Powiązane leki
(opisy)

Heviran (Aciclovirum)

Valtrex (Valaciclovirum)

Isoprinosine (Inosinum pranobexum)

Groprinosin (Inosinum pranobexum)

Neosine syrop (Inosinum pranobexum)

Hascovir (tabletki) (Aciclovirum)

Acyclovir Stada (Aciclovirum)

Virolex (tabletki) (Aciclovirum)

Argol Virin

Antivir (tabletki) (Aciclovirum)

Tagi

greka heviran diagnoza opalac rozpoznac opona przeciwwirusowy wizyta skonczyc polpasiec

Fora dyskusyjne

półpasiec (10)

Heviran (3)

PÓŁPASIEC A OSPA WIETRZNA (0)

Badanie histopatologiczne - diagnoza (2)

podejrzenia zapalenia opon mózgowych (2)

prosze o rade (0)

Prawdopodobnie wylew proszę o teoretyczną diagnozę (11)

Kiedy sie to skonczy (1)

Dziwny ślad/ugryzienie? na skórze (1)

POLPASIEC Czy moglam sie zarazic ospa wietrzna? (4)

Guz przytarczyc-solarium? (2)

Dziwna znamię na penisie (1)

wysypka po Meridii (2)

WZW typu C (1)

Czy mogłem zarazić sie HIV? (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » półpasiec :-((((

półpasiec :-((((

Grek, 06-07-2006, 20:36

Jest gorące latao a ja łapłem półpaśca,

słyszałem że osoby mające półpasiec nie mogą się opalać nawet do roku czasu, bo może być nawrót choroby,

czy to prawda?

pozdr Grek

Re: półpasiec :-(((( | Sierp, 06-07-2006, 23:49

Użytkownik "Grek" napisał w wiadomoci news:e8jlbs$pf5$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Jest gorące latao a ja łapłem półpaśca,

słyszałem że osoby mające półpasiec nie mogą się opalać nawet do roku czasu, bo może być nawrót choroby,

czy to prawda?
witaj,

mialem polpasca prawie rok temu. Lekarz zabronil mi sie opalac przez juz w tamtym sezonie (wlasnie w lipcu podlapalem), wiec na slonce wyszedlem dopiero niedawno..

natomiast pytanie - czy dostalas od razu leki przeciwwirusowe? u mnie niestety diagnoza byla bardzo pozna (choc u lekarza bylem wczesnie, ale nie rozpoznal), potem mialem wizyte na ostrym duzyrze (tutaj juz rozpoznanie bylo, ale lekarstw przeciwwirusowych nie dostalem), potem mialem trzecia wizyte u dermatologa (z powodu wysypki), ktora dopiero przepisala mi leki przeciwwirusowe (heviran o ile pamietam) ale bylo juz za pozno - w koncu nastepnej nocy po wizycie u lekarza przyjechalo pogotowie - mialem bardzo duze bole glowy, w koncu wymiotowalem. Niestety skonczylo sie to wszystko wirusowym zapaleniem opon mozgowych i pobyt w szpitalu zakaznym, czego nie zycze, ale mam nadzieje, ze poprawne leki dostalas..

Sierp

Re: półpasiec :-(((( | Grek, 10-07-2006, 22:15

natomiast pytanie - czy dostalas od razu leki przeciwwirusowe?
dostałem od razu zastrzyk + receptę na heviran (nazwy dokładnej nie pamiętam, bo już nie biorę - skończyło się po tygodniu)

u mnie niestety diagnoza byla bardzo pozna (choc u lekarza bylem wczesnie,
u mnie diagnoza po 3-4 dniach

reszta mnie ominęła, ale ciekaw jestem dlaczeg nie mogę się opalać, i czy nie mogę opalać tego miejsca, czy w ogóle się nie mogę opalać

a co z plaż - mogę się kpać?

pozdr

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zadbana skóra Zadbana skóra

Co mi dolega? Co mi dolega?

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży

Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny

Zagadki medyczne i sztuka diagnozy Zagadki medyczne i sztuka diagnozy