Powiązane leki
(opisy)

Citocartin (Articainum, Epinephrinum)

Lidocain (Lidocainum)

Lignocainum hydrochloricum (żel) (Lidocaini hydrochloridum)

Alcaine (Proxymetacaini hydrochloridum)

Chlorek etylu (Ethylis chloridum)

Polocainum hydrochloricum (Procaini hydrochloridum)

Bupivacainum hydrochloricum (Bupivacaini hydrochloridum)

Emla (Lidocainum, Prilocainum)

Lignocainum hydrochloricum (iniekcje) (Lidocaini hydrochloridum)

Lignocainum hydrochloricum 2% cum noradrenalino 0,00125% (Lidocaini hydrochloridum, Norepinephrinum)

Tagi

enzym slrne alkohol szczac samotnik dentysta zadzialac znieczulic rozkladac dehydrogenaza

Fora dyskusyjne

zobacz Rumieńce na twarzy od alkoholu (4)

zobacz Problemy po zatokach (0)

zobacz Ból nadbrzusza i zaburzenie trawienia (1)

zobacz WZW C Interferon alfa 2a a alkohol (0)

zobacz Mdłości a alkohol (4)

zobacz Uczulenie na znieczulenie? (1)

zobacz jakie jest najlepsze znieczulenie u dentysty (1)

zobacz do lekarza ginekologa-dentysty (5)

zobacz Padaczka i znieczulenie? (8)

zobacz DEPAKINE CHRONO 500--a znieczulenie u dentysty (7)

zobacz Nadmierna wrażliwość (0)

zobacz Ból szczęki po znieczuleniu? (1)

zobacz Stan zapalny, sama korona zeba (2)

zobacz Pozbycie próchnicy na własna rekę (9)

zobacz Załozenie leku i co potem? (16)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Znieczulenie u dentysty i alkohol

Znieczulenie u dentysty i alkohol

Samotnik, 30-05-2006, 17:54

Poszedłem dzisiaj do stomatologa na sporym kacu. Znieczulenie zadziałało... słabo, ale postanowiłem już nie wydziwiać, pomęczyłem się i koniec. Znieczulenie natomiast zadziałało (zdrętwiała mi warga) dopiero jak wróciłem do domu, po trzech kwadransach od podania. :) Wcześniej działało zwyczajnie, po chwili. Tak z czystej ciekawości się zastanawiam, czy to czasem nie przez ew. pozostałości wczorajszej imprezy?
Samotnik

Re: Znieczulenie u dentysty i alkohol | LM, 31-05-2006, 00:18

Samotnik pisze 30-05-2006 17:54:
Poszedłem dzisiaj do stomatologa na sporym kacu. Znieczulenie zadziałało... słabo, ale postanowiłem już nie wydziwiać, pomęczyłem się i koniec. Znieczulenie natomiast zadziałało (zdrętwiała mi warga) dopiero jak wróciłem do domu, po trzech kwadransach od podania. :) Wcześniej działało zwyczajnie, po chwili. Tak z czystej ciekawości się zastanawiam, czy to czasem nie przez ew. pozostałości wczorajszej imprezy?
Możliwe, neurony były jeszcze nieprzytomne :-)

Nieustannie pozdrawiam Leszek Maszczyk lmaszczyk (at) tenbit pl

Re: Znieczulenie u dentysty i alkohol | mirhe, 09-06-2006, 15:23

Użytkownik "Samotnik" napisał w wiadomości news:slrne7or6u.77o.samotnik [at] samotnik.local...
ten sam enzym co rozkłada alkohol rozkłada znieczulenie , a u ciebie był akurat w szczycie działania - dehydrogenaza alkoholowa
buy and sell photo and image www.photobank.net-poland.com/ my portfolio at Fotolia www.fotolia.com/p...artner/6964

Re: Znieczulenie u dentysty i alkohol | LM, 10-06-2006, 01:48

mirhe pisze 09-06-2006 13:23:
ten sam enzym co rozkłada alkohol rozkłada znieczulenie , a u ciebie był akurat w szczycie działania - dehydrogenaza alkoholowa
??? Ten sam enzym? To ciekawe, znieczulenia stosowane w stomatologii chemicznie są amidami, nie alkoholami. Ale nawet, gdyby to był ten sam enzym, jeżeli był w szczycie działania, tym bardziej nie miałby "wolnych mocy przerobowych", żeby rozkładać w tym samym czasie znieczulenie. A nawet gdyby je rozkładał, znieczulenie nie zadziałałoby z opóźnieniem, tylko wcale.

Nieustannie pozdrawiam Leszek Maszczyk lmaszczyk (at) tenbit pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna

Chrapanie Chrapanie

Dieta oczyszczająca wątrobę Dieta oczyszczająca wątrobę

NIE! alkoholowi i narkotykom NIE! alkoholowi i narkotykom

Prosta metoda jak skutecznie kontrolować alkohol Prosta metoda jak skutecznie kontrolować alkohol