Powiązane leki
(opisy)

Tagi

staw kostka chodzic zwichnac musial noga elastyczny skokowy bandaz opaska

Fora dyskusyjne

zobacz Skręcona kostka bardzo boli... (7)

zobacz Skręcenie stawu skokowego, a spuchnięta stopa (3)

zobacz Problem po urazie (1)

zobacz Zwichnięta kostka (5)

zobacz staw skokowy (1)

zobacz Kilkukrotny uraz stawu skokowego i odprysk kosci (0)

zobacz Zwichnięta kostka (3)

zobacz Uraz kolana u 6 latka (1)

zobacz Skręcona/Zwichnięta kostka? (1)

zobacz SKRĘCONY STAW SKOKOWY (1)

zobacz Stłuczenie czy zwichnięcie? (1)

zobacz Zwichnięcie stawu skokowego (2)

zobacz Skręcenie czy złamanie ? (7)

zobacz Skrecona noga w kostce (4)

zobacz Zerwanie torebki stawowej w kostce (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zwichnieta kostka

Zwichnieta kostka

PasQdka, 17-03-2006, 15:45

Witam

Niedawno - tydzien temu - zwichnelam sobie noge w kostce. Dosyc czesto mi sie to zdarza i nie zawracalabym nikomu glowy gdyby nie to ze za kilka dni wyjezdzam na stypendium i bede musiala naprawde cale dnie spedzac w terenie chodzac. Boje sie zeby kontuzja sie nie odnowila i prosze o rade co zrobic zeby tak sie nie stalo.

Czy wystarczy zwykly bandaz elastyczny, czy moze kupic jakis usztywniacz (jesli tak to na co zwracac uwage kupujac go i gdzie mozna cos takiego dostac)... Moze jakas masc do smarowania albo oklad?

Pzdr PasQdka

Re: Zwichnieta kostka | Wiola, 17-03-2006, 18:33

Witam

Niedawno - tydzien temu - zwichnelam sobie noge w kostce. Dosyc czesto mi sie to zdarza i nie zawracalabym nikomu glowy gdyby nie to ze za kilka dni wyjezdzam na stypendium i bede musiala naprawde cale dnie spedzac w terenie chodzac. Boje sie zeby kontuzja sie nie odnowila i prosze o rade co zrobic zeby tak sie nie stalo.

Czy wystarczy zwykly bandaz elastyczny, czy moze kupic jakis usztywniacz (jesli tak to na co zwracac uwage kupujac go i gdzie mozna cos takiego dostac)... Moze jakas masc do smarowania albo oklad?

Pzdr PasQdka
Wygląda na to że dorobiłaś sie nawykowaego zwichnięcia stawu skokowego. Jeśli za kilka dni wyjeżdzasz to teraz z tą noga nic nie zrobisz tylko na wyjazd zaopatrz się w opaske elastyczną usztywniająca staw skokowy (do nabycia w aptekach lub sklepach medycznych). Noś ja tylko jak będziesz musiała duzo chodzic i staraj się ją jak najczęściej sciagac żebyś nie osłabiła stawu skokowego. Po powrocie postaraj sie o serię magnetoterapii i trochę ta nogę powicz zeby wzmocnic mięśnie. Pozdrawiam Wiola

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Zwichnieta kostka | Robert Tomasik, 18-03-2006, 00:04

Wiola [###wiolkum [at] wp.pl.###] napisał:

Nie jestem lekarzem, ale z własnego doświadczenia radzę nie bawić się w opaskę, tylko owinąć bandażem elastycznym. Dużo skuteczniejsze. Nie za mocno, ale tak, by ruch w stawie był na tyle ograniczony, by nie bolało przy kręceniu. Ja w ten sposób w kilka miesięcy po skręceniu kostki grałem w siatkówkę i w miarę się dało.

Ewentualnie zamiennie w miarę możliwości buty z wysokim trzymaniem (chłopak, to po prostu wojskowe trepy) ale nie znam się na modzie damskiej.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby zapalne stawów Choroby zapalne stawów

Jak radzić sobie z zapaleniem stawów - program ćwiczeń ruchowych Jak radzić sobie z zapaleniem stawów - program ćwiczeń ruchowych

Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2 Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2