Powiązane leki
(opisy)

Pradaxa (Dabigatran etexilate)

Plavix (Clopidogrelum)

Acenocumarol WZF (Acenocoumarolum)

Ebivol (Nebivololum)

Humavit Veno-Var

Fenoratio (Fenofibratum)

Exacyl (Acidum tranexamicum)

Euclamin (Glibenclamidum)

Clogrel (Clopidogrelum)

Carder (Clopidogrelum)

Tagi

pocztamielonka krewa pobrac antykoagulant badac pobierac osocze wlasny osscar uzytek

Fora dyskusyjne

Omdlenia po pobieraniu krwi/szczepionce (2)

Pobranie osocza (1)

plytki krwi, zmienna wartość? (3)

tatuaż i pobranie krwi. (1)

badanie krwi (0)

badania hormonalne (0)

Nadwrażliwość jelita (18)

testy owulacyjne (3)

Biocenoza i posiew z pochwy (2)

badanie szpiku kostnego (3)

Rdzeniowy zanik mięśni - Pytania odnośnie choroby (0)

Omdlenia po badaniu krwi (4)

Chłonniak (4)

Analiza wyników nasienia (2)

Ból ręki po pobraniu krwi (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Pobranie krwi na wlasny uzytek

Pobranie krwi na wlasny uzytek

Osa, 06-02-2006, 15:38

Witam!

Czy istnieje mozliwosc pobrania niewielkiej ilosci wlasnej krwi do prywatnych celow? Ewentualnie gdzie cos takiego moge zrobic w Warszawie i ile taka przyjemnosc moze kosztowac?

Pozdrawiam osscar [at] pocztaMIELONKA?NIE,DZIEKUJE.onet.pl

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | gkaszcz, 06-02-2006, 18:30

"Osa" wrote in message news:ds7jh1$obi$1 [at] news.onet.pl...
Witam!

Czy istnieje mozliwosc pobrania niewielkiej ilosci wlasnej krwi do prywatnych celow? Ewentualnie gdzie cos takiego moge zrobic w Warszawie i ile taka przyjemnosc moze kosztowac?

Znaczy zeby pobrali i wydali Ci to co pobrali?

Prawde mowiac nie mam pojecia czy formalnie taka usluga jest dostepna, ale znajac nasz kraj to jak sie usmiechniesz do prywatnej stacji analiz to mysle ze bez problemu.

Nie to zebym mial watpliwosci jakiekolwiek, ale po co Ci twoja wlasna krew?

I jeszcze pamietaj ze krew krzepnie i w zaleznosci od tego co sie z nia zamierza po pobraniu robic to dodaje sie rozne substancje zapobiegajace krzepnieciu. Jak nie dodadza nic to doniesiesz do domu takiego czarnego gluta. Nie wiem czy Ci sie nada...

Poza tym co masz na mysli mowiac "niewielka". Bo jak kropla to sie w palec ukluj i juz.

pozdro

gka

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | Hektor, 06-02-2006, 18:39

"gkaszcz" napisał(a) wnews:ds7q2j$656$1 [at] atlantis.news.tpi.pl:

Prawde mowiac nie mam pojecia czy formalnie taka usluga jest dostepna, ale znajac nasz kraj to jak sie usmiechniesz do prywatnej stacji analiz to mysle ze bez problemu.
Pobiora jej krew bez problemu. Ale to kosztuje, w zaleznosci od tego co chce miec zbadane.

Pozdr. Hektor

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | gkaszcz, 06-02-2006, 19:49

"Hektor" wrote in message news:Xns9762B3F23CA5A1272362 [at] 127.0.0.1...
"gkaszcz" napisał(a) wnews:ds7q2j$656$1 [at] atlantis.news.tpi.pl:

Pobiora jej krew bez problemu. Ale to kosztuje, w zaleznosci od tego co chce miec zbadane.

