Powiązane leki
(opisy)

Balsam kręgowy Ojca Grzegorza

Altix (Aluminii acetotartras)

Methocarbamol (Methocarbamolum)

Traumeel S (tabletki, krople)

Altacet (Aluminii acetotartras)

Altaziaja (Aluminii acetotartras)

Depo-Medrol (Methylprednisoloni acetas)

Traumeel S (iniekcje)

Venożel (Diclofenacum, Escinum, Tribenosidum)

Furosemidum (Furosemidum)

Tagi

staw obrzek rehabilitacja lokiec lokciowy reka zwichnac magnetoterapia masaz przykurczyc

Fora dyskusyjne

zobacz słuczenie stawu łokciowego (0)

zobacz zwichnięty łokieć (0)

zobacz Zwichnięcie stawu łokciowego (nie umiem wyprostować ręki) (1)

zobacz obrzęk ręki (4)

zobacz Pęknięcie/stłuczenie/obrzęk/krwiak (3)

zobacz Skrecenie stawu lokciowego (0)

zobacz przyczepy prostowników (0)

zobacz Stabilizator na staw łokciowy (0)

zobacz zlamanie wyrostka łokciowego (6)

zobacz Redresja stawu łokciowego - informacje (2)

zobacz Złamanie kości promieniowej przy nadgarstku (3)

zobacz Staw łokciowy (2)

zobacz Zespół rowka nerwu łokciowego (7)

zobacz stawy kolanowe (3)

zobacz Uszkodzenie więzadeł w stawie łokciowym (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » rehabilitacja po zwichnieciu lokcia

rehabilitacja po zwichnieciu lokcia

Jerry, 14-02-2006, 16:15

Witam,

Po 3 tyg unieruchomienia z powodu zwichniecia stawu lokciowego zdjeto mi szyne gipsowa. Ortopeda nie dal zadnego skierowania na rehabilitacje, tylko pokazal jak mam robic cwiczenie na wyprost reki i zalatwil mnie w ciagu 3 min. Mam spory przykurcz i boli mnie nadgarstek, chociaz na zdjeciu kontrolnym wszystko jest niby ok. Reka nadal jest troche obrzeknieta.

Co mozecie poradzic? Czy rzeczywiscie nie warto i nie nalezy isc na rehabilitacje? Jak taka rehabilitacja wyglada: krioterapia, cwiczenia, magnetoterapia - co najczesciej "daja"? Czy mozna robic sobie masaz tej chorej reki? Czy nalezy nosic jakis bandaz elastyczny, czy tez ochraniacz lokciowy, czy moze jakies inny sposob stabilizacji stawu? Czy nalezy czyms smarowac lokiec? Prosze o wszelkie porady i wskazowki.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdr, Jerry (25 l.)

Re: rehabilitacja po zwichnieciu lokcia | wiola, 15-02-2006, 20:21

Witam,

Po 3 tyg unieruchomienia z powodu zwichniecia stawu lokciowego zdjeto mi szyne gipsowa. Ortopeda nie dal zadnego skierowania na rehabilitacje, tylko pokazal jak mam robic cwiczenie na wyprost reki i zalatwil mnie w ciagu 3 min. Mam spory przykurcz i boli mnie nadgarstek, chociaz na zdjeciu kontrolnym wszystko jest niby ok. Reka nadal jest troche obrzeknieta.

Co mozecie poradzic? Czy rzeczywiscie nie warto i nie nalezy isc na rehabilitacje? Jak taka rehabilitacja wyglada: krioterapia, cwiczenia, magnetoterapia - co najczesciej "daja"?
jeśli masz duży przykurcz to rehabilitacja by Ci się przydała, na początku napewno będziesz miał wiczenia czyne w odciążeniu które zwększają zakres ruchu, póżniej dobre efekty daje relaksacja poizometryczna. Poproś rehab. o wiczenia jakie możesz wyknywa w domu. Wystrzegaj się noszenia ciężkich rzeczy w tej ręce jak niektórzy polecają by prostowac staw łokciowy.Staw łokciowy jest stawem bardzo delikatnym i dlatego go nie przeciązaj żebys sie nie nabawił jeszcze tzw "łokcia tenisisty" magnetoterapia teraz nie jest Ci jz potrzebna napewno nie zaszkodzi ale też dużo nie pomoże, krioterapia przy obrzękubyłaby wskazana; jak minie obrzęk i nie będzie stanu zapalnego to dobrze by Ci zrobiły ciepłe zabieki lub wodne w celu rozlużnienia ręki przed gimnastyką wtedy się łatwiej wyprowadza taki przykurcz i tu min: lampa sollux, okłady borowinowe, kąpiele wirowe jak nie masz takich możliwości to wystarczy nawet pomoczy rękę w wannie z ciepłą wodą i wtedy stara się ją lekko prostowa. Pamiętaj nic na siłę wszystko do odczucia bólu

Czy mozna robic sobie masaz tej
chorej reki?
Piszesz że masz obrzęk więc narazie z masażem daj sobie spokój a póżniej jest on bardzo wskazany gł przed cwiczeniami

Czy nalezy nosic jakis bandaz elastyczny, czy tez ochraniacz lokciowy, czy moze jakies inny sposob stabilizacji stawu?
Jeśli chodzi o usztywnianie stawu to wystarczy Ci okres kiedy miałeś rekę w szynie

Czy nalezy czyms smarowac
lokiec? Prosze o wszelkie porady i wskazowki.
jest dużo maści p/zapalnych i p/bólowych (olfen, fastum...) ale najlepsze sa one dla producenta i reklamy
Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdr, Jerry (25 l.)

Pozdrawiam i skutecznego usprawniania Wiola

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: rehabilitacja po zwichnieciu lokcia | Iwona_s, 17-02-2006, 15:47

Użytkownik "Jerry" napisał w wiadomości

Zobacz watek "zwichniecie stawu lokciowego" z dn. 24.01.06r. pisalam tez o przykurczu. Powinienes jednak postarac sie o skierowanie na rehabilitacje, tam przynajmniej fachowo sie toba zajma.

Pozdrawiam Iwona // Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego - w bledzie trwac / / Cyceron

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą 77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą

Czy grubo w tym wyglądam? Czy grubo w tym wyglądam?

Choroby zapalne stawów Choroby zapalne stawów

Muzykoterapia w rehabilitacji i profilaktyce Muzykoterapia w rehabilitacji i profilaktyce

Wybrane zagadnienia rehabilitacji neuropsychologicznej Wybrane zagadnienia rehabilitacji neuropsychologicznej