Powiązane leki
(opisy)

Angiseptin

Laryng Up Junior

Orofar Max (Cetylpyridinii chloridum, Lidocaini hydrochloridum)

Aprofen Forte (Ibuprofenum)

Ampicillin (Ampicillinum)

Doxyratio M (Doxycyclinum)

Aziteva (Azithromycinum)

Azycyna (Azithromycinum)

Canbiox (Azithromycinum)

Cubicin (Daptomycinum)

Tagi

udac uwazac widziec dawniej przeszkadzac infekcja glowa ostatni antybiotyk gardlo

Fora dyskusyjne

zobacz Kiedy wymaz? (1)

zobacz musujące gwiazdeczki (2)

zobacz Wyciecie migdałkow (4)

zobacz Zatkane uszy (8)

zobacz SILNE UDERZENIE W GŁOWĘ (1)

zobacz Chlamydia (62)

zobacz dziwne zawieszki (0)

zobacz Bóle Podbrzusza (1)

zobacz Przewlekłe uszkodzenie gardła? (1)

zobacz interpretacja wynikow krwi 4 latki (3)

zobacz ciągle coś mam w gardle :( (1)

zobacz nawrotowe zapalenia uszu (1)

zobacz 6 infekcji górnych dróg oddechowych w 6 miesięcy. (0)

zobacz powiększone węzły chłonne (0)

zobacz zaleganie moczu (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Gardlo - prosze o porade!

Gardlo - prosze o porade!

MarKol, 21-03-2006, 21:30

Czesc!

Nie mam pojecia co zrobic ze swoim gardlem i licze ze mi podpowiecie. Na poczatek teoche historii. Od zawsze mialem wrazliwe gardlo - nie bylo moze bardzo tragicznie ale raz na rok porzadna angina (duza goraczka, antybiotyk i dwa tygodnie z glowy) murowana. Poza tym pare mniejszych "stanow" zapalnych. To bylo dawniej. A teraz - dobiegam trzydziestki i wlasciwie ostatnio caly czas mam gardlo jakby zainfekowane (nie wiem jak to lepiej okreslic). Wystarczy ze nie plucze badz nie ssie tabletek (ewnetualnie pije alkoholu, ktory w tym przypadku daje pozytywne rezultaty) infekcja pojawia sie sama z siebie i jesli nic z tym nie zrobie jest gorzej z dnia na dzien. Dodatkowo czesto zdarza sie tak ze wieczorem jest wszystko ok, a rano pojawia sie bol - tak po prostu (Wykluczam raczej jakies uczulenia i inne takie bo ostatnio sporo jezdzilem i efekty byly podobne jak w domu). Ktos by powiedzial - ze to zaden problem bo ludzie maja wieksze - fakt. Do tej pory znosilem to ale uwazam ze tak nie powinno byc. Strasznie mi to przeszkadza w pracy (musze byc skoncentrowany a to mnie dekoncentruje). Czesto infekcja nie jest jeszcze wielka ale organizm juz reaguje chyba - niby goraczki nie mam ale jest mi to raz za cieplo raz za zimno. W dodatku po ostatnim leczeniu (bralem Ceclor, z miesiac temu albo dawniej) niby teraz nie boli (juz bywalo lepiej i gorzej w tym okresie) ale czaly czas czuje cos na pograniczu ucha i gardla. Nie wiem jak to opisac ale cos tam jest nie tak i daje sie to odczuc (aha, przeboje przez ostatnie pol roku mam przede wszystkim z prawa strona gardla). Nie oczekuje ze ktos mnie tu uzdrowi - choc wskazowki mile widziane - ale raczej o to ze ktos wskaze mi droge gdzie sie udac i jak rozmawiac. Moje dotychczasowe doswiadczenia nie sa za dobre - lekarz jakby uwazal ze mu glowe zawracam a ja naprawde ide tam jak _musze_ i nie ide tak dlugo jak sie da. Albo twierdzi ze nic nie widzi (choc ja czuje ze nie jest dobrze)(to jak sie wybiore na poczatku infekcji kiedy ona raczkuje, ale uzywanie powszechnie dostepnych srodkow juz nie bardzo dziala) albo ze cos tam i laduje mi antybiotyk. Jakkolwiek, najbardziej przeszkadza mi ciagle uczucie ze w tym gardle (a teraz i uchu) cos siedzi i z dnia na dzien potrafi przerodzic sie w bol i widoczne juz zapalenie.

