Tagi

wapn bogaty dziecko wchlaniac witamina magnez uwapnic dieta wapno kosc

Fora dyskusyjne

Wchłanianie wapnia (8)

Cera mieszana (1)

CYTRYNIANY (19)

OSTEOPOROZA (4)

Antybiotyk i Bodymax Plus, czy mozna? (2)

zmęczenie (22)

Niedobór magnezu i nadmiar wapnia (10)

Podwyższony poziom wapnia i żelaza (3)

skorupki jaj (1)

pytanie o magnez (5)

Problem ze skórą (0)

DIETA DLA ALERGIKA (1)

Wapń i magnez (2)

wyniki badania moczu (1)

Który z multiwitaminowych preparatów polecacie (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Uwapnienie kosci u dzieci

Uwapnienie kosci u dzieci

Piotr_M, 11-05-2006, 08:58

Witam Grupowiczów,

Mój syn (11 lat) po badaniach densytometrycznych w szkole, ma stan masy kostnej poniżej normy wiekowej. Zalecenia uzupełnienia diety codziennej wapnem.

Jakie tabletki wspomagające budowę kości sa najodpowiedniejsze w tym wieku?

dziekuję za odpowiedź,

Pozdrawiam,

Piotr

Re: Uwapnienie kosci u dzieci | Ewa W, 11-05-2006, 15:56

Użytkownik "Piotr_M" napisał w wiadomości news:e3unf7$19p$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Witam Grupowiczów,

Mój syn (11 lat) po badaniach densytometrycznych w szkole, ma stan masy kostnej poniżej normy wiekowej. Zalecenia uzupełnienia diety codziennej wapnem.
No właśnie, sama jestem ciekawa opinii lekarzy. Mój syn miał dość nieciekawie złamaną nogę i też myślałam, że trzeba stosować jakąś specjalną dietę, żeby zapobiec niedoborom wapnia w okresie rekonwalescencji i zrastania kończyny, a tu ortopeda mówi, że to pic na wodę z tym wapnem i równie dobrze mały może łykać witaminę C - efekt ten sam;) Dieta miała pozostać bez zmian, czyli rozsądna i bez żadnych suplementów................

Pozdr. Ewa

Re: Uwapnienie kosci u dzieci | Klaudia, 11-05-2006, 16:47

Witam Piotrze.

Twoj problem moze byc bardzo latwo rozwiazany.Najlepiej wzbogacic diete dziecka w witaminy skierowane wlasnie dla dzieci.Sanostol,Centrum,Vigor sa to preparaty witaminowe dla dzieci.Mysle ze lepiej jak sie doradzisz jeszcze farmaceuty w aptece bo pewnie posiadaja wieksza wiedze medyczna niz ja.Te preparaty nie tylko zawieraja wapn ale rowniez wiele innych witamin oraz wiele pierwiastkow dziennego zapotrzebowania.A do tej diety witaminowej proponuje kupienie jugurtow "Danonkow".Jak mowiono juz w reklamach zawiera on dzienna porcje zapotrzebowania wapnia i zawiera substancje wspomagajace szybsze wchlania tego oto pierwiastka.Mysle ze pomoglam Ci chociaz troche moja porada.Mozesz sie tez udac do lekarza dietetyka.Mysle ze on Ci nawet wiecej pomoze niz ja. Pozdrawiam, Klaudia:)

Re: Uwapnienie kosci u dzieci | Ewa W, 11-05-2006, 17:18

Użytkownik "Klaudia" napisał w wiadomości news:e3vbqp$lja$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
.A do tej diety witaminowej proponuje kupienie jugurtow "Danonkow".Jak mowiono juz w reklamach zawiera on dzienna porcje zapotrzebowania wapnia i zawiera substancje wspomagajace szybsze wchlania tego oto pierwiastka.
Naprawdę tak wierzysz w reklamy?:) Zamiast reklamowanych witamin lepiej po prostu prawidłowo odżywiać dzicko, poza tym Danonki to nie jogurty, lecz serki, koszmarnie aromatyzowane i do bólu przesłodzone. Nie sądzę, żeby dietetyk odniósł się do tego paskudztwa pozytywnie, chyba, że ma profity od firmy Danon.

Pozdr. Ewa

Re: Uwapnienie kosci u dzieci | Mermaind, 11-05-2006, 17:51

"Ewa W" wrote in message news:e3vdhg$qjm$1 [at] opat.biskupin.wroc.pl...
poza tym Danonki to nie jogurty, lecz serki, koszmarnie aromatyzowane i do bólu przesłodzone.
Słyszałam, że wapń źle się wchłania w obecności cukru. Tak więc ostatecznie organizm nie ma żadnego pożytku z wapnia zawartego w danonkach (nawiasem mówiąc niesmacznych).

Pozdrawiam Jola

Re: Uwapnienie kosci u dzieci | Piotr_M, 11-05-2006, 18:48

Ewa W napisał(a) tak: Klaudia napisał(a) tak: Mermaind napisał(a) tak:

Dziekuję wszystkim za porady, ja też uważam , że najlepsza jest naturalna dieta bogata w wapno. Niemniej chciałbym wspomóc przez jakis czas naturalną dietę dziecka i to najlepiej bez dodatkowych slodkości. Wystarczy, że rano przed wyjsciem do szkoly zjada mleko ale muszą być w nim zatopione świnstwa typu: chocapic czy inne podobne.

Może jakieś tabletki z duzą zawartością wapna?

Pozdrawiam,

Piotr

Re: Uwapnienie kosci u dzieci | Mermaind, 12-05-2006, 18:54

"Piotr_M" wrote in message news:e3vj2c$rc6$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Niemniej chciałbym wspomóc przez jakis czas naturalną dietę dziecka i to najlepiej bez dodatkowych slodkości.
Z tego co pamiętam dobrym źródłem wapnia są brokuły, warzywa kapustne, sezam, orzechy laskowe. Ryby szczególnie z ościami też są wskazane.

No i unikanie "śmieciowego jedzenia". Nie chodzi tylko o to, ile jest wapnia w produkcie, ale jak się wchłania. Ograniczają te wchłanianie m.in.: fosforany (konserwanty), dieta bogata w tłuszcz i białko. Może się więc okazać, że np. ser żółty(ma dużo białka i tłuszczu) da w rezultacie mniej korzyści "wapniowej" niż warzywa mimo teoretycznie większej zawartości wapnia.

Do przyswajania wapnia potrzebne są też i inne składniki: np. witamina D (ale o tym chyba każdy wie ;) ), magnez (a tego niestety coraz mniej w naszym pożywieniu). Czasem są też i inne czynniki - np. w miejscowości gdzie mieszkamy występuje za dużo fluoru (w wodzie lub chyba częściej w powietrzu) - a wtedy organizm ubożeje w magnez i wapń.

(z pamięci piszę, więc jak mi się coś pomyliło, to proszę o sprostowanie :)- zresztą ekspertem nie jestem ). Pozdrawiam Jola

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Osteoporoza. Jak wzmocnić kości dzięki diecie i aktywności fizycznej. Profilaktyka, diagnostyka, leczenie Osteoporoza. Jak wzmocnić kości dzięki diecie i aktywności fizycznej. Profilaktyka, diagnostyka, leczenie

Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich

Nowoczesna dietetyczna książka kucharska Nowoczesna dietetyczna książka kucharska

Leczenie chorób tarczycy Leczenie chorób tarczycy

Liczmy w diecie. Witaminy Liczmy w diecie. Witaminy