Powiązane leki
(opisy)

Sojaprotein

Syliverin (Silibi mariani extractum siccum)

Hepatil Vit

Hepatil (iniekcje) (Ornithini aspartas)

Essentiale Forte (Phospholipidum essentiale)

Heparegen (Timonacicum)

Esseliv Forte (Esseliv) (Phospholipidum essentiale)

Yucca Complexe Nr 110

Zdrovit Magnum Serce

Pneumolan

Tagi

spelniac regenerowac dieta przeszukac marskosc funkcja bialko watroba calkowity bezproblemowy

Fora dyskusyjne

PODWYZSZONY ALAT,ASPAT (12)

POWIEKSZONA WąTROBA (5)

Podwyższona bilirubina całkowita. (9)

Watroba i suplementy (25)

Dieta proteinowa- ból po prawej stronie ciała (1)

Bardzo prosze o interpretacje wyników (2)

wątroba (0)

Zapalenie Watroby typu "b" a alkohol (5)

Wątroba? Isc do lekarza? (1)

Marskość wątroby (4)

Chłonniak (4)

AZW (4)

Marskość wątroby (0)

Złe wyniki jak na młody wiek (2)

Prośba o interpretację wyników badania krwi (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jaka dieta dla osoby z chorobą wątroby

Jaka dieta dla osoby z chorobą wątroby

, 05-03-2006, 02:17

czolem przeszukalem google i niewiele znalazlem niestety. Pacjent ze zdiagnozowaną marskością (okolo 20% wątroby),nerki nieuszkodzone,trzustka w porządku,zero jakichkolwiek zmian nowotworowych. Lekarz wspomnial ze bedzie potrzebna dieta. Pytanie wlasnie jaka dieta? z tego co wyczytalem w necie to trzeba unikac nadmiernych ilosci białka bo podobno niewydolna wątroba metabolizuje nieprawidlowo i z bialka wydziela sie amoniak ktory zatruwa organizm. Chce zaznaczyc ze jestem laikiem w sprawach medycznych wiec moglem cos pokręcić z tym białkiem. Aha,nie wiem czy to wazne,ale lekarz prowadzący powiedzial ze przy calkowitej abstynencji i diecie są bardzo duze szanse na w miare bezproblemowe życie w zdrowiu. Czy to prawda ze wątroba sie regeneruje i moze ta jej czesc ktora jest zdrowa spelniac swoje funkcje? Wiem ze marskosci nei da sie odwrócić ale mozna ją zastopować i powstrzymac przed dalszym rozwojem.Dzieki wielkie za wszelkie sugestie. pozdrawiam

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Jaka dieta dla osoby z chorobą wątroby | CrazyIvan, 05-03-2006, 14:38

przeszukalem google i niewiele znalazlem niestety.
ja też przeszukałem i... 1. www.chirurgia.pl/dieta6.html 2. www.pfm.pl/u235/navi/199934 3. www.forumleukemia...06594ae6b78

itd... itp..., ale pewnie mam inne Google.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych

Grupa krwi B Grupa krwi B

Grupa krwi 0 Grupa krwi 0

Dieta oczyszczająca wątrobę Dieta oczyszczająca wątrobę

Jak spać zdrowo, smacznie i bez leków Jak spać zdrowo, smacznie i bez leków