Tagi

wymrazac rynna usta bolec nitka kurzajka wypalac dermatolog zabieg bola

Fora dyskusyjne

zobacz nadżerka (2)

zobacz wymrazanie nadzerki a problem z zajsciem w ciaze. (1)

zobacz nadzerka (4)

zobacz nadżerka (1)

zobacz kurzajka i leczenie (3)

zobacz kurzajki jak sie ich pozbyć? (43)

zobacz Kurzajki. (3)

zobacz kurzajki na twarzy czy jest coś innego ni wymrażanie? (2)

zobacz pękające pięty (14)

zobacz Czy to normalne po wymrażaniu nadżerki? (3)

zobacz nadżerka (13)

zobacz Zamrażanie azotem (1)

zobacz Kurzajka na stopie. Jak ją wytępić? (3)

zobacz Nadżerki czyli kłopotliwy problem. (4)

zobacz NADŻERKA (5)

Czy to boli?

, 14-05-2006, 18:15

Czy wymrażanie kurzajek boli? Syn (8 lat) ma mieć zabieg w piątek, dodam, że u niego usadowiły się na ustach ok. 8 sztuk, takie małe. Sama się tego boję a co powiedzieć dziecku???!!! Asia

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Czy to boli? | Maluszek, 14-05-2006, 21:41

Użytkownik napisał w wiadomości
Czy wymrażanie kurzajek boli? Syn (8 lat) ma mieć zabieg w piątek, dodam, że u niego usadowiły się na ustach ok. 8 sztuk, takie małe. Sama się tego boję a co powiedzieć dziecku???!!! Asia

Ja osobiście miałam wypalaną 1 na stopie i ... no bolało :P przez dzień ciężko mi było chodzić, a przy ustach...to wrażliwa skóra, więc bardzo możliwe że będzie bolało :-(

Re: Czy to boli? | Iwona_s, 14-05-2006, 21:54

Użytkownik "Maluszek" napisał w wiadomości

Ja osobiście miałam wypalaną 1 na stopie i ... no bolało :P przez dzień ciężko mi było chodzić, a przy ustach...to wrażliwa skóra, więc bardzo możliwe że będzie bolało :-(
Mialas wypalanie, a syn Asi bedzie mial wymrazanie...

Pozdrawiam Iwona //Gdy widzimy juz tylko to, co chcemy widziec, osiagnelismy duchowa slepote// Marie von Ebner-Eschenbach www.kociszce.ao.pl

Re: Czy to boli? | Iwona_s, 14-05-2006, 22:08

Użytkownik napisał w wiadomości

Czy wymrażanie kurzajek boli? Syn (8 lat) ma mieć zabieg w piątek, dodam, że u niego usadowiły się na ustach ok. 8 sztuk, takie małe. Sama się tego boję a co powiedzieć dziecku???!!!
Moja corka bedac w podobnym wieku do twojego syna miala zabieg usuwania cieklym azotem naczyniaka, ktory pojawil sie ok. 1cm od ust. Nie byl to dla niej bolacy zabieg, a jedynie wyczuwala zimno w miejscu zabiegu. W jej wypadku zabieg nalezalo powtorzyc po pewnym czasie.

Pisalas, ze te kurzajki sa na ustach. Jesli tak, to nie wiem jakie odczucie moze miec twoje dziecko i czy na ustach wymrazanie jest w ogole mozliwe do wykonania. Czy lekarz, ktory ma wykonac zabieg widzial twojego syna?

Pozdrawiam Iwona // Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego - w bledzie trwac / / Cyceron www.kociszce.ao.pl

Re: Czy to boli? | Mermaind, 14-05-2006, 22:47

wrote in message news:7443.000000f8.446757b4 [at] newsgate.onet.pl...
Czy wymrażanie kurzajek boli?
Ja miałam wymrażaną jedną na ręku. Samo wymrażanie nic nie boli, ale potem robi się (a przynajmniej mi się zrobił) bąbel jak po oparzeniu i to jest mniej przyjemne. Ale to dopiero po wyjściu z gabinetu.

