Powiązane leki
(opisy)

Regen

Zeel T (iniekcje)

Dexak (iniekcje) (Dexketoprofenum)

Diklonat P (iniekcje) (Diclofenacum natricum)

Naklofen (iniekcje) (Diclofenacum)

Arthryl (iniekcje) (Glucosamini sulfas)

Butapirazol (iniekcje) (Lidocaini hydrochloridum, Phenylbutazonum)

Diclac (iniekcje) (Diclofenacum natricum)

Dicloratio (iniekcje) (Diclofenacum, Lidocaini hydrochloridum)

Dicloreum (iniekcje) (Diclofenacum natricum)

Tagi

iniekcja dostawowo specyfika lidokaina podac regen wykonac lignokaina staw steryd

Fora dyskusyjne

zobacz Nowotwór tarczycy a sterydy. (2)

zobacz sciegno glowy dlugiej bicepsu boli juz 3 tygodnie. bloker? (12)

zobacz Biodro ? (1)

zobacz DIPROPHOS (1)

zobacz bóle stawów (84)

zobacz stawy (6)

zobacz cysta na jajniku a zapalenie st biodrowego (0)

zobacz Powrót RZS (5)

zobacz Ból w stawie biodrowym (1)

zobacz Zwyrodnienie kolan (5)

zobacz Umiejętność robienia zastrzyków (2)

zobacz Gastroskopia a leki (3)

zobacz Czy są inne znieczulenia? (4)

zobacz Swędzący ząb (3)

zobacz wyniki cytlogii nosa-co oznaczają? (21)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Lidokaina (lignokaina) podana dostawowo

Lidokaina (lignokaina) podana dostawowo

aknoT, 10-06-2006, 17:18

Witam Szanownych Grupowiczów.

Chciałbym się dowiedzieć, jak długo może działać lidokaina podana dostawowo (dokładniejsza lokalizacja - stawy śródstopia, zastrzyk wykonano po zewnętrznej stronie stopy).

Zdaję sobie sprawę, że działanie zależy od wielu czynników (siła bólu, ilość podanego leku itp. itd.), interesują mnie jednak szacunkowe dane - czy ew. nawrót to kwestia dni, tygodni czy też miesięcy?

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Re: Lidokaina (lignokaina) podana dostawowo - jak długo działa? | regen, 10-06-2006, 19:07

Użytkownik "aknoT" napisał w wiadomości news:e6egr9$p4b$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Witam Szanownych Grupowiczów.

Chciałbym się dowiedzieć, jak długo może działać lidokaina podana dostawowo (dokładniejsza lokalizacja - stawy śródstopia, zastrzyk wykonano po zewnętrznej stronie stopy).

Zdaję sobie sprawę, że działanie zależy od wielu czynników (siła bólu, ilość podanego leku itp. itd.), interesują mnie jednak szacunkowe dane - czy ew. nawrót to kwestia dni, tygodni czy też miesięcy?
Sama lidokaina jest lekiem krótkodziałającym - zwykle działa 30- 90 minut. Wyjątkowo , przy niektórych blokadach do 4 godzin. Jeżeli ktoś miał wykonaną iniekcję dostawową to prawdopodobnie lidokaina była dodatkiem do innego środka - np. sterydu.

Pozdrawiam regen

Re: Lidokaina (lignokaina) podana d | aknoT, 10-06-2006, 19:35

regen napisał(a): [ciach]
Sama lidokaina jest lekiem krótkodziałającym - zwykle działa 30- 90 minut. Wyjątkowo , przy niektórych blokadach do 4 godzin. Jeżeli ktoś miał wykonaną iniekcję dostawową to prawdopodobnie lidokaina była dodatkiem do innego środka - np. sterydu.

Pozdrawiam regen

Serdeczne dzięki za info. Podejrzewam jednak, że do wykonanej iniekcji nie użyto żadnego środka przeciwzapalnego (w szczególności sterydowego) - mam za sobą już parę blokad sterydami (jestem już taki łamaga, że ciągle się wykręcam, a skręcenia u mnie długo i boleśnie się goją - przyczyna wrodzona wada polegająca na zbytniej rozciągliwości kolagenu, towarzyszy arachnodaktylia, przeprost większości stawów etc.) i zawsze towarzyszyły im inne symptomy ogólnoustrojowe (nagła remisja łojotokowego zapalenia skóey, które leczę juz latami oraz problemy z ciśnieniem).

Zastanawiam się więc co za specyfik mi podano - lekarz z pielęgniarką nazywali ów specyfik "ligno", a iniekcja dość mocno piekła.

Z góry dzięki za wszelkie popowiedzi - z lekarzem będę się widział dopiero za ok. 2 tygodnie (pod warunkiem, że służba zdrowia mi tutaj nie zastrajkuje, a o to ostatnio nietrudno).

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Psychiatria. Podręcznik dla studiów medycznych Psychiatria. Podręcznik dla studiów medycznych

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

Sprawność fizyczna ogólna. Testy Sprawność fizyczna ogólna. Testy

Szczupłe uda płaski brzuch Szczupłe uda płaski brzuch

Ziołowa księga urody Ziołowa księga urody