Powiązane leki
(opisy)

Eprex (Epoetinum alfa)

Nefro Protect

Milurit (Allopurinolum)

Rubia Complexe Nr 3

Litocid (Kalii citras)

Citrolyt (Acidum citricum, Kali nitras, Natrii citras)

Minirin (iniekcje) (Desmopressinum acetatum)

Urosept (Betula sp., Chamomilla recutita, Petroselinum sativum, Phaseolus vulgaris, Vaccinium vitis ideae)

Ginjal (Hippocampus coronatus, Methylthioninii chloridum, Orthosiphon aristatus, Panax ginseng, Sonchi arvensis, Strobilanthus deyerianus)

Hemofer F prolongatum (Ferrosi sulfas, Acidum folicum)

Tagi

nerka areka swiezy nocere kamien zlog primum nerkowy mocz erytrocyt

Fora dyskusyjne

Kamica nerkowa (1)

kamienie w nerce (7)

bol nerki w ciazy (4)

Kamica nerkowa, zapalenie pecherza ? (5)

Kolka nerkowa i piasek w moczu (9)

KAMIENIE NA NERCE (13)

Czy to problem z nerkami? (8)

Analiza wyniku badań (7)

przerośnięta kolumna nerkowa (0)

przerośnieta kolumna nerkowa (0)

Co z tą NERKĄ? (0)

Kamica (1)

Torbiel na nerce u mężczyzny w wieku 56 lat (0)

Powikłania po kamicy nerkowej? (1)

kamica nerkowa (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » erytrocyty w moczu

erytrocyty w moczu

atka, 02-03-2006, 20:35

Zrobiłam badanie moczu wyszły mi erytrocyty 50/ul w moczu, a w badaniu mikroskopowym osadu erytrocyty do 5 w polu widzenia, norma jest do 3. Wszystkie pozostałe badanie są prawidłowe również morfologia krwi bez odchyleń od normy.

Mam niewielki złóg w nerce czy to może być przyczyną obecności erytrocytów i czy on może ewentualnie podrażniać jakieś naczynko w nerce, i to może być przyczyną obecności erytrocytów w moczu???

pzdr.

agata

Re: erytrocyty w moczu | lek. Arek, 02-03-2006, 21:20

Tak - zlogi w nerce popularnie zwane kamieniami maga byc przyczyna okresowo wystepujacych erytrocytow w badaniu ogolnym moczu pod warunkiem, iz jest ich niewiele. Przy wiekszej ilosci mozemy miec do czynienia z jakas patologia ukladu moczowego. Czasami erytrocyty sa obecne w duzej ilosci w trakcie lub przed miesiaczka. Wazne jest takze to jakie sa te erytrocyty - swieze, wylugowane lub inne.

-- lek. Arek (Primum - non nocere !!!)

Re: erytrocyty w moczu | atka, 02-03-2006, 22:49

lek. Arek napisał(a):
Tak - zlogi w nerce popularnie zwane kamieniami maga byc przyczyna okresowo wystepujacych erytrocytow w badaniu ogolnym moczu pod warunkiem, iz jest ich niewiele. Przy wiekszej ilosci mozemy miec do czynienia z jakas patologia ukladu moczowego. Czasami erytrocyty sa obecne w duzej ilosci w trakcie lub przed miesiaczka. Wazne jest takze to jakie sa te erytrocyty - swieze, wylugowane lub inne.

lek. Arek (Primum - non nocere !!!)

mam napisane ze sa to erytrocyty świeże ponoć właśnie typowe dla kamicy mam ich do 5 wpw. 3 lata temu gdy robiono mi usg nerek i urografie pani urolog powiedziała iż przyczyna tych erytrocytow jest wlasnie ten złóg.

Czy to tak może zostać czy trzeba podjąć leczenie??

Re: erytrocyty w moczu | lek. Arek, 03-03-2006, 20:54

W przypadku braku objawów kolki nerkowej - ból zlokalizowany w okolicy ledzwi taki, ze pacjent nie moze wysiedziec to nic sie nie robi. Zaleca sie spozywanie mniej pokarmow zawierajace naturalne szczawiany tak aby oslabic wytwarzanie kamieni nerkowych i utrzymywanie prawidlowego nawodnienia organizmu szczegolnie w cieple dni (2,5 - 3 litry plynow na dobe - najlepiej woda mineralna nisko zmineralizowana niegazowana).

-- lek. Arek (Primum - non nocere !!!)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Świeże soki z warzyw i owoców mogą uratować Twoje życie Świeże soki z warzyw i owoców mogą uratować Twoje życie

Odchudzanie bez odchudzania Odchudzanie bez odchudzania

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

100 metod samoleczenia w medycynie naturalnej 100 metod samoleczenia w medycynie naturalnej

Samoleczenie metodą BTL. Biotermiczna metoda leczenia kamieniami Lecha Tkaczyka Samoleczenie metodą BTL. Biotermiczna metoda leczenia kamieniami Lecha Tkaczyka