Pozdrawiam Jola

Re: Czy to boli? | psb, 14-05-2006, 22:49

konus2859WYTNIJTO [at] op.pl napisał(a):
Czy wymrażanie kurzajek boli? Syn (8 lat) ma mieć zabieg w piątek, dodam, że u niego usadowiły się na ustach ok. 8 sztuk, takie małe. Sama się tego boję a co powiedzieć dziecku???!!!
Napiszę tylko tyle (aby Cię nie stresować), że jak nie żal Ci wyłożyć 150-350 zł, to zrób to prywatnie za pomocą lasera CO2. Wymrażanie fatalnie się goi, poza tym jego skuteczność jest niska. Wymrozi 8 a zaraz powstanie 12 nowych.

ps

Re: Czy to boli? | siliana, 15-05-2006, 00:24

Użytkownik "Iwona_s" napisał w wiadomości news:e47rjc$c3s$1 [at] news.dialog.net.pl...

Pisalas, ze te kurzajki sa na ustach. Jesli tak, to nie wiem jakie odczucie moze miec twoje dziecko i czy na ustach wymrazanie jest w ogole mozliwe do wykonania. Czy lekarz, ktory ma wykonac zabieg widzial twojego syna?
moja dermatolog mowila, ze wymrazala malemu dziecku kurzajke w srodku nosa, na tej cienkiem skorze. na nodze boli, na grubej skorze piety, wiec na ustach bedzie tez bolalo:( wazne, ze to krotki bol. trzeba szybko dzialac, zeby kurzajki sie nie rozniosly.

mniej boli, jesli jest to temp. -90, a nie -220, a efekt ten sam. jesli jestes z wwy, to moge ci pocelic genialna pania dermatolog, ktora mnie wyleczylam z kurzajek po 10 (!!!!!!) latach ich nieudolnego leczenia u innych dermatologow. obecna pani dermatolog prawie rok, tydzien w tydzien je mrozila i w koncu sie odczepily. nic w zyciu, nawet operacja tak mnie nie bolalo, jak walka z tymi kurzajkami:(

Re: Czy to boli? | siliana, 15-05-2006, 00:26

Użytkownik "psb" napisał w wiadomości news:44677bdf$1 [at] news.home.net.pl...

Wymrażanie fatalnie się goi, poza tym jego skuteczność jest niska. Wymrozi 8 a zaraz powstanie 12 nowych.
nieprawda!!!!!!!!!!!

ja mialam na stopie, wcale fatalnie sie nie goi, skutecznosc wcale nie jest niska i wcale mrozenie nie roznosi kurzajek!!!!!

Re: Czy to boli? | Mermaind, 15-05-2006, 00:31

"siliana" wrote in message news:44678c17$0$22581$f69f905 [at] mamut2.aster.pl...
mniej boli, jesli jest to temp. -90, a nie -220
Tak czytam o różnych odczuciach przy wymrażaniu. Może to zależy rzeczywiście od temperatury? Mnie nie bolało w trakcie, bolało potem, goiło się stosunkowo długo, brodawka odrosła i rozmnożyła się. Mój brat miał podobnie.

A może to cecha "osobnicza" brodawek ;) Te które ja miałam (i mój brat) ginęły po wypalaniu (przy drugim "rzucie" - po paru latach - nadpaliłam jedną, a zginęły wszystkie ;) ). Na azot niewrażliwe ;)))

Pozdrawiam Jola

Re: Czy to boli? | tomm, 15-05-2006, 01:38

kolega opowiadal mi, ze tez mial kurzajke na reku, spotakal kiedys przypadkiem innego znajomego, gdy ten zobaczyl kurzajke na jego reku, pobiegl na pobliska lake, przyniosl jakies ziele , wsmarowal mu je w kurzajke i kurzajka za kilka dni znikla :)

kolega raczej nie ma skolonnosci do wymyslania i do przesadzania, ani nie jest gorliwcem medycyny naturalnej, po prostu taka historyjka,

nie wiem, niestety co to za ziele bylo, moze ktos z was cos o tym slyszal

tutaj znalazlem co to za ziele parda.w.interia.pl/054.html

wiec opierajac sie na tej hostoryjce polecam je, tylko, ze skoro to na ustach to niech nie polyka bo lekko trujace

Tomek

Re: Czy to boli? | jimmij, 15-05-2006, 19:34

"tomm" writes:

kolega opowiadal mi, ze tez mial kurzajke na reku, spotakal kiedys przypadkiem innego znajomego, gdy ten zobaczyl kurzajke na jego reku, pobiegl na pobliska lake, przyniosl jakies ziele , wsmarowal mu je w kurzajke i kurzajka za kilka dni znikla :)
Ja miałem podobną historię w dzieciństwie. Miałem kurzajkę na palcu przez długi czas. Kiedyś byłem na wsi u dziadków na wsi i tam zawiązali mi na tej kurzajce nitke - tak żeby zrobić pętelke i później kazali mi położyć tą pętelke pod rynne. Pamiętam, że uważałem to za kompletny idiotyzm, jednak po kilku dniach po kurzajce nie było śladu... Na pewno przypadek :)

jimmij

Re: Czy to boli? | siliana, 15-05-2006, 21:07

Użytkownik "Mermaind" napisał w wiadomości news:e4845e$plg$1 [at] news.onet.pl...

Tak czytam o różnych odczuciach przy wymrażaniu. Może to zależy rzeczywiście od temperatury?
nie!!!! tymi 90 stopniami zly dermatolog potrafil mi tak dofasolic, ze kulalam przez 2 mce:( to wazne, zeby wiedziec JAK to robic!

Re: Czy to boli? | tomm, 15-05-2006, 21:09

Ja miałem podobną historię w dzieciństwie. Miałem kurzajkę na palcu przez długi czas. Kiedyś byłem na wsi u dziadków na wsi i tam zawiązali mi na tej kurzajce nitke - tak żeby zrobić pętelke i później kazali mi położyć tą pętelke pod rynne.
nie kapuje szczerze mowiac, opisz to dokladnie !!

Tomek

Re: Czy to boli? | jimmij, 15-05-2006, 23:45

"tomm" writes:

nie kapuje szczerze mowiac, opisz to dokladnie !!
To było ze dwadzieścia lat temu więc szczegółów "zabobonu" nie pamiętam, ale w skrócie to tak jak napisałem - zawiązali nitke na tej kurzajce tak żeby zrobić supełek, później ten supełek zdjąć z kurzajki i taki kawałek nitki (z pętelką o rozmiarze dziurki wielkości kurzajki) włożyłem pod rynne deszczową. I już, czary mary :) Hmm, cholera wie czy nie trzeba jeszcze czekać na deszcz... już nie pamiętam. W każdym razie od tego czy nie, ale mi po kilku dniach kurzajka całkiem zniknęła i już więcej żadnej nie miałem.

jimmij

Re: Czy to boli? | tomm, 16-05-2006, 00:53

pamiętam. W każdym razie od tego czy nie, ale mi po kilku dniach kurzajka całkiem zniknęła i już więcej żadnej nie miałem.
podejrzewam, ze pobyt na wsi ci pomogl albo ta nitka jakos,

a na pewno nie rynna z ktorej i tak nic nie lecialo :)

wiesz, trzaba uwazc na wnioski z obserwacji, np: ktos widzac samolot mogly stwierdzic, ze ten duzy wiatrak na przodzie samolotu sluzy do chlodzenia pilota, bo zaobserwowano, ze kiedy ten wiatrak sie zatrzyma to pilot bardzo sie poci :))))

Tomek

Re: Czy to boli? | Monika, 20-05-2006, 22:13

Dnia 15-05-2006 o 21:45:04 jimmij napisał:

"tomm" writes:

To było ze dwadzieścia lat temu więc szczegółów "zabobonu" nie pamiętam, ale w skrócie to tak jak napisałem - zawiązali nitke na tej kurzajce tak żeby zrobić supełek, później ten supełek zdjąć z kurzajki i taki kawałek nitki (z pętelką o rozmiarze dziurki wielkości kurzajki) włożyłem pod rynne deszczową. I już, czary mary :) Hmm, cholera wie czy nie trzeba jeszcze czekać na deszcz... już nie pamiętam. W każdym razie od tego czy nie, ale mi po kilku dniach kurzajka całkiem zniknęła i już więcej żadnej nie miałem.

Moja babcia twierdziła, że nitke należy położyć pod kamień i jak nitka "zgnije" to kurzajka zniknie :) - nie testowałam skuteczności metody :)

Pozdrawiam - Monika

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Sposób na żylaki Sposób na żylaki

52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania

Bóle kręgosłupa Bóle kręgosłupa