Powiązane leki
(opisy)

Tagi

histogram morfologia najwyzszy wykres wartosc krwinka rozmiar wyobrazic analizator kasia

Fora dyskusyjne

zobacz wyniki krwi (1)

zobacz NISKI WZROST (1)

zobacz badanie krwi (7)

zobacz wyniki badania poziomu fT4 i TSH - czy TSH jest w normie??? (1)

zobacz RDW-SD (1)

zobacz wyniki morfologii (0)

zobacz Może ktoś zinterpretować mi wyniki (0)

zobacz wyniki badania krwi (0)

zobacz wyniki morfologii.. (0)

zobacz TSH-interpretacja (12)

zobacz plytki krwi, zmienna wartość? (3)

zobacz badanie krwi (4)

zobacz proszę o interpretację wyników morfologii dziecka (1)

zobacz MORFOLOGIA 2-letniego chłopca (3)

zobacz Proszę o interpretację wyników. (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-)

morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-)

, 01-06-2006, 17:31

Witam serdecznie, wiem, że temat wyników morfologii jest tu często poruszany, ale nie mogę się doszukać informacji na temat wykresów, stąd moje pytania: 1) WBC wykres, na osi x wartości do 400, najwyższe wartości na wykresie ok 60 dane 4.93 s

2) RBC najwyższa wartość na wykresie to 100, i 6,62 s

3) PLT - najwyższe wartości w przedziale 8-9

Wszystko jest w normie, niestety nie mam danych na wyniku dotyczących tych wykresów i czasu (?), a lekarka odpowie na moje pytania dopiero w poniedziałek. Jeżeli ktoś mógłby dla mnie to rozszyfrować, to będę bardzo wdzięczna:-)

Pozdrawiam i z góry dziękuję, Kasia

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | Piotr, 02-06-2006, 01:23

Nie wiem, może któremuś z Grupowiczów będzie się chciało rozpisać na ten temat, ale mnie się ciśnie na palce tylko jedno: Kasiu, po co sobie zaprzątasz głowę takimi bzdurami?!

A co do poniedziałkowej wizyty u lekarki (rodzinnej?), to uprzedzam, że z wysokim prawdopodobieństwem pomyśli, że jesteś nienormalna, jak jej wyskoczysz z takimi dywagacjami ;-).

Hint: automatyczne analizatory laboratoryjne są w stanie przeprowadzić dowolną operację matematyczną na dowolnych parametrach krwi i przedstawić wynik w dowolnej formie. W większości przypadków takie cuda nijak się mają do medycyny.

Pozdrawiam Piotr

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | Norbert, 02-06-2006, 04:31

Hint: automatyczne analizatory laboratoryjne są w stanie przeprowadzić dowolną operację matematyczną na dowolnych parametrach krwi i przedstawić wynik w dowolnej formie. W większości przypadków takie cuda nijak się mają do medycyny.
A cuda te zwa sie wodotryskami. Co do pytania istotne rzeczy z tych wykresow (histogramow rozmiarow krwinek) sa juz w wyniku przeliczone pod postacia MCV, MPV, RDW...

Pozdrawiam Norbert :-)

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | , 02-06-2006, 21:30

Piotrze- nie tyle się martwię, co zżera mnie kobieca ciekawość ;-)

Norbercie- dziękuję również za odpowiedź, człowiek codziennie uczy się nowych pojęć, zaraz sobie przegugluję "hostogram rozpadu krwinek"

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | bardek, 03-06-2006, 01:36

Witam! W każdym z histogramów na osi X znajduje się rozmiar liczonych przez analizator komórek (fl) a na osi Y ilość komórek o danym rozmiarze. Interpretacja histogramów, zwłaszcza dla RBC i PLT pomaga niejednokrotnie w postawieniu trafnej diagnozy i podjęcia odpowiedniego leczenia. Z suchych wartości liczbowych niekiedy nic nie wynika. Podane czasy są związane z pracą analizatora i nie posiadają wartości diagnostycznej.