Nie, no wiem ze pobiora. Ale z postu zrozumialem ze nic nie chce zeby zbadali tylko zeby wydali pobrana probke krwi. Oczywiscie ze policza cos, pewnie tyle co jakies najtansze badanie.

pozdr

gka

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | kpecak, 06-02-2006, 20:03

Nie, no wiem ze pobiora. Ale z postu zrozumialem ze nic nie chce zeby zbadali tylko zeby wydali pobrana probke krwi. Oczywiscie ze policza cos, pewnie tyle co jakies najtansze badanie.
W cenniku laboratoriów jest pozycja "Pobranie krwi". Bywa ona różna w zależności od ilości i rodzajów probówek (na antykoagulant, aktywator skrzepu). Często zdarza się, że przy wykonywaniu badań podstawowych, pacjent prosi o pobranie krwi "na skrzep" i pędzi gdzieś do innego laboratorium w celu wykonania jakichś badań specjalistycznych. Unika się wtedy podwójnego kłucia. Pozdr. Krzych

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | Osa, 06-02-2006, 20:29

Hektor napisał(a):

8< --- ciach --- >8

"...jemu..." :)

Pozdrawiam

Oscar :) osscar [at] pocztaMIELONKA?NIE,DZIEKUJE.onet.pl

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | Osa, 06-02-2006, 20:29

gkaszcz napisał(a):

8< --- ciach --- >8
Nie to zebym mial watpliwosci jakiekolwiek, ale po co Ci twoja wlasna krew?

Powiedzialbym, ze do celow "artystycznych", ale nie mi oceniac czy wyjdzie z tego sztuka.

I jeszcze pamietaj ze krew krzepnie i w zaleznosci od tego co sie z nia zamierza po pobraniu robic to dodaje sie rozne substancje zapobiegajace krzepnieciu. Jak nie dodadza nic to doniesiesz do domu takiego czarnego gluta. Nie wiem czy Ci sie nada...

Zdecydowanie sie nie nada :) Zalezy mi, zeby krew utrzymala swoj kolor (no moze z jakimis pewnymi odchyleniami) i byla plynna. Nie bede jej uzywal do zadnych badan, wiec moge ja potraktowac jakas chemia, ewentualnie wlac do innej cieczy, w ktorej sie nie rozpusci. Docelowo nie powinna miec tez kontaktu z powietrzem. Da sie cos zrobic?

Poza tym co masz na mysli mowiac "niewielka". Bo jak kropla to sie w palec ukluj i juz.

Mysle, ze wystarczy tyle co do jakiegos standardowego badania. Gdybym potrzebowal kropli, to juz dawno bym sie dziabnal :)

Pozdrawiam

Oscar osscar [at] pocztaMIELONKA?NIE,DZIEKUJE.onet.pl

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | kpecak, 06-02-2006, 21:33

Zdecydowanie sie nie nada :) Zalezy mi, zeby krew utrzymala swoj kolor (no moze z jakimis pewnymi odchyleniami) i byla plynna. Nie bede jej uzywal do zadnych badan, wiec moge ja potraktowac jakas chemia, ewentualnie wlac do innej cieczy, w ktorej sie nie rozpusci. Docelowo nie powinna miec tez kontaktu z powietrzem. Da sie cos zrobic?
Aby krew utrzymała się w postaci płynnej, należy pobrać ją na antykoagulant. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że po około godzinie (lub wcześniej) elementy morfotyczne zaczną opadać na dno a na górze oddzieli się warstwa przezroczystego osocza. Po kilku dniach warstwa na dnie zczernieje a osocze zczerwienieje i nawet po wymieszaniu nie będzie przypominać krwi świeżej. Aby miała wygąd "krwi", należałoby ją ciągle mieszać. pozdr. Krzych P.S. Radziłbym zastosować jednak jakąś mieszaninę przypominającą krew. Wiem, że barwę krwi tętniczej przypomina farba o nazwie czerwień karminowa.

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | Osa, 07-02-2006, 03:46

kpecak napisał(a):

8< --- ciach --- >8
Aby krew utrzymała się w postaci płynnej, należy pobrać ją na antykoagulant. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że po około godzinie (lub wcześniej) elementy morfotyczne zaczną opadać na dno a na górze oddzieli się warstwa przezroczystego osocza. Po kilku dniach warstwa na dnie zczernieje a osocze zczerwienieje i nawet po wymieszaniu nie będzie przypominać krwi świeżej. Aby miała wygąd "krwi", należałoby ją ciągle mieszać.

