Powiązane leki
(opisy)

Arnigel

Heparin-Hasco forte (Heparinum natricum)

Cerutin (Acidum ascorbicum, Rutosidum)

Medigox (Metildigoxinum)

Slow-Mag (Magnesii chloridum)

Slow-Mag B6 (Magnesii chloridum, Pyridoxinum)

Hemorigen (Erigeroni canadensis herbae extractum spissum)

Dermorutin

Geralen (Methoxsalenum)

Karovit

Tagi

sauna skreslic grupowicz fototerapia cerutin siniak promien krwiak slowo przyspieszyc

Fora dyskusyjne

zobacz Krwiak na tylnej dolnej części uda (0)

zobacz siniaki (1)

zobacz Siniak (2)

zobacz Ból palca (4)

zobacz Krwiak (2)

zobacz krwiak pod kolanem (0)

zobacz siniak na paznkociu (6)

zobacz Ślady po krwiaku (2)

zobacz "Siniak"po pobieraniu krwi (1)

zobacz Powikłania po oddaniu krwi. (2)

zobacz Siniak na żyle od ponad 3 tygodni (5)

zobacz krwiak na oku (2)

zobacz siniaki na dole pleców (1)

zobacz Krew z nosa u 16-latka (1)

zobacz Propranolol-zamiennik europejski (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Co na siniaki / krwiaki

Co na siniaki / krwiaki

Marcin S, 29-04-2006, 15:07

Wita,! Może ktoś mi pomoże jeśli chodzi o siniaki. Ostatnio zostałem pobity i mam wielkie limo pod okiem. Jak mógłbym się szybko tego pozbyć. Może są jakieś dobre sposoby domowe (słyszałem, że ocet pomaga?) Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Re: Co na siniaki / krwiaki | Monika, 29-04-2006, 17:04

Dnia 29-04-2006 o 13:07:48 Marcin S napisał:

Wita,! Może ktoś mi pomoże jeśli chodzi o siniaki. Ostatnio zostałem pobity i mam wielkie limo pod okiem. Jak mógłbym si szybko tego pozbyŚ. Może są jakieś dobre sposoby domowe (słyszałem, że ocet pomaga?) Z góry dzikuj za pomoc, pozdrawiam
Nie mam pojęcia jak Ci pomóc ale przy okazji pytania jakie zadałeś ja dołączę swoje ;) Chciałabym wiedzieć, czego brakuje organizmowi gdy zbyt często powstają drobne siniaki i krwiaki (nawet na brzuchu podczas lekkiego uderzenia a na nogach wystarczy mocniejsze dotknięcie). Siniaki nie są bardzo wyraźne jednak widoczne i utrzymują się dość długo...

Pozdrawiam - Monika

Re: Co na siniaki / krwiaki | Lia, 29-04-2006, 17:06

Dnia 2006-04-29 13:07:48 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach przyrody grupowicz *Marcin S* skreślił te oto słowa:

Wita,! Może ktoś mi pomoże jeśli chodzi o siniaki. Ostatnio zostałem pobity i mam wielkie limo pod okiem. Jak mógłbym się szybko tego pozbyć. Może są jakieś dobre sposoby domowe (słyszałem, że ocet pomaga?) Z góry dziękuję za pomoc,
Lioton 1000 (IMO naprawde dobry), Arcalen (tanszy, ale to tłusta maść).

Lia GG 1516512 ICQ 166035154 JID iskanna [at] jabberpl.org

Nie obrażaj krokodyla, zanim nie znajdziesz się na drugim brzegu rzeki /przysłowie afrykańskie/

Re: Co na siniaki / krwiaki | Lia, 29-04-2006, 17:08

Dnia 2006-04-29 15:04:55 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach przyrody grupowicz *Monika* skreślił te oto słowa:

Nie mam pojęcia jak Ci pomóc ale przy okazji pytania jakie zadałeś ja dołączę swoje ;) Chciałabym wiedzieć, czego brakuje organizmowi gdy zbyt często powstają drobne siniaki i krwiaki (nawet na brzuchu podczas lekkiego uderzenia a na nogach wystarczy mocniejsze dotknięcie). Siniaki nie są bardzo wyraźne jednak widoczne i utrzymują się dość długo...
Należy skonsultowac się z lekarzem, bo to nie jest normalne.

