolwiek z grupowiczow mial cos do czynienia z podanymi gabinetami? Ewentualnie chetnie poznal bym Wasze opinie o szpitalach w Warszawie - w koncu to niedaleko (np. www.mavit.com.pl).

Niestety mam pewne watpliwosci w stosunku do obydwu szpitali z Lodzi. W przypadku (1) na ich stronie zdecydowanie doradzaja metode LASEK, co troche mnie dziwi - z tego co sie naczytalem w innych miejscach, metoda LASIK jest korzystniejsza dla pacjenta (*1), ale wymaga wiekszych umiejetnosci operatora; To daje wrazenie, jakby w tym szpitalu mieli watpliwosci co do swoich umiejetnosci... Co do (2) to sprawiaja wrazenie malego gabinetu - nie wiem czy powinienem sie tego obawiac... Prosze o rady.

PS. Czy ktos z grupowiczow zna adres strony, z rzetelnym i mozliwie wyczerpujacym porownaniem metod LASEK i LASIK ?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi, Daniel

(*1) Ogolne wrazenie odniesione po lekturze informacji na stronach www.eyelaser.pl/index_lkw.htm oraz www.mavit.com.pl/index.php?strona=nzp#1;

Re: Laserowa korekcja wzroku | gburek, 06-02-2006, 11:23

powikłaniem jest zawsze bliznowacenie rogówki podczas gojenia zdarza sie to rzadko ale jednak - ostatnio słyszałem o pacjentce której wzrok skorygowano do zera ale z powodu blizn w rogówce widziała świat jak przez zachuchana szybe niestety - to jest raczej nie do skorygowania

z tego co mi wiadomo operacje nie sa refundowane

dobry osrodek wykonujacy takie operaje od lat miesci sie we Wroclawiu na Piwnej moge ich polecic opierajac sie na doswiadczeniach zajomych

poniewaz sam jestem lekarzem i wzrok mam niestety nieostry :), podczas ostatniej wizyty u okulisty zapytalem o korekcje chirurgiczna odpowiedz byla jednoznaczna - nie robic! do czasu gdy nie bedzie wyjscia

Dominik

Re: Laserowa korekcja wzroku | RobertSA, 06-02-2006, 17:43

On Sun, 05 Feb 2006 20:11:55 +0100, Karola wrote:

Jestem juz zdesperowana. Mam wade -9 dioptrii i jestem juz zdecydowana na operacje.
Podstawowym przeciwwskazaniem jest postepujaca wada! Wada musi być ustawilizowana od 2 lat. Wnosze z innego Twojego watku, ze tak nie jest, a wiec na razie nic z tego.

Tylko prposze poradzcie gdzie najlepiej ja wykonac, czy operacja jest refundowana. Czy znacie jakies powiklania takiej operacji?
Tak, mozliwych powiklan jest duzo, te powazniejsze na szczescie rzadkie, choc trzeba sie liczyc z tym, ze "nam" sie moga przytrafic. Ja akurat mialem jedno z najrzadszych i najgrozniejszych. Ryzyko jest wieksze przy wiekszym zakresie korekcji, bo wieksza inwazyjnosc.

Poczytaj sobie - jest mnostwo literatury w sieci, dopoki Ci sie wada nie ustabilizuje. Masz czas, dobrze sie zastanów i zbierz duzo informacji, abys podjela swiadoma decyzje.

Robert

Re: Laserowa korekcja wzroku; LASEK/LASIK | RobertSA, 06-02-2006, 18:44

On Sun, 05 Feb 2006 23:45:50 +0100, Daniel Dusinski wrote:

watpliwosci co do swoich umiejetnosci... Co do (2) to sprawiaja wrazenie malego gabinetu - nie wiem czy powinienem sie tego obawiac... Prosze o rady.
Niekoniecznie powinienes sie tego obawiac. Znam osobiscie dr. Wyrzykowskiego. Robil mi jako konsultant zewnetrzny podnoszenie platka i czyszczenie interfejsu po LASIKU (mialem komplikacje). Wydaje mi sie byc sprawnym operatorem, sprawia wrazenie fachowca wysokiej klasy.

Co do LASIK-LASEK, to nie jest tak, ze LASIK jest korzystniejszy, to zalezy od przypadku (kazda ma swoje p-wskazania).