Pozdrawiam BArdek

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | Norbert, 03-06-2006, 01:54

uczy się nowych pojęć, zaraz sobie przegugluję "hostogram rozpadu krwinek"

rozmiarow krwinek i histogram :) Swoja droga pierwszy raz slyszysz slowo histogram?? Moze ja mialem w szkole dziwna matematyke ;P

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | Norbert, 03-06-2006, 01:57

postawieniu trafnej diagnozy i podjęcia odpowiedniego leczenia. Z suchych wartości liczbowych niekiedy nic nie wynika.
Ale np majac MCV i RDW moge z duzym przyblizeniem wyobrazic sobie wykres, wiec nie przesadzajmy z potrzeba drukowania tych wykresow.

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | , 03-06-2006, 11:40

Norbert napisał(a):

rozmiarow krwinek i histogram :) Swoja droga pierwszy raz slyszysz slowo histogram?? Moze ja mialem w szkole dziwna matematyke ;P

To "o" przy histogramie to była literówka :-) Matematykę w szkole miałam zwykłą, wprawdzie na profilu ogólnym, ale zdałam ją na maturze z powodzeniem, no cóż, 5 lat studiów humanistycznych też robi swoje ;-) Samo pojęcie histogramu nie jest dla mnie nowością, ale gdyby ktoś poprosił mnie o nazwanie tych wykresów, to na pewno nie wpadłabym na "histogram rozpadu krwinek" :-)

Pozdrawiam, Kasia:-)

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | Norbert, 03-06-2006, 16:53

"histogram rozpadu krwinek" :-)
ehhhhhh ;P

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | , 03-06-2006, 18:26

Michał napisał(a):
Norbert napisał(a): dokładnie, jak komuś się krwinki rozpadają to mu wszystkie wyniki i wykresy na nic się nie przydadzą ;-))

Michał
Mogę się tylko uderzyć w piersi i iść poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem ;-)

I zrobić sobie przerwę w pracy, bo widać już czas najwyższy :-))

Pozdrawiam weekendowo, Kasia

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | Michał, 03-06-2006, 20:00

Norbert napisał(a):
Ale np majac MCV i RDW moge z duzym przyblizeniem wyobrazic sobie wykres, wiec nie przesadzajmy z potrzeba drukowania tych wykresow.

ale juz skategramów dla WBC to sobie nie za bardzo wyobrazisz z ilości bezwzględnych i procentowych subpopulacji WBC ;-))

Michał

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | Michał, 03-06-2006, 20:01

Norbert napisał(a):
ehhhhhh ;P

dokładnie, jak komuś się krwinki rozpadają to mu wszystkie wyniki i wykresy na nic się nie przydadzą ;-))

Michał

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | bardek, 03-06-2006, 22:24

Użytkownik "Michał" napisał w wiadomości news:e5sbqv$irm$1 [at] nemesis.news.tpi.pl... Norbert napisał(a):

ale juz skategramów dla WBC to sobie nie za bardzo wyobrazisz z ilości bezwzględnych i procentowych subpopulacji WBC ;-))
Chyba, żeby wyobrazić sobie histogram patrząc na niego z góry. Ale wyobraźnia ma chyba jakieś granice :)

Bardek

Re: morfologia- WBC, RBC, PLT - wykresy :-) | Norbert, 03-06-2006, 23:53

Tez to cicho pominalem ;)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowi Stulatkowie Zdrowi Stulatkowie

Co mi dolega? Co mi dolega?

Encyklopedia zdrowia rodziny Encyklopedia zdrowia rodziny

Dziczyzna jako źródło żywności. Wartość żywieniowa i przetwórcza Dziczyzna jako źródło żywności. Wartość żywieniowa i przetwórcza

Tabele składu i wartości odżywczej żywności Tabele składu i wartości odżywczej żywności