Powiązane leki
(opisy)

Celebrex (Celecoxibum)

Ultracod (Paracetamolum, Codeini phosphas)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Reumogel

Flugalin (Flurbiprofenum)

Opokan (Meloxicamum)

Aglan (Meloxicamum)

Arcoxia (Etoricoxibum)

Aspicam (Meloxicamum)

Bals-Sulphur żel

Tagi

ledzwiowy szyjny ledzwiowo odcinek bliskosc kosc staw skokowy krzyzowy kregoslup

Fora dyskusyjne

zobacz Interpretacja wynikow (0)

zobacz wynik RTG i rezonansu 'kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy' (2)

zobacz co to znaczy (2)

zobacz zmiany w odcinku lęźwiowym (1)

zobacz rwa kulszowa (0)

zobacz wynik badania radiologicznego (1)

zobacz Silny ból w nogach (2)

zobacz Czy mam lordoze? (3)

zobacz Co oznacza wynik MR-kregoslupa ledzwiowo-krzyzowego? (0)

zobacz rtg (0)

zobacz Lordoza - leczenie (3)

zobacz wynik badania RTG kręgosłupa lędźwiowego (0)

zobacz Ból stawów od kręgosłupa? (3)

zobacz BOL RAMION (8)

zobacz Przepuklina odcinka krzyżowo-lędzwiowego l5/s1 (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » RTG kręgosłupa L-S (PL->DE)

RTG kręgosłupa L-S (PL->DE)

atupaj, 28-03-2006, 19:02

Witam serdecznie,

czy chodzi w tym przypadku o kręgosłup od odcinka lędźwiowego do odcinka szyjnego? Mam do przetłumaczenia wyciąg z karty leczenia pacjenta na j. niem. - spotkałam się już wcześniej z określeniami odcinków L, C, ale nie tak jak tutaj L-S. Czy po niemiecku będzie to Rntgenaufnahme der Wirbelsule L-H?

Kontekst mam następujący: Rtg kręgosłupa L-S oraz stawów skokowych z dnia... - odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz stawy skokowo-goleniowe bez wyraźnych zmian w Rtg.

Będę wdzięczna za pomoc Anna Tupaj

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: RTG kręgosłupa L-S (PL->DE) | retina, 28-03-2006, 21:52

Odcinek L-S to odcinek lędźwiowo-krzyżowy (a nie lędźwiowo-szyjny ;-)). Pozdrawiam, Gośka

Re: RTG kręgosłupa L-S (PL->DE) | Sebastian Biały, 29-03-2006, 20:48

Użytkownik "atupaj" napisał w wiadomości news:7228.0000024c.44296c35 [at] newsgate.onet.pl...
Witam serdecznie,

czy chodzi w tym przypadku o kręgosłup od odcinka lędźwiowego do odcinka szyjnego? Mam do przetłumaczenia wyciąg z karty leczenia pacjenta na j. niem. - spotkałam się już wcześniej z określeniami odcinków L, C, ale nie tak jak tutaj L-S. Czy po niemiecku będzie to Rntgenaufnahme der Wirbelsule L-H?

Kontekst mam następujący: Rtg kręgosłupa L-S oraz stawów skokowych z dnia... - odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz stawy skokowo-goleniowe bez wyraźnych zmian w Rtg.

Będę wdzięczna za pomoc Anna Tupaj

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Witaj! L/S oznacza z łaciny lumbalo-sacralis czyli Lądźwiowo-krzyżowy. Te dwa odcinka, ze względu na bliskość położenia zwyłko się często traktować wspólnie. Kość krzyżowa to ta duża trójkątna (ułożona wierzchołkiem ku dołowi) kość znajdująca się poniżej ostatniego kręgu lędźwiowego (widoczna między pośladkami, powyżej szpary pośladkowej). Pozdrawiam - Sebastian

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany

Anatomia człowieka. Tom 1 Anatomia człowieka. Tom 1

Patologia narządu ruchu Patologia narządu ruchu

Testy kliniczne w badaniu kości stawów i mięśni Testy kliniczne w badaniu kości stawów i mięśni

Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST