Powiązane leki
(opisy)

CH-Kollagen

Colacal

Structum (Chondroitini sulfas)

Hylo-Lasop

Octenisept

Tropicamidum (Tropicamidum)

Bisacodyl (Bisacodylum)

Dormicum (Midazolamum)

Lignocainum hydrochloricum (żel) (Lidocaini hydrochloridum)

Navoban (Tropisetronum)

Tagi

implantacja uzupelnic pobierac implant ogolny preparat kosc biodrowy regeneracja zabieg

Fora dyskusyjne

zobacz Jestem po implantacji i puchnę (4)

zobacz za ciasny implant? (2)

zobacz Od ilu lat można uzupełnić lukę zęba? (2)

zobacz Torbiel, cysta, przeszczep kości (1)

zobacz Chrzęstniak dłoni (17)

zobacz ALLOPLASTYKA STAWÓW BIODROWYCH (7)

zobacz badanie szpiku kostnego (3)

zobacz Leki na szybszą regenerację po kontuzjach (3)

zobacz Pobranie osocza (1)

zobacz suplementy (5)

zobacz magnez (2)

zobacz Rekonwalescencja po złamaniu (0)

zobacz Czy ktoś miał tymczasową proteze? (2)

zobacz Drenaż kości (0)

zobacz Brak zawiązków (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » implant + regeneracja kości

implant + regeneracja kości

, 21-03-2006, 19:56

Czesc, czeka mnie zabieg uzupelnienia kosci i od razu zalozenia implantu. zabieg uzupelnienia kosci jest zwany sterowana regeneracja kosci. wykonywany jest na materiale bio-oss. Podobno treba bedzie sporo go w zebodol wrzucic bo ekstarkcja zostala wykonana " z prawdziwym rozmachem". Potem po 6 miesiacach korona etc. Czy ktos mial taki zabieg jak uzupelnianie kosci i od razu implant? Jak dlugo to sie goi, czy opuchlizna jest uciazliwa, jakie sa wrazenia po zaszyciu "sztucznej kosci" wraz z implantem? a moze ktos wie czy zabieg w sytuacji zbyt duzego ubytku kosci nie jest przypadkiem strata duzych przeciez pieniedzy, zdrowia i nerwow??? Bede wdzieczna za kazda wiadomosc, moze ktos z Was wykonuje zabiegi implantacji? pozdrawiam

Re: implant + regeneracja kości | K, 22-03-2006, 00:46

Użytkownik napisał w wiadomości news:1142963780.508007.287880 [at] i39g2000cwa.googlegroups.com...
Czesc, czeka mnie zabieg uzupelnienia kosci i od razu zalozenia implantu. zabieg uzupelnienia kosci jest zwany sterowana regeneracja kosci. wykonywany jest na materiale bio-oss. Podobno treba bedzie sporo go w zebodol wrzucic bo ekstarkcja zostala wykonana " z prawdziwym rozmachem". Potem po 6 miesiacach korona etc. Czy ktos mial taki zabieg jak uzupelnianie kosci i od razu implant? Jak dlugo to sie goi, czy opuchlizna jest uciazliwa, jakie sa wrazenia po zaszyciu "sztucznej kosci" wraz z implantem? a moze ktos wie czy zabieg w sytuacji zbyt duzego ubytku kosci nie jest przypadkiem strata duzych przeciez pieniedzy, zdrowia i nerwow??? Bede wdzieczna za kazda wiadomosc, moze ktos z Was wykonuje zabiegi implantacji? pozdrawiam
Mogę się wypowiedzieć pownieważ mój znajomy miał podobny zabieg. Tzw. sinus lift, czyli podniesienie dolnej ściany zatoki szczękowej z uzupełenieniem braku kości i wszczepieniem implantu.Zasadnicza różnica jest taka, że był to autoprzeszczep z kości biodrowej. Zdaniem implantologów, z którymi rozmawiałem materiał ten jest lepszy od sztucznych lub zwierzęcych. Gojenie przebiegało bez problemu, po kilkudniowym pobycie w domu (znieczulenie przez pierwsza dobę fentanylem w pompie) powrócił bez problemu do pracy. Zabieg odbył się w znieczuleniu ogólnym. Ortopeda pobrał część kości biodrowej. Po krótkim okresie wybudzenia, zabraliśmy pacjenta do domu. Minęło kilka miesięcy bez żadnych powikłań.

K.

Re: implant + regeneracja kosci | , 22-03-2006, 10:02

autoprzeszczep zawsze dla mnie brzmial bardzo groznie ale z tego co piszesz wszystko wyglada podobnie do implantacji do ktorej ja bede poddawana. Moze wiesz czy koszty sa duzo wieksze (u mnie ok 7 tys) i ewentualnie gdzie takie zabiegi sie wykonuje (najlepiej w Wawie)??

Jeszcze jedno pytanie wydaje sie ze kruchosc kosci moze byc duza przeszkoda w implantacji, jak to mozna sprawdzic? jakies badania gestosci?? sama nie wiem ...

Re: implant + regeneracja kosci | Radoslaw Rossa, 22-03-2006, 17:35

Jeszcze jedno pytanie wydaje sie ze kruchosc kosci moze byc duza przeszkoda w implantacji, jak to mozna sprawdzic? jakies badania gestosci?? sama nie wiem ...
Chirurg, który podejmuje sie implantacji ocenia jakosc Twojej kosci (najczesciej wystarczy do tego RTG - oczywiscie przy ogólnie dobrym stanie zdrowia). W chir. stom. jakosc kosci opisuje sie D1 - D4 (kosc bardzo gesta, zbita - kosc gabczasta, miekka (moze byc odwrotnie)). Najlepsza do implantacji jest D2 i D3.

Re: implant + regeneracja kosci | Radoslaw Rossa, 22-03-2006, 17:44

autoprzeszczep zawsze dla mnie brzmial bardzo groznie ale z tego co piszesz wszystko wyglada podobnie do implantacji do ktorej ja bede poddawana. Moze wiesz czy koszty sa duzo wieksze (u mnie ok 7 tys) i ewentualnie gdzie takie zabiegi sie wykonuje (najlepiej w Wawie)??
Niekiedy preparaty kosciozastepcze miesza sie z koscia wlasna, ale nie zawsze musi byc ona pobierana z talerza biodrowego. Bardzo czesto kosc pobiera sie z bródki i trójkata zatrzonowcowego. Nie wymaga to znieczulenia ogólnego. Poza tym duza zaleta preparatów kosciozastepczych jest mozliwosc ograniczenia objetosci kosci wlasnej pobieranej do przeszczepu (jezeli w ogóle jest pobierana). A Bio-Oss jest jednym z lepszych prep. k-z.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna

Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich

Osteoporoza. Jak wzmocnić kości dzięki diecie i aktywności fizycznej. Profilaktyka, diagnostyka, leczenie Osteoporoza. Jak wzmocnić kości dzięki diecie i aktywności fizycznej. Profilaktyka, diagnostyka, leczenie

Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku

Aktywnie przeciw osteoporozie Aktywnie przeciw osteoporozie