A tak poza tym stałe przyjmowanie rutyny z witaminą C (Cerutin) mi bardzo pomaga.

Nie obrażaj krokodyla, zanim nie znajdziesz się na drugim brzegu rzeki /przysłowie afrykańskie/

Re: Co na siniaki / krwiaki | Monika, 29-04-2006, 17:32

Dnia 29-04-2006 o 15:08:26 Lia napisał:

Należy skonsultowac się z lekarzem, bo to nie jest normalne.

A tak poza tym stałe przyjmowanie rutyny z witaminą C (Cerutin) mi bardzo pomaga.
U lekarza byłam przy okazji jakiejś grypy czy czegoś w tym stylu i badając mnie widział 3 siniaki na brzuchu, kilka drobnych na plecach i ręce - wtedy miałam siniaka nawet na dłoni :) - nic nie powiedział... Ja nie sądziłam, że to coś poważnego i raczej się tym nie przejmowałam - to tylko drobne siniaki... ?

Pozdrawiam - Monika

Re: Co na siniaki / krwiaki | Justyna N, 29-04-2006, 18:11

Użytkownik "Monika" napisał w wiadomości news:op.s8rtahk8matu4y [at] monika...
Dnia 29-04-2006 o 13:07:48 Marcin S napisał:

Możliwe, że niedobór witaminy C. Albo problemy z krzepnięciem. Musisz się dowiedzieć u lekarza co z tym zrobić, ale nie licz, że sam się domyśli-musisz mu na to zwrócić uwagę.

czarnymotyl [at] post.pl

"Never look back cause is hurt- my heart is so cold. I feel the frost-never look back. I feel the darkness on my shoulder. The frost is in my heart"

Pozdrawiam - Monika

Re: Co na siniaki / krwiaki | Kaja, 29-04-2006, 18:53

Marcin S napisał(a):
Wita,! Może ktoś mi pomoże jeśli chodzi o siniaki. Ostatnio zostałem pobity i mam wielkie limo pod okiem. Jak mógłbym się szybko tego pozbyć. Może są jakieś dobre sposoby domowe (słyszałem, że ocet pomaga?) Z góry dziękuję za pomoc,

Maść arcalen jest świetna na siniaki. Jednak musisz uważać, żeby nie dostała się do oka.

Kaja

Re: Co na siniaki / krwiaki | Lia, 29-04-2006, 19:34

Dnia 2006-04-29 15:32:39 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach przyrody grupowicz *Monika* skreślił te oto słowa:

U lekarza byłam przy okazji jakiejś grypy czy czegoś w tym stylu i badając mnie widział 3 siniaki na brzuchu, kilka drobnych na plecach i ręce - wtedy miałam siniaka nawet na dłoni :) - nic nie powiedział... Ja nie sądziłam, że to coś poważnego i raczej się tym nie przejmowałam - to tylko drobne siniaki... ?
To mogą byc kruche naczynka krwionośne - czasem tak natura obdarza. Też jestem delikatna, wystarczy mocniej chwycić, mocniej oprzec sie udem o kant biurka i siniaki gotowe. Ale jak pisałam Cerutin systematycznie łykany sprawia, że musze sie mocniej uderzyc zeby pojawił sie siniak.

ALE tak czy inaczej powinnaś o tym poinformowac lekarza, bo może to byc cos powazniejszego. Nie denerwuj sie :) Kup Cerutin (lub cokolwiek innego z wit C i rutyną, choc Cerutin jest najtanszy - 100 tabletek 6 zł), łykaj. A przy okazji powiedz lekarzowi o swojej "urodzie".