Robert

Re: Laserowa korekcja wzroku | RobertSA, 06-02-2006, 18:46

On Mon, 06 Feb 2006 09:23:59 +0100, gburek wrote:

poniewaz sam jestem lekarzem i wzrok mam niestety nieostry :), podczas ostatniej wizyty u okulisty zapytalem o korekcje chirurgiczna odpowiedz byla jednoznaczna - nie robic! do czasu gdy nie bedzie wyjscia
Tę opinię potraktuj sceptycznie. Co to znaczy "nie bedzie wyjscia"? ;-)

To chyba tylko sa stosunkowo rzadkie przypadki duzej anizometrii (okulary sie wowczas nie sprawdzaja) i takich p-wskazan do noszenia soczewek kontaktowych, ktore nie sa jednoczesnie p-wskazaniami do zabiegu chir. refrakcyjnej.

Robert

Re: Laserowa korekcja wzroku | Woreczek, 06-02-2006, 18:57

arek napisal nam:

ja jestem juz 1,5roku po laserowej korekcji wroku,teraaz wzrok mam idealny lepiej widze niz wczesniej w okularach,bardzo polecam katowice,w katowicach sobie zrob ceny konkurencyjne pozdr
a co z widzeniem w nocy, jakies efekty dodatkowe moga ponoc wystapic?

Re: Laserowa korekcja wzroku | Woreczek, 06-02-2006, 19:02

Poczytaj sobie - jest mnostwo literatury w sieci, dopoki Ci sie wada nie ustabilizuje. Masz czas, dobrze sie zastanów i zbierz duzo informacji, abys podjela swiadoma decyzje.
ale mozesz sam opisac, chyba ze jakis link masz do wczesniejszych opowiadan. Co u Cienie wyszlo nie tak i jak to sie ostatecznie zakonczylo (po porawkach). Dziekuje

Ja mam -2D/-1D. Okulary przeszkadzaja wylacznie - ze sie brudza i w zimie paruja :-) A tak to ok, nie sadze by takie minusy noszenia okularow byly sensowne do pojscia pod noz/laser.

Co jeszcze, na starosc oko tez "siada" i ponoc najczesciej wymaga korekcji +ami, czyli jak mam -2D to skoryguje na 0, na starosc zrobi mi sie +2D i znowu bryle, a tak mam szanse na automagiczna korekcje dzieki starosci :)?

Re: Laserowa korekcja wzroku | Karola, 06-02-2006, 19:46

Podstawowym przeciwwskazaniem jest postepujaca wada! Wada musi być ustawilizowana od 2 lat. Wnosze z innego Twojego watku, ze tak nie jest, a wiec na razie nic z tego.

Tak, mozliwych powiklan jest duzo, te powazniejsze na szczescie rzadkie, choc trzeba sie liczyc z tym, ze "nam" sie moga przytrafic. Ja akurat mialem jedno z najrzadszych i najgrozniejszych. Ryzyko jest wieksze przy wiekszym zakresie korekcji, bo wieksza inwazyjnosc.

Robert

Tak, to prawda, wade mam niestety postepujaca, dlatego szukam specjalisty w Gdansku, który moglby mi pomoc i umozliwic w ten sposób zrobienie korekcji laserowej.

Boje się tylko ze wade mam już tak duza, ze na niewiele ta operacja może mi się już zdac :-( Stad pospiech.

Karola

Re: Laserowa korekcja wzroku | RobertSA, 06-02-2006, 23:31

On Mon, 06 Feb 2006 17:02:24 +0100, Woreczek wrote:

ale mozesz sam opisac
moglbym, gdybym dysponowal nieograniczonym czasem ;-)

chyba ze jakis link masz do wczesniejszych opowiadan.
odsylam do archiwum grupy, m.in. podawalem zrodlo papierowe - moj przypadek opisano w "Okulistyce"

dosc powiedziec, ze bylo to realne zagrozenie dla obu galek ocznych, przy najwiekszej starannosci i fachowosci operatora i mojej swiadomosci i prawidlowej wspolpracy; po prostu "shit happens"

Ja mam -2D/-1D. Okulary przeszkadzaja wylacznie - ze sie brudza i w zimie paruja :-) A tak to ok, nie sadze by takie minusy noszenia okularow byly sensowne do pojscia pod noz/laser.
To sensowne stanowisko (IMO).