Jestem z Wawy. Jesli mozecie polecic do kogo sie udac (jaki specjalista, przychodnia, czy nawet konkretny lekarz) to prosze o pomoc.

Chcialbym wreszcie rozwiazac problem mojego gardla i cieszyc sie zyciem ...

Pozdrawiam,
Marek K

Re: Gardlo - prosze o porade! | Monika, 22-03-2006, 13:57

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=19760

MarKol napisał(a):

Czesc!

Nie mam pojecia co zrobic ze swoim gardlem i licze ze mi podpowiecie. Na poczatek teoche historii. Od zawsze mialem wrazliwe gardlo - nie bylo moze bardzo tragicznie ale raz na rok porzadna angina (duza goraczka, antybiotyk i dwa tygodnie z glowy) murowana. Poza tym pare mniejszych "stanow" zapalnych. To bylo dawniej. A teraz - dobiegam trzydziestki i wlasciwie ostatnio caly czas mam gardlo jakby zainfekowane (nie wiem jak to lepiej okreslic). Wystarczy ze nie plucze badz nie ssie tabletek (ewnetualnie pije alkoholu, ktory w tym przypadku daje pozytywne rezultaty) infekcja pojawia sie sama z siebie i jesli nic z tym nie zrobie jest gorzej z dnia na dzien. Dodatkowo czesto zdarza sie tak ze wieczorem jest wszystko ok, a rano pojawia sie bol - tak po prostu (Wykluczam raczej jakies uczulenia i inne takie bo ostatnio sporo jezdzilem i efekty byly podobne jak w domu). Ktos by powiedzial - ze to zaden problem bo ludzie maja wieksze - fakt. Do tej pory znosilem to ale uwazam ze tak nie powinno byc. Strasznie mi to przeszkadza w pracy (musze byc skoncentrowany a to mnie dekoncentruje). Czesto infekcja nie jest jeszcze wielka ale organizm juz reaguje chyba - niby goraczki nie mam ale jest mi to raz za cieplo raz za zimno. W dodatku po ostatnim leczeniu (bralem Ceclor, z miesiac temu albo dawniej) niby teraz nie boli (juz bywalo lepiej i gorzej w tym okresie) ale czaly czas czuje cos na pograniczu ucha i gardla. Nie wiem jak to opisac ale cos tam jest nie tak i daje sie to odczuc (aha, przeboje przez ostatnie pol roku mam przede wszystkim z prawa strona gardla). Nie oczekuje ze ktos mnie tu uzdrowi - choc wskazowki mile widziane - ale raczej o to ze ktos wskaze mi droge gdzie sie udac i jak rozmawiac. Moje dotychczasowe doswiadczenia nie sa za dobre - lekarz jakby uwazal ze mu glowe zawracam a ja naprawde ide tam jak _musze_ i nie ide tak dlugo jak sie da. Albo twierdzi ze nic nie widzi (choc ja czuje ze nie jest dobrze)(to jak sie wybiore na poczatku infekcji kiedy ona raczkuje, ale uzywanie powszechnie dostepnych srodkow juz nie bardzo dziala) albo ze cos tam i laduje mi antybiotyk. Jakkolwiek, najbardziej przeszkadza mi ciagle uczucie ze w tym gardle (a teraz i uchu) cos siedzi i z dnia na dzien potrafi przerodzic sie w bol i widoczne juz zapalenie.

Jestem z Wawy. Jesli mozecie polecic do kogo sie udac (jaki specjalista, przychodnia, czy nawet konkretny lekarz) to prosze o pomoc.

Chcialbym wreszcie rozwiazac problem mojego gardla i cieszyc sie zyciem ...

Pozdrawiam,

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Lecznictwo niemedyczne w Polsce Lecznictwo niemedyczne w Polsce

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?

Chińska sztuka zdrowego życia Chińska sztuka zdrowego życia

Jak zapobiegać rakowi piersi Jak zapobiegać rakowi piersi

Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia