Powiązane leki
(opisy)

Ibuprofen AFL (Ibuprofenum)

Ibuprofen Aflofarm (Ibuprofenum)

Ibuprofen (tabletki) (Ibuprofenum)

Apo-Naproxen (Naproxenum)

Naproxen (czopki) (Naproxenum)

Naproxen (tabletki) (Naproxenum)

Pabi-Naproxen (Naproxenum)

Apap (tabletki) (Paracetamolum)

Paracetamol Rubital (Paracetamolum)

Paracetamol Polfa Łódź (Paracetamolum)

Tagi

uboczny ibuprofen przeciwbolowy naproxen paracetamol przeciwgoraczkowy zrowia dawka przeciwzapalny dojsc

Fora dyskusyjne

zobacz Ból zęba a leki przeciwbólowe (4)

zobacz Kilka leków przeciwbólowych naraz (8)

zobacz Alkohol i goraczka - jak sobie ewentualnie poradzic (3)

zobacz Cipronex i leki przeciwgorączkowe (1)

zobacz Apo-Naproxen 250 (6)

zobacz wysoka Gorączka u 7miesięcznego dziecka (2)

zobacz Przeziebienie (3)

zobacz Apo Naproxen 250 w anginie (2)

zobacz Jakie leki polecacie na migrene? (2)

zobacz Przeciwbólowe... (4)

zobacz Niesteroidowe leki przeciwzapalne (3)

zobacz ENANTYUM (1)

zobacz ENANTYUM (1)

zobacz Apo-Napro (1)

zobacz Ile działa Diclac? (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » NAPROXEN czy IBUPROFEN - co lepsze dla zrowia?

NAPROXEN czy IBUPROFEN - co lepsze dla zrowia?

Credo, 22-02-2006, 18:16

Jakie tableki przeciwbolowe ogolnie dostepne w aptece sa najbardzie bezpieczne dla watroby i zoladka? Czy lepszy jest: ibuprofen, naproxen czy acetaminophen? Jak te leki dzialaja i ktore z nich maja namniejsze skutki uboczne.

Mateusz

Re: NAPROXEN czy IBUPROFEN - co lepsze dla zrowia? | beamb, 22-02-2006, 21:51

Zależy w jakim przypadku mają byc stosowane. Wszystkie te leki działają zarówno przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Kazdy jest inny i ktores działanie jest dominujące (ale wszystkie posiadają te 3 własciwosci). W przypadku wymienionych jest tak: Naproxen - przede wszystkim przeciwzapalnie, Paracetamol (acetaminofen) - przede wszystkim przeciwgorączkowo, Ibuprofen - przeciwbolowo i przeciwzapalnie. Obecnie uważa się ze najmniej skutków ubocznych ma ibuprofen. Pozdrawiam.

Re: NAPROXEN czy IBUPROFEN - co lepsze dla zrowia? | Ferne Oleane, 23-02-2006, 11:17

Po przeczytaniu jakiejś książki pt: "Leksykon leków" czy jakoś tak, doszłam do wniosku, że najlepiej jest brać naproxen a najgorzej ibuprofen. Ale wydaje mi się, że naproxen nie jest sprzedawany bez recepty. Pozdrawiam. Marta

Użytkownik "Credo" napisał w wiadomości news:d70Lf.1798$F56.892 [at] newsread3.news.atl.earthlink.net...
Jakie tableki przeciwbolowe ogolnie dostepne w aptece sa najbardzie bezpieczne dla watroby i zoladka? Czy lepszy jest: ibuprofen, naproxen czy acetaminophen? Jak te leki dzialaja i ktore z nich maja namniejsze skutki uboczne.

Mateusz

Re: NAPROXEN czy IBUPROFEN - co lepsze dla zrowia? | Redtown, 23-02-2006, 15:43

Chciałem dodać, że gdzieś czytałem, iz spośród nich to Paracetamol charakteryzuje się potencjalnie największą szkodliwością - dlaczego - otóż bardzo niewielka jest róznica między dawką leczniczą (p-bólowo) a toksyczną - wiadomo bowiem że dawki powyżj 4g dobę wątrobę niszczą, a na silne bóle człowiek potrafi wziąść 3x2tabl po 0,5 g= 3g.

Re: NAPROXEN czy IBUPROFEN - co lepsze dla zrowia? | beamb, 23-02-2006, 23:56

Po przeczytaniu jakiejś książki pt: "Leksykon leków" czy jakoś tak,
doszłam
do wniosku, że najlepiej jest brać naproxen a najgorzej ibuprofen. Ale wydaje mi się, że naproxen nie jest sprzedawany bez recepty. Pozdrawiam. Marta

Proponuje zmienic ksiazke, albo dokladniej sie wczytac. Moze chodziło o silniejsze i lepsze działanie przeciwzapalne, bo na pewno nie o skutki uboczne.

Re: NAPROXEN czy IBUPROFEN - co lepsze dla zrowia? | scream, 24-02-2006, 02:45

Dnia Thu, 23 Feb 2006 09:17:41 +0100, Ferne Oleane napisał(a):

Ale wydaje mi się, że naproxen nie jest sprzedawany bez recepty.
Jest.

best regards, scream (at)w.pl Samobójcy są arystokracją wśród umarłych.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Naturalne metody leczenia bólu głowy Naturalne metody leczenia bólu głowy

Powikłania pooperacyjne w ginekologii Powikłania pooperacyjne w ginekologii