Powiązane leki
(opisy)

Tagi

naturalny kubeczek mleko lakcid siliana zsiadly godzina przyjmowac jogurt antybiotyk

Fora dyskusyjne

zobacz doxycyclinum a mleko (4)

zobacz zaparcia (1)

zobacz Hp a leczenie (3)

zobacz antybiotyki (1)

zobacz Leki osłonowe (4)

zobacz ochrona antykoncepcyjna a antybiotyki (4)

zobacz Bardzo naturalne metody leczenia Candidy/Aft? (2)

zobacz Jak zrobić chłodnik z ogórka (11)

zobacz dieta 6 dniowa przez 3tygodnie (2)

zobacz Zapalenie oskrzeli czy coś innego? (2)

zobacz Zapalenie układu moczowegi i leki (4)

zobacz Probiotyki (11)

zobacz Skaza białkowa? (0)

zobacz dziwna reakcja na nabiał (2)

zobacz ołólwkowate stolce czy to rak (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » jogurt a antybiotyk

jogurt a antybiotyk

siliana, 23-02-2006, 16:19

jaka musi byc odleglosc czasowa pomiedzy zjedzeniem w/w, zeby jedno nie zepsulo dzialania drugiego?

Re: jogurt a antybiotyk | ape, 23-02-2006, 16:39

Użytkownik "siliana" napisał w wiadomości news:43fdb360$0$1465$f69f905 [at] mamut2.aster.pl...
jaka musi byc odleglosc czasowa pomiedzy zjedzeniem w/w, zeby jedno
nie
zepsulo dzialania drugiego?
co najmniej 2 godziny przed lub po doustnym przyjeciu antybiotyku

pozdro ape

Ne noceas, dum vis prodesse, memento! (Ovidius)

Re: jogurt a antybiotyk | MARKETING, 23-02-2006, 16:58

No lekarzem to ty nie będziesz na pewno. Po pierwsze jak to się ma do antybiotyków które zaleca się podawać razem z pokarmem? Jak to się ma do antybiotyków które zaleca się przyjmować godzine przed . dwie godziny po jedzeniu. Po co np jeść duże ilości jogurtów w przypadku przyjmowania np Sumamedu skoro on nie utrzymuje się we krwi a jedynie tylko w tkance zainfekowanef ( i tu np w zatokach) i nie dochodzi do rozrostu grzybni np w pochwie ?

Użytkownik "ape" napisał w wiadomości news:dtke2g$nm2$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Użytkownik "siliana" napisał w wiadomości news:43fdb360$0$1465$f69f905 [at] mamut2.aster.pl... nie

co najmniej 2 godziny przed lub po doustnym przyjeciu antybiotyku

pozdro ape

Re: jogurt a antybiotyk | siliana ., 23-02-2006, 19:17

MARKETING napisał(a):

No lekarzem to ty nie będziesz na pewno. Po pierwsze jak to się ma do antybiotyków które zaleca się podawać razem z pokarmem? Jak to się ma do antybiotyków które zaleca się przyjmować godzine przed . dwie godziny po jedzeniu.

pytanie bylo nie o kazdy pokarm, a jedynie o jogurt naturalny!

Po co np jeść duże ilości jogurtów w przypadku przyjmowania np Sumamedu skoro on nie utrzymuje się we krwi a jedynie tylko w tkance zainfekowanef ( i tu np w zatokach) i nie dochodzi do rozrostu grzybni np
w
pochwie ?
nigdzie nie bylo napisane o duzych ilosciach jogurtu. chodzi o 2 male kubeczki danone i antybiotyk dalacin c.

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: jogurt a antybiotyk | ape, 24-02-2006, 02:30

Użytkownik "MARKETING" napisał w wiadomości news:dtkf2p$pik$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
No lekarzem to ty nie będziesz na pewno. Po pierwsze jak to się ma do antybiotyków które zaleca się podawać razem z pokarmem? Jak to się ma
do
antybiotyków które zaleca się przyjmować godzine przed . dwie godziny
po
jedzeniu. Po co np jeść duże ilości jogurtów w przypadku przyjmowania
np
Sumamedu skoro on nie utrzymuje się we krwi a jedynie tylko w tkance zainfekowanef ( i tu np w zatokach) i nie dochodzi do rozrostu grzybni
np w
pochwie ?
masz calkowita racje.w tym co mozolnie naskrobales... jednak by bylo dobrze, gdybys sie gdzies dowiedzial czy przyjmowanie antybiotyku wraz z posilkiem, a odbudowa flory bakteryjnej przewodu pokarmowego zawartej m. in. w jogurcie to dokladnie to samo. poczytaj troche o rownowadze kolibakterii i laktobakterii zanim ponownie zaczniesz rezonowac i zadawac pytania na poziomie gimnazjum, najwiekszy marketingowcu posrod medykow :-)))))))))))))))))))

pozdro ape

Re: jogurt a antybiotyk | ape, 24-02-2006, 02:40

Użytkownik "siliana ." napisał w wiadomości news:dtkqn7$6t6$1 [at] inews.gazeta.pl...
MARKETING napisał(a):

do
ma do
godziny po
pytanie bylo nie o kazdy pokarm, a jedynie o jogurt naturalny!
moze byc owocowy, z ziarnami. moze byc tez zsiadle mleko... jednak to pewnie zbyt zawile dla supermarketingowca od sprzetu medycznego :-((((((((

grzybni np
w

nigdzie nie bylo napisane o duzych ilosciach jogurtu. chodzi o 2 male kubeczki danone i antybiotyk dalacin c.
nie musi byc akurat danonek. moze byc maly kubeczek jogurtu firmy "krzak" a nalwiekszy marketingowiec sposrod medykow zapewne nie slyszal o np. lactovaginalu, aby pieczarki mu nie przeszkadzaly w rydzykowaniu z marketingowa samiczka ;-)

pozdro ape

Re: jogurt a antybiotyk | Kaja, 24-02-2006, 03:41

Fri, 24 Feb 2006 00:40:54 +0100, *ape* napisał(a):

nie musi byc akurat danonek. moze byc maly kubeczek jogurtu firmy "krzak" a nalwiekszy marketingowiec sposrod medykow zapewne nie slyszal o np. lactovaginalu, aby pieczarki mu nie przeszkadzaly w rydzykowaniu z marketingowa samiczka ;-)
Mnie się trochę śmiać chce jak piszecie o tych jogurcikach z konserwantami. Zawsze kupowałam do antybiotyków kefir, albo zsiadłe mleko, albo lakcid.

Kaja

Re: jogurt a antybiotyk | ape, 24-02-2006, 12:56

Użytkownik "Kaja" napisał w wiadomości news:vmv7kfj8ek01$.9pewk0hqp8jc$.dlg [at] 40tude.net...
np.
Mnie się trochę śmiać chce jak piszecie o tych jogurcikach z
konserwantami.
Zawsze kupowałam do antybiotyków kefir, albo zsiadłe mleko, albo
lakcid.

i bardzo dobrze robisz. zauwaz jednak, ze kefir czy grzybek tybetanski to nie dokladnie to samo co zsiadle mleko czy jogurt

pozdro ape

Re: jogurt a antybiotyk | siliana, 24-02-2006, 17:47

Użytkownik "Kaja" napisał w wiadomości news:vmv7kfj8ek01$.9pewk0hqp8jc$.dlg [at] 40tude.net...

Mnie się trochę śmiać chce jak piszecie o tych jogurcikach z konserwantami. Zawsze kupowałam do antybiotyków kefir, albo zsiadłe mleko, albo lakcid.
moj lekarz mowi, ze tylko jogurt naturalny. to, co wymienilas - nie, a juz lakcid to wart tyle, co zeszloroczny snieg:( to zdanie mojego lekarza, nie moje, wiec na mnie nie krzycz:)

Re: jogurt a antybiotyk | Kaja, 24-02-2006, 23:47

Fri, 24 Feb 2006 10:56:08 +0100, *ape* napisał(a):

i bardzo dobrze robisz. zauwaz jednak, ze kefir czy grzybek tybetanski to nie dokladnie to samo co zsiadle mleko czy jogurt
Tak.

Kaja

Re: jogurt a antybiotyk | Kaja, 24-02-2006, 23:49

Fri, 24 Feb 2006 15:47:23 +0100, *siliana* napisał(a):

moj lekarz mowi, ze tylko jogurt naturalny. to, co wymienilas - nie, a juz lakcid to wart tyle, co zeszloroczny snieg:( to zdanie mojego lekarza, nie moje, wiec na mnie nie krzycz:)
Ciekawa jestem co powie mój lekarz jak go przy okazji zapytam ;-)

Kaja

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków

Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych

Jaja i mleko Jaja i mleko

Kompendium antybiotyków 2009 Kompendium antybiotyków 2009

Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009 Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009