Siniaki a fototerapia | M., 29-04-2006, 19:56

Może ktoś mi pomoże jeśli chodzi o siniaki.
Witajcie, A ja pośrednio z tematem chciałam zapytać... Skoro fototerapia jest sposobem leczenia żółtaczki fizjologicznej poprzez pobudzanie watroby do wydzielania bilirubiny niesprzężonej, która przekształca się w pochodne wydalane w żółci (...) to czy miałoby jakikolwiek sens naświetlanie siniaka? Tak sobie tylko dedukuję, bo jakby nie patzreć, przecież to też produkty katabolizmu hemu ulegające szeregowi przemian, więc może po prostu można w ten sposób przyśpieszyć proces zanikania siniaka? Tylko, że gdyby to było takie proste już ktoś by na to wpadł, więc drodzy koledzy proszę, pomóżcie mi znaleźć błąd w moim rozumowaniu ;)

Pozdrawiam weekendowo :) M.

Re: Co na siniaki / krwiaki | Monika, 29-04-2006, 20:53

Dnia 29-04-2006 o 17:34:10 Lia napisał:

To mogą byc kruche naczynka krwionośne - czasem tak natura obdarza. Też jestem delikatna, wystarczy mocniej chwycić, mocniej oprzec sie udem o kant biurka i siniaki gotowe. Ale jak pisałam Cerutin systematycznie łykany sprawia, że musze sie mocniej uderzyc zeby pojawił sie siniak.

ALE tak czy inaczej powinnaś o tym poinformowac lekarza, bo może to byc cos powazniejszego. Nie denerwuj sie :) Kup Cerutin (lub cokolwiek innego z wit C i rutyną, choc Cerutin jest najtanszy - 100 tabletek 6 zł), łykaj. A przy okazji powiedz lekarzowi o swojej "urodzie".

Dziękuję za informacje. Zrobię jak radzisz ;)

Pozdrawiam - Monika

Re: Siniaki a fototerapia | bynio, 29-04-2006, 21:22

Potwierdzam: zele i masci o duzej zawartosci heparyny sa jakby dedykowane do szybszej redukcji siniaków. Moze to byc Litoton 1000 ale pare innych tez by sie znalazlo. Ocet czy kwasne chlodne oklady z np. Altacetu to dobry sposób , ale tylko 2-3 dni po zdobyciu siniaków. Promienie widzialne w zakresie 630-660nm (jasnoczerwone do czerwonych) lagodnie podgrzewaja glebsze obszary skóry i tkanek pod nia, co rozszerza naczynka krwionosne i usprawnia lokalne krazenie. Tym samym nastepuje przyspieszenie transportu tlenu i substancji odzywczych w okolice urazu, przyspieszenie reakcji biochemiczno-fizjologicznych i odtransportowanie martwych produktów przemian z tego obszaru. Hepareyna przspiesza te procesy i dziala przeciwzakrzepowo. Nie wolno stosowac na otwarte rany. Warto tez w tym czasie rozrzedzic nieco krew pijac wiecej plynów niz zazwyczaj a dodatkowa aspiryna wspiera ten stan rzeczy. Wiecej mozesz znalezc np. tu:

www.pfm.pl/u235/navi/200134

Re: Siniaki a fototerapia | Marcin S, 01-05-2006, 02:53

A czy korzystanie z sauny (wysoka temperatura) i/lub solarium (promienie UV) może przyśpieszyć golenie się siniaków lub krwiaków?

Re: Siniaki a fototerapia | bynio, 01-05-2006, 10:35

Promienie UV nie pomoga w tym momencie. Zwlaszcza jesli chodzi o strefe twarzy. To samo dotyczy sauny - zbyt mocna ingerencja temperatury. Sauna do 45 stopni ewentualnie tak.

Re: Siniaki a fototerapia | Skorpionka, 02-05-2006, 00:39

Uzytkownik "bynio" napisal w wiadomosci news:1146472533.875524.142490 [at] e56g2000cwe.googlegroups.com...
Promienie UV nie pomoga w tym momencie. Zwlaszcza jesli chodzi o strefe twarzy. To samo dotyczy sauny - zbyt mocna ingerencja temperatury. Sauna do 45 stopni ewentualnie tak.

Akurat mi solarium pomoglo w wchlonieciu sie bardzo powaznego siniaka.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Jak pomagać dziecku w życiowych rozstaniach Jak pomagać dziecku w życiowych rozstaniach

Żywienie a uroda Żywienie a uroda

Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego. Polsko-angielski, angielsko-polski Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego. Polsko-angielski, angielsko-polski