Powiązane leki
(opisy)

Verhist (Betahistini dihydrochloridum)

Vestibo (Betahistini dihydrochloridum)

Betaserc (Betahistini dihydrochloridum)

Vertix (Betahistini dihydrochloridum)

Torecan (Thiethylperazinum)

Microser (Betahistini dihydrochloridum)

Betalan (Betahistini dihydrochloridum)

Lavistina (Betahistini dihydrochloridum)

Histigen (Histimerck) (Betahistini dihydrochloridum)

Neatin (Betahistini dihydrochloridum)

Tagi

kawa podwyzszyc glowa cisnienie przepisac obnizyc zawrot blednik pozycja niski

Fora dyskusyjne

straszny bol glowy spowodowany niskim cisnieniem! (3)

Na podwyższenie ciśnienia (6)

zawroty głowy (7)

błędnik (14)

Bardzo silny ból głowy od 2 dni (1)

Ból głowy od nadmiaru kawy? (6)

Pytania do osób z niskim ciśnieniem (11)

niskie cisnienie (1)

MĘCZE SIE OD 3 LAT (13)

ból głowy, miejscowy, przy wstawaniu (3)

Nieznacznie Obniżony GFR (0)

Słabe ciśnienie (11)

Uszy (3)

Ciśnienie tętnicze (1)

wysokie cisnienie niski puls zawroty glowy (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zawroty glowy przy zmiane pozycji

Zawroty glowy przy zmiane pozycji

Kamilek -, 04-06-2006, 13:53

Temat jak wyzej. jestem w sumie mlody (23) nie pije nie pale, i mam takie cos. Pewno napiszecie ze powinienem pojsc do lekarza co niebawem zrobie ale pytanie czego mam sie spodziewac?

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Zawroty glowy przy zmiane pozycji | Łukasz Kalbarczyk, 04-06-2006, 18:22

Kamilek - pisze:
Temat jak wyzej. jestem w sumie mlody (23) nie pije nie pale, i mam takie cos. Pewno napiszecie ze powinienem pojsc do lekarza co niebawem zrobie ale pytanie czego mam sie spodziewac?
Problem z błędnikiem?

Re: Zawroty glowy przy zmiane pozycji | Anulka, 05-06-2006, 22:38

Zanim lekarz przepisze leki na podwyzszenie cisnienia, o ile je przepisze, skieruje cie na podstawowe badania oraz ekg w spoczynku i wyczynowe. W rezutacie moze sie okazac ze masz zamalo magnezu w organiźmie, albo uwarunkowane niskie ciśnienie, a naa to przepisuja glukooze lub karza pic lenia wode z cukrem. W najgorszym przypadku srodki farmakologiczne typu: Efortil.

Re: Zawroty glowy przy zmiane pozycji | Zbuj, 06-06-2006, 00:11

W sumie niczego sie nie spodziewaj i nie idz do lekarza :). Ludzie tak czasami maja, nie sa to zadne problemy z blednikiem. To tzw. leniwy efekt z baroreceptorow i mozdzku. Nastepuje obnizenie cisnienia po wstaniu i stad te zawroty. Jesli ci to bardzo przeszkadza to idz do lekarza, moze dostaniesz cos na podwyzszenie cisniena... Pzdr

Re: Zawroty glowy przy zmiane pozycji | ewka, 06-06-2006, 08:35

Witam,

czego mam sie spodziewac?
To coś to prawdopodobnie "hipotonia ortostatyczna" czyli spadek ciśnienia tętniczego przy zmianie pozycji ciała z leżącej na stojącą czasem nawet z siedzącej na stojącą. W zasadzie tego się nie leczy. Nie jest to groźne, trzeba po prostu powoli zmieniać pozycję. W niektórych przypadkach przyczyną hipotonii ortostatycznej może być przyjmowanie niektórych leków, ale zazwyczaj występuje u osób z niskim ciśnieniem. Na wszelki wypadek lepiej zrobić badania, aby wykluczyć inne powody.

Pozdr ewka

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Zawroty glowy przy zmiane pozycji | Kamilek -, 08-06-2006, 22:40

Anulka napisał(a):

Zanim lekarz przepisze leki na podwyzszenie cisnienia, o ile je przepisze, skieruje cie na podstawowe badania oraz ekg w spoczynku i wyczynowe. W rezutacie moze sie okazac ze masz zamalo magnezu w organi=BCmie, albo uwarunkowane niskie ci=B6nienie, a naa to przepisuja glukooze lub karza pic lenia wode z cukrem. W najgorszym przypadku srodki farmakologiczne typu: Efortil.

Wielkie dzieki za wszystkie sugestie, ale ja nie mam obnizonego cisnienia (przynajmniej tak mi sie wydaje). Oddaje krew czesto i zwykle przy badaniach mam 120/80 co jest chyba raczej podrecznikowe. Chociaz z drugiej strony... dzisiaj mialem dobry dzien, ale po wypitej mocnej kawie (drugi kubek) znowu zaczalem miec zawroty glowy przy zmianie pozycji i w sumie trwa to juz trzecia godzine... Byc moze jakies chwilowe skoki cisnienia, z checia zmierzylbym sobie, ale nie posiadam w domu takiego aparatu. Z tego jednak co wiem, to kawa raczej podwyzsza a nie obniza.

Dobrej nocy!

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

ABC Akupresury ABC Akupresury

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Pokonać depresję i stan obniżonego nastroju Pokonać depresję i stan obniżonego nastroju

Palming. Naturalne metody poprawy widzenia - książka audio na CD Palming. Naturalne metody poprawy widzenia - książka audio na CD