Mysle, ze najsensowniej bedzie, jesli naocznie przekonam sie jak wyglada taka krew - a nuz mi sie spodoba :)

Podsumowujac: pobieram krew i nic z nia nie robie - "czarny glut"; pobieram na antykoagulant - rozwarstwi sie i zmieni kolor; pobieram "na skrzep" - ???. Sa jeszcze jakies mozliwosci?

Jak kontakt z powietrzem wplywa na krew? Co jej moze zrobic temperatura? I co na to wszystko metoda "na antykoagulant"?

Radziłbym zastosować jednak jakąś mieszaninę przypominającą krew. Wiem, że barwę krwi tętniczej przypomina farba o nazwie czerwień karminowa.

Niestety, cala idea tego przedsiewziecia opiera sie na tym, zeby byla to krew i to moja.

Pozdrawiam

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | Oskar, 07-02-2006, 11:02

Użytkownik "Osa" napisał w wiadomości news:ds7jh1$obi$1 [at] news.onet.pl [...]

Chcesz podpisać cyrograf? :P Pozdr .

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | batory, 07-02-2006, 13:22

Niestety, cala idea tego przedsiewziecia opiera sie na tym, zeby byla to krew i to moja.

Cyrograf?

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | Osa, 07-02-2006, 20:53

Oskar napisał(a): 8< --- ciach --- >8
Chcesz podpisać cyrograf? :P Pozdr .

:) Czulem, ze zostane posadzony o jakies niecne praktyki magiczne :)

Pozdrawiam

Re: Pobranie krwi na wlasny uzytek | wirgo, 07-02-2006, 23:29

Osa napisał(a):
Witam!

Pozdrawiam osscar [at] pocztaMIELONKA?NIE,DZIEKUJE.onet.pl
Odpowiadam zbiorowo na calosc :

1. nie da sie ukryc, ze zarzadanie pobrania krwi i oddania jej sobie bez wykonania badan moze sie spotkac z rozna reakcja

2. kazde laboratorium, a takze punkty pobran, wykonuja usluge pobrania krwi, zreguly koszt waha sie w granicach 2 zl

3. pobranie na skrzep i na "glut" to jedno i to samo; po prostu krew pobierana jest do probowki i zostawiona samej sobie - robi sie skrzep (tak jak strup na ranie" i oddziela sie surowica - opalizujaco- zolty plyn

4 krew pobrana na antykoagulant jest krwia plynna, dluzszy czas pozostaje o barwie takiej jak w twoich zylach, po pewnym czasie faktycznie jesli nie ejst mieszna delikatnie to elementy morfotyczne osadzaja sie na dnie a nad nimi jest osocze; po dluzszym czasie krew ulega hemolizie co sie objawia zanikiem elementow morfotycznych i zmiana barwy osocza - robi sie czerwone - niekiedy w fantastycznym kolorze karminu :)))

5 mozna krew przechowywac dluzej nawet do 68 dni w stanie plynnym i znacznie dluzej w stanie zamrozenia badz liofilizatu; z czegos takiego np kozystaja Regionalne Stacje Krwiodawstwa; np krew pobierana od dawcow jest wlasnie pobierana na plyny konserwujace przedluzajaca "zywotnosc" erytrocytow wlasnie do 65-68 dni; niestety nie wiem czy jakies Centrum Krwiodawstwa wykona Ci taka usluge - wysoce problematyczne

To chyba wszytsko

A tak nawiasem i z ciekawosci - to da Vinci uzywal krwi do mieszania swoich farb? Zreszta ne tylko krwi obilo mi sie o wzrok ze tez innych plynow ustrojowych i wydalin. A moze sie myle....?

Pozdrawiam

Wirgo (Mam gugla i nie zawaham się go użyć.)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Funkcjonowanie systemu rodziny z dzieckiem przewlekle chorym dermatologicznie Funkcjonowanie systemu rodziny z dzieckiem przewlekle chorym dermatologicznie

Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST

250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować 250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować

Neuronalne ścieżki poznania i zachowania. Rozważania interdyscyplinarne Neuronalne ścieżki poznania i zachowania. Rozważania interdyscyplinarne

Neurogeneza wieku dorosłego Neurogeneza wieku dorosłego