Co jeszcze, na starosc oko tez "siada" i ponoc najczesciej wymaga korekcji +ami, czyli jak mam -2D to skoryguje na 0, na starosc zrobi mi sie +2D i znowu bryle, a tak mam szanse na automagiczna korekcje dzieki starosci :)?
Tu Cie rozczaruje, krotkowzrocznosc i starczowzrocznosc sie tak nie kompensuje. Jedyne co, to masz szanse moc czytac bez okularow.

Robert

Re: Laserowa korekcja wzroku | RobertSA, 06-02-2006, 23:33

On Mon, 06 Feb 2006 17:46:11 +0100, Karola wrote:

Tak, to prawda, wade mam niestety postepujaca, dlatego szukam specjalisty w Gdansku, który moglby mi pomoc i umozliwic w ten sposób zrobienie korekcji laserowej.

Boje si tylko ze wade mam już tak duza, ze na niewiele ta operacja może mi si już zdac :-( Stad pospiech.
Cytujesz a nie czytasz? :(

Wiec jeszcze raz, czytaj uwaznie: dopoki wada sie nie zatrzyma i nie bedzie stabilna, nikt odpowiedzialny nie podejmie sie korekcji, bo to nie ma sensu, skoro i tak wada poleci dalej! A wiec czekaj. Wade tego rzedu w wielu przypadkach mozna skorygowac do 0.

Robert

Re: Laserowa korekcja wzroku; LASEK/LASIK | Daniel Dusinski, 07-02-2006, 03:48

Bardzo dziekuje za odpowiedz!

Re: Laserowa korekcja wzroku | MacAaron, 07-02-2006, 15:37

RobertSA:

Tu Cie rozczaruje, krotkowzrocznosc i starczowzrocznosc sie tak nie kompensuje. Jedyne co, to masz szanse moc czytac bez okularow.
Hm, ale można chyba jeszcze mieć dalekowzroczność starczą w wyniku zmniejszenia się współczynnika załamania soczewki - to wtedy by się mogło skompensować, nawet za bardzo. :)

MacAaron

Re: Laserowa korekcja wzroku | RobertSA, 08-02-2006, 01:24

On Tue, 07 Feb 2006 13:37:35 +0100, MacAaron wrote:

Hm, ale można chyba jeszcze mieć dalekowzroczność starczą w wyniku zmniejszenia się współczynnika załamania soczewki
Chwilunia, jak sie zmniejsza współczynnik załamania soczewki, to idzie ku dalekowzroczności? A nie pomylilo Ci sie?

Robert

Re: Laserowa korekcja wzroku | MacAaron, 08-02-2006, 22:37

RobertSA:

Chwilunia, jak sie zmniejsza współczynnik załamania soczewki, to idzie ku dalekowzroczności? A nie pomylilo Ci sie?
Nie pomyliło. Mniejszy współczynnik => mniejsza moc optyczna => większa długość ogniskowej. x, y - odległości przedmiotu i obrazu od soczewki; f - ogniskowa:

1 1 1 1 1 1 --- + --- = --- => --- = --- - --- (podstawowe równanie soczewki). x y f y f x

Czyli jeśli f rośnie, to 1/f maleje i 1/y w związku z tym też maleje, a więc y - odległość obrazu od soczewki - rośnie. Jeśli więc wcześniej mieliśmy stan normowzroczności, to teraz ostry obraz formalnie pojawia się za siatkówką, czyli mamy dalekowzroczność. (A jeśli była krótko- i obraz był przed, to teraz może się pojawić, gdzie trzeba). Dowód nr 2: Zmniejszona moc optyczna => do wyrównania mocy konieczna soczewka plusowa => dalekowzroczność.

MacAaron

Re: Laserowa korekcja wzroku | RobertSA, 09-02-2006, 00:46

On Wed, 08 Feb 2006 20:37:47 +0100, MacAaron wrote:

Nie pomyliło. Mniejszy współczynnik =mniejsza moc optyczna =większa długość ogniskowej.
Tak, oczywiscie masz rację. Przepraszam, opacznie Cie zrozumialem.

Robert

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Korekcja wad wzroku - procedury badania refrakcji (wyd. II) Korekcja wad wzroku - procedury badania refrakcji (wyd. II)

Lepszy wzrok bez okularów metodą Batesa Lepszy wzrok bez okularów metodą Batesa

Widzę bez okularów Widzę bez okularów

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia