Powiązane leki
(opisy)

Daxas (Roflumilast)

Armanor (Almitrinum)

Fostex (Beclometasoni dipropionas, Formoteroli fumaras)

Luivac (Bacterial lysate)

Macromax ICN (Azithromycinum)

Serviclor (Cefaclorum)

Tussal Expectorans (Ambroxoli hydrochloridum)

Zamur (Cefuroximum)

Ampicillin (Ampicillinum)

Szczepionka durowa Ty (Vaccinum febris typhoidis)

Tagi

pluco gazowy lukac gadzik brzuszny oddechowy wynik goran powiatr kwasica

Fora dyskusyjne

zobacz Moja historia raka jądra (12)

zobacz Ból przy wydychaniu powietrza. (1)

zobacz powietrze w janie brzusznej? (1)

zobacz Czy wnęka płucna to to samo co przepona? (1)

zobacz Jak wyglądają duszności? (1)

zobacz Duszenie co robić ? (3)

zobacz Przebite płuco (1)

zobacz Choroba płuc ? problemy z oddychaniem (3)

zobacz okresowe duszności (2)

zobacz Nie przechodząca choroba. (3)

zobacz Bolące plecy (0)

zobacz Moje objawy (1)

zobacz goraczka i suchy kaszel (1)

zobacz Woda w płucach (7)

zobacz Kaszel - uciążliwy (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » kwasica oddechowa

kwasica oddechowa

Łukasz Goran Gądzik, 20-03-2006, 20:56

Witam Czy ktoś z Was spotkał się z taką chorobą? Podejrzawam ją u sibie:) Na początku myślałem że może astma, ale leczenie nic nie omagało. Ze względu na objawy zacząłem szukać czegoś w śród chorób układu trawinnego. Objawy jakie u mnie występują- pojawiająca sie duszność, znaczny katabolizm białek, apatia, słaba regeneracja powysiłkowa, zniszczona cera, zgaga. Najgorsze, że w swoim miasteczku nie mam gastrologa a nawet jak by był... szkoda słów by opisywać poziom leczenia w takich "pipidówach" jak ta w której mieszkam... zresztą neistety często w miastach nei jest lepiej. Ale nie o tym:) Może możecie polecić gastrologa w Krakowie. -- Pozdrawiam Łukasz Goran Gądzik 151731

Re: kwasica oddechowa | ŁukaszW, 20-03-2006, 22:30

Użytkownik "Łukasz Goran Gądzik" napisał w wiadomości news:dvmsas$see$1 [at] news.onet.pl...
Witam Czy ktoś z Was spotkał się z taką chorobą?
ostra kw. odd. wystepuje w wyniku niedostatecznej wymiany gazowej (np bezdech, duszne pomieszczenie) generalnie zbyt malo CO2 jest usuwane z ustroju.

przewlekla kwasica odd. wystepujre w wyniku chorob pluc (np obturacyjnej) przyczyny sa wiec podobne (zbyt mala wymiana gazowa)

Na początku myślałem że może astma, ale leczenie nic nie omagało. Ze względu na
objawy zacząłem szukać czegoś w śród chorób układu trawinnego. Objawy jakie u mnie występują- pojawiająca sie duszność, znaczny katabolizm białek, apatia, słaba regeneracja powysiłkowa, zniszczona cera, zgaga.
hmmm....chyba wymienione objawy nie maja zbyt wiele wspolnego z kwasica oddechowa...

PozdraviaM ŁukaszW

Re: kwasica oddechowa | regen, 20-03-2006, 22:53

Użytkownik "Łukasz Goran Gądzik" napisał w wiadomości news:dvmsas$see$1 [at] news.onet.pl... > Czy ktoś z Was spotkał się z taką chorobą? Podejrzawam ją u sibie:) Na
początku myślałem że może astma, ale leczenie nic nie omagało. Ze względu na objawy zacząłem szukać czegoś w śród chorób układu trawinnego. Objawy jakie u mnie występują- pojawiająca sie duszność, znaczny katabolizm białek, apatia, słaba regeneracja powysiłkowa, zniszczona cera, zgaga. Najgorsze, że w swoim miasteczku nie mam gastrologa a nawet jak by był... szkoda słów by opisywać poziom leczenia w takich "pipidówach" jak ta w której mieszkam... zresztą neistety często w miastach nei jest lepiej. Ale nie o tym:) Może możecie polecić gastrologa w Krakowie.
Witam!

Kwasica oddechowa to objaw a nie choroba. Nie piszesz ile masz lat , ile ważysz , na co chorowałeś w życiu , jakie badania były wykonane , jakie leki bierzesz , czy nadużywasz tego i owego i co sugeruje lekarz pierwszego konfliktu. Pozdrawiam regen

Re: kwasica oddechowa | Łukasz Goran Gądzik, 20-03-2006, 23:26

Kwasica oddechowa to objaw a nie choroba. Nie piszesz ile masz lat , ile ważysz , na co chorowałeś w życiu , jakie badania były wykonane , jakie leki bierzesz , czy nadużywasz tego i owego i co sugeruje lekarz pierwszego konfliktu.
Więc jeszcze raz:) Mam 27 lat, 185cm wzrostu, 80kg wagi. Jestem człowiekiem aktywnym fizycznie- siłownia, basen, ale głównie rower Około 10h tygodniowo, razcej usystematyzowanych trenigów. W tej chwili nie biorę żadnych leków i niczego nie naduzywam:) Wcześniej trafiłem do pulmonolaga, brałem pulmikort później rónież leki wziewne których nazwy nie pamiętam:) Ale brało się je razem nazwy zaczynały się na F... i M... chyba:) Niestety kilka miesięcy zażywania i żadnych zmian nie było. Badania to oczywiście krew, później spirometria zwykłe badanie oraz takie w którym podawy jest lek i wykonywane badanie raz jescze), spirografia, RTG płuc. Więc może zapędziłem się pisząc o kwasicy oddechowej, ale że największe problemy przysparza mi oddychanie, a właściwie brak możliwości pełnego oddechu dlatego pisze o K. oddechowej. natomiast objawy, które podałem wcześniej występują u mnie i właśnie szukając po obajawach trafiłem na kwasice w ogóle. Najgorsze jest właśnie duszność oraz brak regeneracji, ja rozumiem, że po treningu jest się zmęczonym ale po 8-10 godzinach snu chciałbym się budzić wypoczęty. Zresztą odpusczałem nie raz treningi i nadal czułem się apatycznie i cały czas mam wrażenie że brak mi tlenu. subiektywnie rzecz nazywając mam wrażenie ucisku na płuca od strony przepony, tak jakby się ona nie obniżała podczas wdechu- oczywiście nie zawsze. Mam równiez wrażenei jak gdyby wdychane powietrze uciekało do jamy brzusznej, brzydko mówiąc puszczenie "bąka" rozluźnia brzuch i mam możliwość głębokiego wdechu ale zaraz wszystko wraca. Zanim pojawiły się w ogóle objawy to miałem problem z gazami właśnie- produkowału sie one z ogromnych rozmiarach, an szczęście były bezwonne. No to się rozpisałem... Jakies sugestie? -- Pozdrawiam Łukasz Goran Gądzik 151731

Re: kwasica oddechowa | regen, 21-03-2006, 23:40

Użytkownik "Łukasz Goran Gądzik" napisał w wiadomości news:dvn34k$kku$1 [at] news.onet.pl...

> Mam równiez wrażenei jak gdyby wdychane powietrze uciekało do jamy
brzusznej, brzydko mówiąc puszczenie "bąka" rozluźnia brzuch i mam możliwość głębokiego wdechu ale zaraz wszystko wraca. Zanim pojawiły się w ogóle objawy to miałem problem z gazami właśnie- produkowału sie one z ogromnych rozmiarach, an szczęście były bezwonne. No to się rozpisałem... Jakies sugestie?

Ponowna konsultacja u lek. rodzinnego lub i pulmonologa . Badania j. brzusznej do decyzji lek. rodzinnego. Pozdrawiam regen

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby układu oddechowego Choroby układu oddechowego

Ocena czynności płuc w chorobach układu oddechowego Ocena czynności płuc w chorobach układu oddechowego

Pneumonologia i alergologia - wybrane jednostki chorobowe Pneumonologia i alergologia - wybrane jednostki chorobowe

Zespół metaboliczny w praktyce klinicznej Zespół metaboliczny w praktyce klinicznej

250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować 250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować