Powiązane leki
(opisy)

Visudyne (Verteporfinum)

Olopeg (Macrogolum)

Octenisept

Emetron (Ondansetronum)

Tantum Rosa (Benzydamini hydrochloridum)

Neomycinum (tabletki) (Neomycini sulphas)

Zofran (Ondansetronum)

Mucosolvan (iniekcje) (Ambroxoli hydrochloridum)

Biocell

Zofran Zydis (Ondansetronum)

Tagi

piersiowy zdrowotny wyglad pracowac lejkowaty operacja klatka fizyczny wada torun

Fora dyskusyjne

Pectus excavatum - Lejkowata klatka piersiowa. (2)

Ból klatki piersiowej, duszności po urazie (1)

ból z lewej strony klatki piersiowej (0)

Lejkowata klatka piersiowa - Torakochirurgia (4)

Lejkowata klatka piersiowa... pytanie ;( (0)

Zabieg na lejkowatą klatkę (4)

problem zdrowotny (2)

Klucie W klatce piersiowej (1)

Wada postawy - wada wyglądu czy wada wrodzona? (0)

Bóle w klatce piersiowej (6)

Bóle w klatce piersiowej (2)

Mroczki, ucisk na klatkę piersiową i inne (13)

Ucisk w klatce piersiowej po wysiłku. (13)

dziwny ucisk w klatce piersiowej (0)

ból głowy i w klatce piersiowej (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Klatka piersiowa lejkowata

Klatka piersiowa lejkowata

Darek, 13-04-2006, 05:10

Witajcie Mam schorzenie (wade) jak w temacie. W wieku mlodzienczym sugerowano mi operacje (wstawienie jakichs precikow bodaj z tego co pamietam), ale porobiono mi badania (ekg, pluca itd.) i stwierdzono, ze skoro wyniki wyszly bardzo dobre (nie odstawalem wydolnoscia fizyczna od innych rowiesnikow, wada w sumie najmniejsza nie jest), to decyzja nalezy do nas, tj. do mnie i moich rodzicow. Wyszlo, jak wyszlo, tzn. zostalem z tym. Mam 25 lat i czasem mnie kuje w mostku tj. w tym "dolku" i zastanawiam sie czy to nie jest czasem to. Dodaje, ze nadal naleze do osob aktywnych fizycznie, potrafie przejechac co 3-4 dni po 50-60 km rowerem (naturalnie w lato, teraz z uwagi na zime kondycja spada - pracuje za biurkiem ;)), czyli z wydolnoscia organizmu tez nie jest zle. Moje pytanie dotyczy: czy w przyszlosci moge miec problemy zwiazane z ta wada, jesli bede prowadzil zdrowy tryb zycia (tj. aktywny, nie pale, poza kawa nie mam zadnych uzywek)? Czy moze powinienem na nowa rozwazyc operacje?

Pozdrawiam i zycze przy okazji Smacznego Jajka :-)

D.

Re: Klatka piersiowa lejkowata | Abrakadabra, 13-04-2006, 11:37

Użytkownik "Darek" napisał w wiadomości news:e1kfet$9mf$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

Moje pytanie dotyczy: czy w przyszlosci moge miec problemy zwiazane z ta wada, jesli bede prowadzil zdrowy tryb zycia (tj. aktywny, nie pale, poza kawa nie mam zadnych uzywek)? Czy moze powinienem na nowa rozwazyc operacje?
Mam podobna wade ale obawiam sie, ze w tym wieku juz jest za pozno na jaka kolwiek ingerencje chirurgiczna. Tak przynajmniej jest w moim przypadku. Z tego co mi mowili lekarze to poza efektem wizualnym nie ma zadnego zagrozenia. Chyba ze wada budowy jest bardzo duza. Zaznaczam, ze nie ejstem lekarzem i opieram sie na tym co poweidzieli mi inni lekarze.

Re: Klatka piersiowa lejkowata | Piotr Kasztelowicz, 13-04-2006, 21:06

On Thu, 13 Apr 2006, Darek wrote:

na zime kondycja spada - pracuje za biurkiem ;)), czyli z wydolnoscia organizmu tez nie jest zle. Moje pytanie dotyczy: czy w przyszlosci moge miec problemy zwiazane z ta wada, jesli bede prowadzil zdrowy tryb zycia (tj. aktywny, nie pale, poza kawa nie mam zadnych uzywek)? Czy moze powinienem na nowa rozwazyc operacje?
Trudno powieddzieć bo zależy to jak duża jest ta wada ale zwykle jeśli dziś ona nie powoduje istotnych problemów zdrowotnych a wszelkie badania (warto zrobić spiromertię) są prawidłowe to mało prawdopodobne, że będzie ona powodowała problemy zdrowotne. Jeśli tak to operacja ma aspekt przede wszystkim kosmetyczny. Wiele zależy czy Ty akceptujesz (ewentualnie Twoja parnterka) taki wygląd. Z tego, co ja widzę (jako lekarz pracujący w oddziale ch. płuc) klatka piersiowa lejkowata bardzo rzadko powoduje problemy zdrowotne ale wiele osób decyduje się na opracje ponieważ właśnie nie potrafią zaakceptować własnego wyglądu

P.> -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz" target="_blank">www.am.torun.pl/~pekasz www.am.torun.pl PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Urazy klatki piersiowej Urazy klatki piersiowej

Wady wrodzone serca u młodocianych i dorosłych Wady wrodzone serca u młodocianych i dorosłych

Współczesne operacje wojskowe Współczesne operacje wojskowe

Masaż relaksacyjny - wszystkie techniki Masaż relaksacyjny - wszystkie techniki

Żywienie a uroda Żywienie a uroda