Powiązane leki
(opisy)

Exter (Omeprazolum)

Notis (Omeprazolum)

Famogast (Famotidinum)

Ranic (tabletki) (Ranitidinum)

Ranigast (Ranitidinum)

Cytotec (Misoprostolum)

Ranitin (Ranitidinum)

Riflux (Ranitidinum)

Ulfamid (Famotidinum)

Raniberl (Ranitidinum)

Tagi

kawa osocze zoladkowy zoladek ruszyc wrzod wzrost wydzielac patogeneza alkohol

Fora dyskusyjne

czy po tranie może boleć żołądek? (1)

Problemy żołądkowe (8)

blokery H2 (0)

helicobacter - dieta (1)

Zgaga (1)

Ból żołądka po zjedzeniu ostrych potraw (5)

Nocne bóle żołądka (7)

wrzody ? (2)

Zepsucie żołądka (1)

Przyśpieszony metabolizm + bóle stawów i mięśni + wrzody = x (3)

Żołądek? (6)

Nadciśnienie w wieku 20 lat (0)

Aspiryna + alkohol (1)

wrzody żołądka (4)

Problemy,klatka piersiowa,alkohol (8)

Kawa

Max, 19-06-2006, 13:05

Czy warto zrezygnowac z picia kawy dla zdrowia?Czy moze kawa wrecz jest dobra w czyms dla zdrowia? Pozdrawiam

Re: Kawa | Marek Li, 19-06-2006, 15:36

Uzytkownik "Max" napisal w wiadomosci news:e760e1$gc5$01$1 [at] news.t-online.com...
Czy warto zrezygnowac z picia kawy dla zdrowia?Czy moze kawa wrecz jest dobra w czyms dla zdrowia?
Wg niektórych badan ma jakoby zmniejszac ryzyko wystapienia cukrzycy
Marek Li

Re: Kawa | Dunia, 19-06-2006, 15:56

Marek Li wrote:

Wg niektórych badan ma jakoby zmniejszac ryzyko wystapienia cukrzycy
I marskosci watroby ;-(

D.
Sharks cause fatal injuries to about 12-25 humans per year. Humans kill about 100 million sharks per year.

Re: Kawa | Norbert, 19-06-2006, 17:47

I marskosci watroby ;-(
Wogole wychodzi ostatnio, ze ta kawa to dobra na wszystko, w umiarkowanych ilosciach nie zaszkodzi... chyba ze leczysz nadcisnienie, wtedy nawet zwiekszenie diurezy po wypiciu nie rekompensuje wzrostu cisnienia.

Pozdrawiam Norbert :-)

Re: Kawa | Iwona_s, 19-06-2006, 18:41

Uzytkownik "Max" napisal w wiadomosci

Czy warto zrezygnowac z picia kawy dla zdrowia?Czy moze kawa wrecz jest dobra w czyms dla zdrowia?
Wszystko dobre, ale z umiarem;) Kawa moze podrazniac zoladek (nadmiar kwasow zoladkowych).

Pozdrawiam Iwona // Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego - w bledzie trwac / / Cyceron www.kociszce.ao.pl

Re: Kawa | Maja M, 19-06-2006, 23:54

Wszystko dobre, ale z umiarem;) Kawa moze podrazniac zoladek (nadmiar kwasow zoladkowych).

jak mialam problemy z zoladkiem to gastrolog powiedzial mi ze kawa nie szkodzi na zoladek tylko jedynie przyspiesza metabolizm, dal mi dozrozumienia ze kawa nie jest dla mnie szkodliwa...

Re: Kawa | Norbert, 20-06-2006, 00:21

jak mialam problemy z zoladkiem to gastrolog powiedzial mi ze kawa nie szkodzi na zoladek tylko jedynie przyspiesza metabolizm, dal mi dozrozumienia ze kawa nie jest dla mnie szkodliwa...
No wiesz... kawa powoduje wzrost stezenia gastryny w osoczu, co dodatkowo pobudza komorki okladzinowe zoladka do wydzielania HCl i kom glowne do wydzialania pepsynogenu. Jak bym wiedzial, ze mam wrzody to bym kawy i alkoholu nie ruszyl.

Re: Kawa | Marek Li, 20-06-2006, 04:30

Użytkownik "Norbert" napisał w wiadomości news:e77105$peb$1 [at] inews.gazeta.pl...

No wiesz... kawa powoduje wzrost stezenia gastryny w osoczu, co dodatkowo pobudza komorki okladzinowe zoladka do wydzielania HCl i kom glowne do wydzialania pepsynogenu. Jak bym wiedzial, ze mam wrzody to bym kawy i alkoholu nie ruszyl.
Gdyby patogeneza wrzodów zołądka była taka jak piszesz (wydzielanie żołądkowe ), to nie sądzisz, że wszyscy (poza osobami z uposl. wydziel. żołądkowym) mieliby perforacje?:-) Nie zapominajmy o właściwościach ochronnych samej błony śluzowej, której naruszenie dopiero moze dać wrzody. Samo wydzielanie ma miejsce po wielu bodzcach i jakoś nic się nie dzieje.
Marek Li

Re: Kawa | Norbert, 20-06-2006, 09:52

Gdyby patogeneza wrzodów zołądka była taka jak piszesz (wydzielanie żołądkowe ), to nie sądzisz, że wszyscy (poza osobami z uposl. wydziel. żołądkowym) mieliby perforacje?:-) Nie zapominajmy o właściwościach ochronnych samej błony śluzowej, której naruszenie dopiero moze dać wrzody. Samo wydzielanie ma miejsce po wielu bodzcach i jakoś nic się nie dzieje.
Wszystko dobrze tylko o patogenezie wrzodow nic nie napisalem. Na koncu dodalem ze jak juz sie ma chorobe wrzodowa, to wskazane jest omijanie kawy :)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Układ trawienny i wydzielanie wewnętrzne Układ trawienny i wydzielanie wewnętrzne

Chirurgia endokrynologiczna Chirurgia endokrynologiczna

Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie

Angiologia Angiologia

Przez żołądek do zdrowego serca Część 1 Przez żołądek do zdrowego serca Część 1